Ambient pornit/oprit

Иницијатива........

42 Ziua 2,243, 22:35 Macedonia (FYROM) Analiză militară Analiză militară

Здраво и живо Македончиња,

Ја пишувам статијава не оти така ми текна туку некое време ги анализирам работиве
освен кавги,поделби и слични други глупости да не набројувам ама баш ништо сериозно не се прај

Прво со бејби бум знајме дека е тешко

citește în continuare »

Мој втор eРоденден

38 Ziua 2,223, 00:50 Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik

Ај здраво живо брајча и сестри :)
Како шо можите да видите денеска наполнив две години активно пустење на еРепубликава прв профил отворив пред 4 години ама некако не ми фајчаше умо и го баталив ама то беше ептен кратко.
А за овај сегашниов ко почн

citește în continuare »

За пијање пијај само умо не си го пијај [Втор Дел]

9 Ziua 2,109, 10:38 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Втор Дел


Сабајлето станав во осум и пол сато мајками седеше на каучо и гледаше низ пенџере и дробни солзи ронеше,солзите и капеа по шало шо го плетеше
За резил ме напрај пред комшите Абре господе как

citește în continuare »

За пијање пијај само умо не си го пијај

13 Ziua 2,107, 23:45 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Приказни од Џумерко :)

Во времето ко шеташе госпо по земја јас не го видов оти по мажи не се пулам,
зато пак ТВ-Скопје работеше со полна пареа па имаше работа и за добри и за лоши глумци.
Мене ми стиг

citește în continuare »

Приказни од Џумерко [Пародија] Трет Дел

2 Ziua 2,097, 02:35 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment


Одамна ама многу многу ептен многу одамна,од многуте одамна уше тро фазла во Прилеп во кујчата на Димко Рајатоски тутуно-производител и Спасија Рајатоска д … citește în continuare »