Valdžia - žmonėms arba Lietuva - lietuviams!

Day 1,439, 02:53 Published in Lithuania Lithuania by Nacionalistas

Straipsnis kilo iš LNP pirmininko DrMontės straipsnio, kuriame kritikuojama dabartinė tvarka: į vyriausybę nėra priimami žmonės, turintys tautos pasitikėjimą. Pilnas straipsnis: http://www.erepublik.com/en/article/patologo-anatomo-kabinetas-seimo-skrodimo-i-scaron-vados--1888040/1/20

Kaip ir buvo galima tikėtis, straipsnį sekė gausus būrys komentarų, kurie iš dalies tikrai yra teisūs. Iš tiesų į seimą neretai patenka visiškai nieko nenorintys veikti (arba dėl užimtumo - negalintys) asmenys, o taip pat įvairūs troliai ir idiotai. Tiesa ir tai, jog paskutiniu metu seimas iš esmės nieko gero neveikė(gal išskyrus paskutinę kadenciją, kurioje LNP ir kitos partijos rodė nemažai iniciatyvos, o taip pat tikiuosi ir šią kadenciją). Tiesa, kad dalis asmenų patenka pirkdami balsus ar panašiai. Tačiau taip pat tiesa, jog 2/3 seimo narių yra arba aktyvūs ir užsidegę naujokai(kuriuos neretai atbaido seimo nario vaidmuo, kuomet gavęs tautos pripažinimą asmuo negali nieko keisti), arba intelektualūs ir dirbti galinys(ar norintys - kitas klausimas) asmenys. Taip pat tiesa ir tai, jog dabartiniai vyriausybės nariai dažniausiai net nekandidatuoja į seimą, taip tyčiodamiesi iš tautos nuomonės.

Susiformavo vadinamas valdininkų klanas, kurie jaučia malonumą būdami valdžioje, nesvarbu ar ką nors ten veikia, ar ne, tačiau nei už ką nenori užleisti savo šiltos kėdės ir socialinio statuso naujiems, gal net ir geresniems žmonėms. Paklausus kodėl nepadaryti darbai - dažniausiai paminimos kelios priežastys: užimtumas, pagalbos trūkumas. Juokingiausia tai, jog seimo nariai siūlo savo pagalbą, siūlo stiprinti seimo instituciją, tačiau ne kurie vyriausybės asmenys praleidžia valandų valandas bandydami juos atkalbėti, besiginčijant su jais, jog seimas negali nieko veikti, apart yes/no spaudinėjimo, o taip pat stabdant naujas iniciatyvas straipsnių komentaruose.

Valdininkai nebepasitiki tautos nuomone(turbūt laikydami save, o ne tautą - valstybės šeimininkais), linkę manipuliuoti ja, jeigu to reikia. Nebeprisimenu kada buvo skelbiamas referendumas, klausiama tautos nuomonė valstybei svarbiu klausimu. Kita vertus jau retai to klausiama ir seimo. Dažniau valstybės politiką nusprendžia siauras ratelis žmonių, kurie nėra net renkami.

Aiškiai matydamas per ilgą laiką susidariusią problemą, kuriai suleisti šaknis leidome mes patys, atsiradus daugiau tikros demokratijos šalininkų mūsų visuomenėje, turėtumėm visi kartu pasakyti:

LIETUVA - LIETUVIAMS!
1. Tauta yra valstybės pagrindas, valstybės politiką turėtų formuoti tauta, pagal referendumo įstatymą(jį galėtų priimti naujasis seimas).
2. Vyriausybė turėtų būti formuojama iš tautos pasitikėjimą gavusių žmonių, o ne iš neveiksnaus klano. Vyriausybės nariams pats laikas būtų patikrinti pasitikėjimą ateinančiuose seimo rinkimuose.

Vyriausybei atmetus tokį sprendimą tikros demokratijos, o ne valdininkų klano rėmėjai, esantys seime, galėtų pagalvoti apie atitinkamą reakciją. Seimas savo svertuose turi daug daugiau, negu vyriausybė. Vyriausybė tėra mūsų pačių išgalvota elito grupė. Jeigu jie nesutinka dirbti - tegul pasitraukia, arba sulaukia pasėkmių.



Pagarbiai,
Nacionalistas