Вклучи/Исклучи амбиент

Мобилизација на Д2 играчи ! [NENODS]

53 Ден 2,809, 10:26 Објавено во Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Воена анализа Воена анализа

Статијава ја пишувам со една единствена цел, а тоа е да сите играчи од Д2 македонци кој сметаат дека можат помогнат на татковината а притоа користат инфантри кит и power pack да се пријават со цел да направиме кружна порака во која сите играчи([url=

прочитај повеќе »

glupi misije ..

11 Ден 2,504, 15:32 Објавено во Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Први чекори во eRepublik Први чекори во eRepublik

moze komentari za misijava glupa ... fala vi baegji

прочитај повеќе »

ВОЈВОДИ ТЕТОВО - ПОМОШ ЗА АНДРЕЈ !!!

20 Ден 2,030, 03:51 Објавено во Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Финансиски деловни активности Финансиски деловни активности

Дојде време кога треба да се помогне, да се тргне настрана ривалството и клубските бои.
Навивачката група ВОЈВОДИ во петок и во сабота навечер пред кафичите Републик, Амнезија и Диверсо ке постави кутии со цел собирање на финансиски средства кој ке

прочитај повеќе »

OUR SAVIOR ..

5 Ден 1,858, 04:47 Објавено во Spain Spain Друштвени односи и забавен живот Друштвени односи и забавен живот

this is truth about that why the end of the world didnt came !!!
Chuck Norris just shared a story that he couldnt sing that song Good Morning Noone .. and he decided to save the world once again !!
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/[/img]

прочитај повеќе »

Македонски Амбасадор во еШпанија

20 Ден 1,850, 10:20 Објавено во Spain Spain Политички дебати и анализа Политички дебати и анализа


Здраво Пријатели !
Како што видовте во амбасадорската статија јас бев избран за да ја вршам таа функција во Шпанија.


Шпанија економски има 9/ … прочитај повеќе »