Okolje ON/OFF

O mojem časopisu

Odpri Wiki stran

Official newspaper of the President of eMacedonia

Второ Претседателско обраќање [Гамбле-24]

45 3 ur nazaj Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeЧЕСТИТ ИЛИНДЕН МОИ МАКЕДОНЦИ!
Нека ни е за многу години празникот!

Денес, убав ден, недела, празник :) Ден за одмор !
Заслуживме сите еден слободен ден. Имате уште 12 часа да се соземете … preberi več »

Трето Претседателско Обраќање! {Mr.Santino}

35 Dan 2,800, 07:01 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabavaПочитувани мои!

Поминаа 10тина дена од моето поседно обраќање кон вас,10тина дена во кои морам да признаам дека свесно направив неколку грешки,исто така имавме и успех во овие изминати денови.

preberi več »

Второ Претседателско Обраќање! {Mr.Santino}

60 Dan 2,789, 06:52 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeПочитувани Македонци и Македонки

Пред нас е интересен период,јас ќе се погрижам да ви приредам добра забава и понатаму се додека ми трае мандатот.

Минативе денови ведаш само што дојдов на функ … preberi več »

Прво Претседателско Обраќање {Сантино}

59 Dan 2,785, 14:03 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabavaПочитувани Македонци и Македонки

Пред се,сакам да им се заблагодарам на сите кои го дадоа гласот за мене со тоа што конечно ми овозможиа да имам шанса да го сменам сето она кое што досега сум мис … preberi več »

Шесто - Последно Претседателско обраќање[Фантом]

33 Dan 2,784, 12:56 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeДобровечер еМакедонијо.

Време е да се пише што се работеше месецов, еден краток отчет на мојата работа.

Маесецов започна навистина тешко за мене, иако добив 4 територии од Бојан тие територии брзо ги … preberi več »