SitRep про збільшення пошкоджень за менші гроші

Day 1,095, 21:40 Published in Ukraine Ukraine by Olesxander


Дорогі українські громадяни!

Вашій увазі пропонується переклад статті spyskam.


А для тих, кому лінь читати, відразу висновки:
1) Якщо нема грошей для забезпечення 38 ударів за день їжею, навіть і не думайте купляти зброю або тим більше битися за золото.
2) Якщо ви здатні придбати їжі на 38 ударів і ще лишилися трохи грошей які хочеться витратити на війну, купіть Я5 зброю. Я5 зброя зазвичай найдешевша, навіть якщо очі кажуть інше (чому? - доведеться уважно прочитати статтю).
3) Тільки після того як ви повністю забезпечені їжею і Я5 зброєю на 38 ударів, можна подумати про танкування за золото. Хоча у такому випадку краще зайдіть на http://mibbit.com/#uaarmy та з'ясуйте, чи нема набагато сильнішого гравця, який на це золото нанесе набагато більше пошкоджень.


Це не стаття про "танкування" чи про те, як отримати медаль Героя Битви. Це стаття про "звичайного гравця" (як я), який хотів би максимізувати пошкодження найбільш економічно ефективним шляхом. Тут не приймаються до уваги аптечки; сама ідея - це як хтось може максимізувати пошкодження використовуючи лише їжу та зброю. По-перше, дякуючи цій статті topspeed, ми зараз знаємо, що точна формула пошкоджень виглядає наступним чином:

Пошкодження = (Звання/50+0.4) * ((Сила+100)/5+10) * (1+Вогнева міць/100)

У бою голіруч, частина (1+Вогнева міць/100) не вступає у гру, тож це питання тільки Звання та Сили. Ці пошкодження у беззбройному бою будуть згадуватися далі як "базові". Цікаво відмітити, що Здоров'я більше не частина рівняння, це означає що воно не має ефекту на кількість пошкоджень які хтось завдає, за умови що його не менше 20ти.



Припустимо що ваше початкове Здоров'я вище 90. Скільки разів ви зможете вдарити до його зменшення нижче 20ти? Це 8 ударів, чи не так? Ви також можете поповнити 300 Здоров'я у день із їжею. Це ще 30 ударів, що дає загалом 38 у день. Критично важливо розуміти, що нема нічого важливішого у максимізації пошкоджень, ніж досягнення максимуму у 38 ударів.
Зброя не творить ніяких чудес із кількістю пошкоджень, що ви завдаєте у бою, і в той же час значно дорожча за їжу. Стандартна Я1 зброя збільшить їх на скромний коефіцієнт 1.2 (лише 20% збільшення), тоді щоб подвоїти їх, вам знадобиться дивовижна Я5.
Тож, перш ніж йти до бою, переконайтеся що маєте достатньо їжі щоб нажати кнопку "fight" не менше ніж 38 разів. Головний ключ до успіху це їжа, а не зброя! Вам знадобиться 19 ударів з Я5 зброєю, щоб досягти таких же Базових Пошкоджень, що і за 38 ударів голіруч! Просто поміркуйте над цим...



Гаразд! Припустимо що ви вже купили достатньо їжі щоб відновити 300 Здоров'я (30 Я5 або 150 Я1 їжі). Це не було занадто дорого у кінці кінців - і може бути ще дешевше, якщо ви порадитися із цим сайтом щодо найменших цін на їжу у всьому світі: http://erepublik-market.cz.cc/foodPricesHistory.html
Тож, що далі? Ще залишилася деяка кількість грошей на вашому рахунку. Чому б не купити декілька одиниць зброї також? Так, дійсно! Чому б ні? Отже, яке краще співвідношення ціни і якості, коли справа доходить до купівлі зброї? Чи не здається Я1 "найдешевшим" вибором? Ех, добре... Ні! Безумовно ні! Це не лише питання ціни, не лише питання вогневої міці також; це також питання використань. Стандартна Я1 зброя має лише 1 використання, тоді як Я2 має 2, стандартна Я3 - 3 використання, і так далі. Давайте глянемо уважніше:

2 Я1 зброї: (Базові Пошкодження*1.2)*2 = Базові Пошкодження*2.4
1 Я2 зброя: (Базові Пошкодження*1.4)*2 = Базові Пошкодження*2.8

(Єдина Я2 на 16.6% більш ефективна ніж 2 Я1 та звичайно дешевше купити одну Я2 ніж 2 Я1. Більша якість за меншу ціну!)

3 Я1 зброї: (Базові Пошкодження*1.2)*3 = Базові Пошкодження*3.6
1 Я3 зброя : (Базові Пошкодження*1.6)*3 = Базові Пошкодження*4.8

(Єдина Я3 на 33.3% більш ефективна ніж 3 Я1. З точки зору військової потужності доведеться узяти 4 Я1 щоб зрівнятися із однією Я3. Більша якість за меншу ціну x2!)

4 Я1 зброї: (Базові Пошкодження*1.2)*4 = Базові Пошкодження*4.8
1 Я4 зброя : (Базові Пошкодження*1.8 )*4 = Базові Пошкодження*7.2

(Єдина Я4 на 50% більш ефективна ніж 4 Я1. З точки зору військової потужності доведеться узяти 6 Я1 щоб зрівнятися із однією Я4. Більша якість за меншу ціну x3!)

5 Я1 зброї: (Базові Пошкодження*1.2)*5 = Базові Пошкодження*6.0
1 Я5 зброя : (Базові Пошкодження*2.0)*5 = Базові Пошкодження*10.0

(Єдина Я5 на 66.6% більш ефективна ніж 5 Я1. З точки зору військової потужності доведеться узяти 8 Я1 щоб зрівнятися із однією Я5. Щоправда, Я5 дуже дорогі, але рідко дорожче у 8 разів за Я1.)


==============================================================

Отже, яке найкраще співвідношення ціни та якості? Ну що ж... Ніхто не в змозі відповісти на таке питання без прийняття поточних цін на ринку до уваги. Але, існує простий спосіб вирішити, який вибір найкращий для вас у будь-якій конкретній ситуації. Як ми вже побачили, кожен тип зброї має власний загальний коефіцієнт пошкоджень:
/// Я1: 1.2 \\\/// Я2: 2.8 \\\/// Я3: 4.8 \\\/// Я4: 7.2 \\\/// Я5: 10.0 ///

Вам потрібно лише поділити поточну ринкову ціну для кожного типу зброї на його коефіцієнт пошкоджень. Чим менша частка, тим більш приваблива ціна насправді! Також буде гарною ідеєю перевірити світові ціни на зброю перед тим, як робити покупку. Цей інструмент може виявитися дуже корисним, хоч і містить тільки ціни на Я5 зброю: http://erepublik-market.cz.cc/weaponPricesHistory.html

Будь ласка, зауважте, що усі підрахунки вище відносяться тільки до зброї стандартної специфікації. Це має бути сказано, бо на ринку існують невеликі обсяги "зібраної вручну" (або "індивідуально доопрацьованої") зброї. Не вся вона доопрацьована вдало, але це не дуже гарна ідея, відмовлятися від неї усієї як непридатної. Насправді стандартна специфікація далека від оптимальної. Розумний виробник може точно налаштувати свою продукцію таким чином, щоб зробити її надзвичайно переважаючою стандартні моделі. Але це вже інша історія, і мені знадобиться наступна стаття, щоб її розповісти. Тож, якщо ви зацікавлені почути всю історію, не могли б ви блск передплатити газету? Це безкоштовно! 😉


Стаття надзвичайно корисна, а часу небагато, тому буду вдячний за поправки в ПМ.