[Pomaranczowy Goniec] Pomaranczowy poradnik + Wyniki Konkursu Prasowego

Day 1,882, 09:36 Published in Poland Poland by Kelemvor Lyonsbane


Czołem!
Witajcie w kolejnym numerze Pomaranczowego Gonca, jedynej oficjalnej gazetki partii Pomaranczowa Alternatywa. W dzisiejszym numerze startujemy z nową porcją pomaranczowej wiedzy z naszego poradnika, ponadto podamy wyniki konkursu o złotą pomarańczę i zaprezentujemy mowę pożegnalną odchdozącego prezesa. Zapraszamy do lektury!




Kapitan regimentu (captain)
Kapitanowie będący liderami poszczególnych regimentów w danej bojówce, wybierani są w wyborach odbywających się 15 dnia każdego miesiąca - zgłaszać się można dzień wcześniej, tj. 14:



Jednakże są pewne wymogi odnośnie kandydatów - musisz być członkiem bojówki minimum 2 dni i być w randze kapitana (Captain - ranga widoczna jest w twoim profilu). Kandydat nie może głosować sam na siebie. W dniu wyborów na stronie Military Unit (MU), pojawi się następujący baner:



Gdy już jesteś kapitanem, to po wejściu na stronę bojówki możesz dokonać wyboru bitwy, za udział w której będą zliczane kille do DO, czyli codziennego rozkazu zabicia 25 przeciwników - jednego dnia możesz dokonać 5 zmian.



Po kliknięciu naChange order wybierasz bitwę, a na koniec akceptujesz wybór przez Set order (screeny "krok po kroku"):






Ponadto kapitan po przejściu na stronę regimentu z listą członków, może usunąć konkretnego gracza z regimentu, o ile jest on członkiem MU od 2 dni.



Dowódca (commander)
Są dwa sposoby na zostanie dowódcą bojówki: (1) założenie własnego MU, co kosztuje 40 golda i jest dostępne dla osób z rangą Commander i co najmniej 20 levelem, (2) wyznaczenie na dowódcę przez poprzednika. W przeciwieństwie do kapitana, który ma władzę tylko w obrębie swojego regimentu, dowódca wpływa na bojówkę jako całość.
Widok głównej strony bojówki wygląda tak:



Dowódca może decydować o zadaniu dla rekrutów, które muszą wykonać by stać sią członkami bojówki. Wybór sprowadza się do wyboru rangi:



Kolejną opcją jest wybór bitew do DO, który odbywa sie tak samo, jak przy wyżej omówionym kapitanie. Różnicą jest to, ze rozkaz obowiązuje całą bojówkę (o ile kapitan nie ustawił rozkazu) a nie wyłącznie jeden regiment. Przy czym należy zwrócić uwagę, że rozkaz kapitana nadpisuje rozkaz dowódcy w danym regimencie.
Ponadto, dowódca ustala priorytety bitwy, co sprowadza się do wyboru kraju i jednej z opcji: "walka dla" lub "walka przeciwko". Priorytety te służą do generowania DO, gdy na przykład nie ma rozkazów oraz ustawiają bitwę jako rozkaz po zmianie dnia (day change).



Dodatkowo dowódca może zmienić opis bojówki, jej logo i nazwę (to kosztuje 2 gold).


Również na listach członków dowódca ma nieco większe prawa niż kapitan, chociażby nie jest ograniczony do jednego regimentu przy usuwaniu graczy z bojówki. Może także wyznaczyć do dwóch 2-ich dowódców oraz nowego dowódcę, co jest równoważne rezygnacji z pełnionej funkcji.



Jedynie dowódca może tworzyć zielone shouty z np. rozkazami:





Konkurs na największą liczbę znajomych oddających głosy na kumpli prasowy o Złotą Pomarańczę



W naszym cyklicznym, comiesięcznym konkursie o Złotą Pomarańczę nominowane były następujące artykuły:

I.
Autor: Brovario Vein
Gazeta: Aaaanazwe kupie
Tytuł: ”2012: Koniec eświata. Wydanie II”
LINK

II.
Autor: wilchoor
Gazeta: Depilacja na sucho
Tytuł: “Gołębie serca i wojna”
LINK

III.
Autor: Elizabeth de Monthey
Gazeta: Aperiodyk Wszechpolski
Tytuł: “Kongres pod lupą!”
LINK

IV.
Autor: WujekRemo
Gazeta: Liryka dwuklika
Tytuł: “ORzecznik Rządu #1: True Patrioci/ Powszechny nieogar/ Bronimy Zaporoża! [EDIT!]”
LINK

Zwyciężył WujekRemo za artykuł będący parodią rządowej gazetki a jednocześnie humorystyczną odpowiedzią na słabą politykę informacyjną poprzedniego rządu. Druga pozycja to inicjatywa młodej zawodniczki - Elizabeth de Monthey - kilka pytań do kongresmenów odnośnie ówczesnej sytuacji politycznej.





Powyżej, dla porównania, przedstawiamy rozkład głosów bez zorganizowanej akcji pewnej bojówki 😉. Organizatorzy konkursu wyrażają głęboki żal, spowodowany brakiem zrozumienia idei mu przyświecającej przez pewne grono. Ponadto, autorowi zwycięskiego tekstu współczujemy z powodu braku możliwości osiągnięcia zwycięstwa w uczciwej "walce" (oczywiście był to czynnik raczej przez niego niezawiniony). Nagroda zostanie wkrótce przelana.



Poniżej przedstawiamy list pożegnalny ustępującego prezesa - Palahniuka:

Na początku tej kadencji założyłem sobie, że Pomarańczowa Alternatywa umocni swoją pozycję w TOP10 – udało się – w wersji super optymistycznej miało być 7 miejsce, no ale jakaś partia ocknęła się z letargu i ruszyła z kopyta, więc stabilnie zajmujemy 8 pozycję. Przez ten miesiąc dołączyło do nas niemal 100 graczy, którzy wiedzą, że PA to świetna partia 😉

Z dobrych wieści jest jeszcze to, że nasz poradnik został doceniony i MEN objął go patronatem, co razem z odzewem młodych graczy i tym, że faktycznie z niego korzystają, utwierdza w przekonaniu, iż dobry pomysł wart jest włożonej pracy w jego realizację.

Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim za pomoc i współpracę w czasie mojego prezesowania. Wiem, że Kelemvor, o ile jutro wygra, nie będzie miał łatwego zadania przebicia mych wspaniałych dokonań 😛 ale wiem też, że to zrobi 😃

Więc jutro głosujcie w wyborach na Kelemvora Lyonsbane, a tak ogólnie wchodźcie na #pomarancza.

Palahniuk o7


Prezesowi dziękujemy za udaną kadencję i życzymy powodzenia w dalszej grze!



Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć, zapraszamy Cię - kliknij na któryś z poniższych linków:
Angielska wersja językowa lub polska wersja językowa

Kontakt:
- kanał #pomarancza na Quakenecie, skrót: CLICK
- forum - CLICK
- formularz kontaktowy - CLICK
- całosć poradnika - CLICK