MEXIKÓ – Már csak a tequila maradt?

Day 942, 06:55 Published in Hungary Hungary by vasmegye
Avagy Spain Can Into High Oil?

Áprilisig nyugodt szelek fújtak, ha fújtak a mexikói fennsíkon, ám azóta messze elkerülte a harmónia a tequila hazáját. Ahogyan azt mindannyian ismerjük, a lengyel vezetés nem elégedett meg a high wood és a high grain előnyeivel, és előbb high iron, majd high oil megszerzését tűzte ki célul. A manausi kísérletet egy felejthetetlen csatában akadályozta meg a PHX, így pótmegoldásként a mexikói Yucatán-félszigeten (Southeast-of-Mexico), illetve a Mexikóváros környéki (Valley of Mexico) olajmezők megszerzésére tettek kísérletet a lengyelek, az EDEN teljes támogatását élvezve.

Ezeknek az olajmezők megszerzésére az EDEN több kísérletet tett. Előbb lengyel hadüzenet érkezett Mexikónak, és spanyol területcserékkel érkeztek a célterület szomszédságába (ezáltal elvesztve stratégiai MPPi többségét, mely okozta Berlin vesztét), ám a PHX, féltve a brazil és argentin befolyás csökkenését, beavatkozott. Ez lett az általam csak Xediknek nevezett világháború, melyben Lengyelország elvesztette két high régióját, a lengyelek ellen aktív MPPkkel rendelkező Szlovéniának és a stratégiai MPPk elvesztését kihasználó Oroszországnak köszönhetően.

Mivel az év elején domináló spanyol-lengyel páros immár nem rendelkezett közös határral, a lengyel vezetésnek nem maradt több lehetősége Amerika irányába swappolni, így maradt a második mód a mexikói olaj megszerzésére: a TO. A karib-tengeri államok közül az EDEN kettőben szervezett hatalomátvételt: Kolumbiában és Mexikóban. Előbbi helyen mind májusban, mind júniusban sikeresen elhárították a pártelnöki TOveszélyt, bár a TOcsapat létszáma sajnos növekedett. Utóbbi helyen, ahogy azt Tomi_ur cikkében olvashattátok, taroltak az „ismeretlen sombrerók” : 60%os eredményt ért el a zömében „fiatalokból” álló Takeover gárda.

Habár ez nem jelentett az ország területi stabilitására veszélyt, ám a gazdaságira annál többet, emiatt a regnáló elnök, Juanisimo külföldi segítséget kért. Mivel az ország január óta az Entente támogató tagja volt, és a kongresszusi TO előtt két héttel változtatta a támogató tag státusát belső taggá, egyértelműnek tűnt, hogy elsőként a szövetségi központot kérik fel. A segítség meg is érkezett az Entente-ből, mivel Venezuela, egy, a Mexikóval határos állam szintén május folyamán csatlakozott a szövetséghez, és hajlandónak mutatkozott Mexikó megmentésére: június elején a venezuelai kongresszus előbb háborút deklarált Mexikónak az elnök javaslatára, majd Juanisimo segítségével Venezuela megszállta Latin-Amerika játékban lévő legészakabbi országának teljes területét. Ahogyan négy cikkel ezelőtt említettem, ez volt az első Entente PTO-elhárító akció. A cél a következő lett volna: 23án napváltás előtt felszabadítani egy régiót, s gyorsan még jelölteket indítani az ATO oldalán, s a PTO meg lemarad(t volna) a jelöltállításról

Mexikó eltűnt a térképről. Háborúi megszűntek, két olajrégiója is venezuelai fennhatóság alá került. Az ezek megszerzését célul kitűző EDEN ezt nem hagyhatta és nem hagyta annyiban: a megszűnés másnapján, az általános punnyadás közepette 5 RWt indított a megszállt mexikói területeken. Ahogyan ezt Tomi_ur is valószínűsítette, a venezuelai hadsereg és lakosság nem volt képes megvédeni minden veszélyeztetett régiót: Acapulco (Pacific Coast of Mexico) és a már említett high oil Yucatán-félsziget „felszabadult”. Ennyi egyelőre elég is volt az EDENnek, több RW nem indult a későbbiekben.

Mexikó június 4-én került vissza a térképre, tapasztalt és kevésbé tapasztalt politikai szakértőink azonnal rávágnák, hogy így nincs induló a júniusi elnökválasztáson, mivel a jelentkezési határidő harmadikán lejárt. Ez így is volt: nem indult senki az elnökválasztáson, látszólag elnök nélkül maradt az ország. Látszólag, ugyanis az erepublik szabályai alapján ha nincs elnökjelölt, akkor a regnáló elnök marad a posztján. Így is történt: Juanisimo maradt az elnök, azonban a megszállás alatt több kormánypárti képviselő külföldre távozott, nyilván a jobb kereseti viszonyoknak köszönhetően.

Ezzel a PTO párt megszerezte a vágyott kétharmadot, és ezt az első adandó alkalommal ki is használta: a még a venezuelaiak által megszállt területen vegetáló branco7 (a helyi sajtó szerint a PTO csapat vezére) javaslatára a kongresszus PTO többsége leváltotta Juanisimot, aki ennek örömére azonnal külföldre távozott. A májusi választáson második helyezett Xicohtencatl el Joven május ötödike óta állampolgárságot cserélt, argentin lett, így kiesett az „utódlási rangsorból”, így a harmadik helyezett PTOtag Monica Martinez lett az elnök, akit viszont hivatalosan multizás miatt az adminok permbannal sújtottak.

Mexikó jelenleg kétrégiós ország, kórház és elnök nélkül. Mivel elnök nincs, kórház nem is lesz egyhamar. Elnök legkorábban a jövő hét elején lehet, akkor telik le az előző impeachmenttől számított 8 nap, ám ahogyan azt a cikk második felében be fogom mutatni, a TO csoportnak nem áll érdekében az újabb elnökcsere. A mexikói közösség életének újraszervezése érdekében interim elnök választása mellett döntöttek. A választást 2 ellenfelét legyőzve GemAlex nyerte, aki programjában lényegében „nem ígérhetett mást, csak vért, erőfeszítést, verítéket és könnyeket”: előbb a TOt kell legyőznie, majd az országot újjáépíteni. Viszont a játékban nem tehet semmit, amit egy elnök megtehetne, hiszen hivatalosan még Monica Martinez az elnök, s ő marad valószínűleg június végéig. A külügyminisztériumnak ajánlva itt található GemAlex kormánylistája.

Egy kis Amerika az alcím kifejtése előtt: az amerikai közvéleményt The Sensei, egy kevésbé ismert újságíró tájékoztatta az esetről. A történések ismertetésén túl Sensei párhuzamot húz Oroszország és Mexikó között: emlékeztet a tavaly decemberi oroszországi eseményekre, amikor a szintén multi miatt bannolt 4epT élt túl 2 impeachet bannolása után. Hozzá hasonlóan én is kíváncsian várom, hány kísérlet lesz Monica Martinez eltávolítására.

Spain Can Into High Oil? Könnyen megtörténhet. A high wood régióitól sikeresen megfosztott hispán államnak ugyanis könnyen megszerezheti a Yucatán-félszigetet és annak nyersolajlelőhelyeit. Mexikói háborúval az ország még ugyan nem rendelkezik, de Mexikó holnapig még meglévő brazil MPPje által olcsón nyithat ilyet. NoB beütése meglehetősen drága, ám Spanyolország már használta egyszer a brazil háborúját új háború megnyitására: Brazília szlovén MPPjét kihasználva nyitott háborút Szlovénia ellen és vette el tőle Rhone Alpst, mely tegnapig volt a spanyolok birtokában. Így nem elképzelhetetlen egy mexikói háború ilyen formában történő nyitása, s épp az előbbi eset miatt nem is növelné Spanyolország védelmi kockázatát.

Ha a háború nyitott, akkor már csak várni kell: mivel Mexikóban nincs de facto elnök, nem kell félnie a spanyoloknak az első nap utáni esetleges mexikói attakra. A TOzott kongresszus nem újítja meg az MPPket, jövő csütörtökön lejár a magyar MPP is, Mexikó technikailag szövetséges nélkül marad. (Ha esetleg a magyar kormány megújíttatná az MPPt, vélhetően a TO csapat leszavazná azt.) Spanyolország vs Mexikó 1v1? Az eddigiek alapján mexikói szempontból esélytelen.

Entente-beavatkozás azonban még lehetséges: egy újabb venezuelai-mexikói háborúval venezuelai kézbe kerülhetne Southeast-of-Mexico. Két buktató viszont lehetséges: 1, mivel nincs mexikói elnök, a csata 24 órán át tartana, amely viszont már elég feltűnő lenne EDEN berkekben ahhoz, hogy ne hagyják a csatát Venezuelának megnyerni, 2, ha sikerülne is a venezuelaiaknak megszerezni a Yucatánt, a spanyolok ismét egyszerűen nyitnának venezuelai háborút Franciaország vagy Olaszország beütésével (utóbbi lenne a valószínűbb, hiszen már aktív MPPi vannak Hispániának az olaszok ellen), és megint 1v1, csak most Spanyolország vs Venezuela…

Tehát vigyázó szemetek ma NoBra vessétek…

Minden egyéb komment.

vasmegye
Santa Cruz de La Sierra, Bolívia, Day 942 of the New World


VASMEGYE TOP 10: Ma 11 🙂
BorembukkkNew Hope Grat az MMhez!
HarcinyulEkezet nelkul
csuzliszemArchívum
JenkizObsta principiis
kohlerjszSun, Moon and 3 Arrows
SingolloFlying Cloud
NacilLovagrend
Hurka_GyurkaCorpus Delicti
Batyek-mikor-
NivoBoySinoTimes
Cseri McGregorAlternatív 7

További jó szórakozást!