Ambient pornit/oprit

ШТО ЈА ЧЕКА МАКЕДОНИЈА ВО ИДНИНАТА СПОРЕД НОСТРАДАМУС

13 Ziua 2,238, 04:26 Turcia Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Еве што не чека во иднина според Нострадамус:

2014: Предвремени избори. Организирана наградна игра – “Со казна во рака до стан без мака!”. Прати 10 казни и добиј стан!

2015: Почеток на реконструкцијата на Скопје 2014. Тито Петковски го менува и

citește în continuare »

МОМЕНТАЛНА ВОЕНА СОСТОЈБА ВО еМАКЕДОНИЈА

18 Ziua 2,051, 14:02 Serbia Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică

Македонија и објавува војна на Америка и пушта 3 авиона да ја бомбардират.
Првиот ден го бомбардират "New York" и го рушат - одговор од Америка нема.
Вториот ден го бомбардират "Вашингтон" и го срамнуваат со земја - одговор од Америка нема.
Третио

citește în continuare »

ГОСПОДЕ ЧУВАЈ МЕ ОД ПРИЈАТЕЛИТЕ, ОД НЕПРИЈАТЕЛИТЕ САМ ЌЕ СЕ ЧУВАМ.

35 Ziua 1,773, 16:20 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

СЕ Е КАЖАНО ВО НАСЛОВОТ.

КОЈ ЌЕ РАЗБЕРЕ ГОСПОД ДА ГО ЧУВА.

МАКЕДОНИЈА Е СЕ ШТО НИ ОСТАНА.

ДА ЈА ЧУВАМЕ САМИТЕ БИДЕЈЌИ НИКОЈ НЕМА ДА НИ ЈА ЧУВА И БРАНИ.

П.С. СТАТИЈАВА СЕ ОДНЕСУВА НА ДРЖАВИТЕ КОИ ДО ПРЕД НЕКОЕ ВРЕМЕ СЕ ПРАВЕА НАШИ ПРИЈАТ

citește în continuare »

ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ РАБОТИ

90 Ziua 1,769, 04:26 Macedonia (FYROM) Analiză militară Analiză militară[img]http://fotografija.com.mk/images/2012/09/[/img] … citește în continuare »

HOLLYWOOD HERE WE COME

47 Ziua 1,767, 13:48 Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică


Ova go … citește în continuare »