Ambient pornit/oprit

Despre ziarul meu

Deschide pagina de Wiki

Vo vesnicite e vistinata!

CoT за еМакедонија! [mbb]

41 Ziua 2,000, 10:04 Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică

Поради голема дискусија кај нас а и од нашата најјака[/citește în continuare »

Podelba na hrana! Food giveaway! SHOUT people! Its OVER!

231 Ziua 1,921, 08:28 Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik

МКД

Вака сега, со цел што побрзо да го освојам ММ медалот решив да направам поделба бидејќи со ММ акциите некако не одеше! Процедурата е стандардна, на секој оној што ќе остави број на
1 суб
2 воте
и да даде по еден SHOUT и да ме додаде за при

citește în continuare »

Медиа могул акција!

2 Ziua 1,909, 08:28 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Сите сакаат ММ Медал, највероватно и ти!

Базирано е врз взаемна помош и навистина е лесно!
Ставете суб кај мене и пишете порака со број на суб, и јас ќе ви вратам! :)
Првото нешто што треба да го на … citește în continuare »

Апел до постарите и поискусните еРеп играчи! [mbb]

19 Ziua 1,853, 06:10 Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică

Овој апел се однесува до сите постари, поискусни и "побогати" еРеп играчи.

Вака сега, baby boom акцијата беше супер, успешна, сите ги прифатија бебињата и ќе се гражт за нив тоа е ТОП! Бидејќи тие се иднината на еМакедонија, идните воини, политича

citește în continuare »

Нов во водите на новинарството

2 Ziua 1,822, 09:17 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment


Здраво на сите, мислам дека редно време беше да направам и јас весник, за поделби да организирам немам СЕУШТЕ, но мислам дека нема да ве чини ништо ако мавнете по еден суб. :) Ќе се потрудам да бидам иновативе … citește în continuare »