Okolje ON/OFF

БИТКАТА ЗА ЗАПАДНА - АНАЛИЗА И ОТЧЕТ [lazarosaMKD]

97 4 dni nazaj Makedonija (FYROM) Vojaške analize Vojaške analize

недела, 27 јули 2014
статија бр. 147Еве принтскрин од сите кои ми донираа за КО-то кое го ставав од мојата МУ на крајот на претпоследната и во текот на последната рунда во битката за Западна Македонија....

[img]http://i.imgur.com/[/img] … preberi več »

Зоран 1 Македонски разочаран: KE ZEMAM DRUGO DRZAVIANSTVO

63 7 dni nazaj Makedonija (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analize

Нашата држава ја зафати бран на поскапувања и зголемени даноци па по тој повод редакцијата на А2 направи интервју со Г-дин Zoran I Makedonski (познат и признат борец за еднаквост, правда и слобода), Regulatorna komisija za ceni и Г-д

preberi več »

МНР ШВАЈЦАРИЈА: Thank you Macedonia!

33 Dan 2,433, 20:22 Makedonija (FYROM) Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabava

Министерот за надворешни работи на Швајцарија ме замоли да ја објавам неговата статија во мојот весник.
Мислам дека нема потреба да ја преведувам на Македонски во целост, на кратко, ни се заблагодарува за нашата помош во битката за Alsace. Со оваа н

preberi več »

НОВ ТУРНИР НАГРАДИ (индивидуални и државни) lazarosaMKD

22 Dan 2,421, 08:39 Makedonija (FYROM) Vojaške analize Vojaške analize

понеделник, 7 јули 2014
статија бр. 144
Од утре почнува нов турнир, финалето на "светското првенство", но овој турнир нема да биде само за финалистите(Аргентина, Чиле, Хрватска, Грција, Унгарија … preberi več »

ДА УЖИВАМЕ ВО ПОБЕДАТА! [lazarosaMKD]

67 Dan 2,387, 05:53 Makedonija (FYROM) Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabava

вторник, 3 јуни 2014
статија бр. 143


Знае некој кога ни беше последната победа против Грција во директна битка?!

Генерации нови играчи и не знаеја за ништо друго освен за порази од нашите јужни комшии, имањето КОНГРЕС беше ГОЛЕМА РАБОТА … preberi več »