Ismeretlen sombrerók: a venezuelai hadüzenet Mexikónak és annak háttere

Day 923, 12:06 Published in Hungary Hungary by Tomi_ur
Liaoning, 923. nap, 12:07 erep idő szerint (2010. május 31. 21:07)



Hali!

Venezuela tegnap hadat üzent Mexikónak. Az esemény nem a mostani balti konfliktushoz hasonló politikai játszmát, még csak nem is edzőháborút, hanem egyfajta megoldási kísérletet szolgál a mexikói népet e hónapban ért nemzeti „tragédiára”.

Mexikóban ugyanis a 2010. májusi pártelnökválasztáson 3 politikai pártban TO történt: Partido Progresista Mexicano (PPM), a Mexico en Movimiento (MeM) és Partido de Renovacion Mexico (PdRM) nevű pártban. A legnagyobb kongresszusi frakcióval bíró PPM elnöke egy horvát, kamikaza74 lett. Már mutatkoztak baljós előjelek, amikor május elején, közepén rengeteg hasonló nevű mexikói született (mexikói fülnek idegen, sőt idióta hangzású családi név és utónév, sokszor azonos családi névvel), a mexikói kormány azonban állítólag – még ha tett is előkészületeket a mexikói kongresszus megmentésére a „jövevényektől” – titokban tartotta a lakosság előtt a veszélyt. Egyes számítások szerint a 2010. május 6-a és május 25-e közötti szűk 20 napban (amely időszak alatt Mexikó népessége 2.425 főről 2.741 főre gyarapodott) a 316 új mexikói regisztráló közül mintegy 200 TO-zó volt. Más becslések szerint akár 400 TO-zó is lehetett Mexikóban, tekintettel a kongresszusi választásokon részt vevők számára: 2010 januárjában 380, februárjában 366, márciusában 367, áprilisában (az első mexikói TO-kísérlet idején) 404, 2010 májusában viszont 784 szavazatot adtak le. Ahogy látszik, egy hónap alatt előkerült 380 „bújkáló” szavazó (talán lengyel), a választó polgárok száma a kétszeresére növekedett. Lényeg a lényeg, elég csúf TO sikeredett Mexikóban: a TO-pártok közül a PPM-nek 19, a MeM-nek pedig 5 képviselői hely jutott a mexikói törvényhozásban, a mexikói kongresszus 60%-a tehát idegen kézben van. A fennmaradó, mexikóiak által irányított pártok mindösszesen 16 helyet birtokolnak a mexikói kongresszusban, bár egyes értesülések szerint csak 9-et, megint mások szerint 13-at. Az ügyben egyébként egy fórumos nyílt levél is született, eddig, úgy tűnik, nem sok foganatja volt.

A „kialakult helyzet [kezelhetetlen számú TO-zó] elemzését és a különböző forgatókönyvek áttanulmányozását követően” a mexikói elnök végül elfogadta a venezuelai elnök ajánlatát, és beleegyezett abba, hogy Mexikó Venezuela fennhatósága alá kerüljön. A venezuelai kongresszus meg is szavazta a Mexikónak szóló hadüzenetet. Ott a bökkenő, hogy Juanismo mexikói elnök (aki folyamatosan hangoztatja, hogy rendben mennek a dolgok az országban) anélkül fogadta el a Mexikó Venezuela általi megszállására irányuló tervet, hogy előtte a kongresszussal konzultált volna erről. Attól is falnak ment a mexikói ellenzék egy része, hogy az elnök a mexikói központi bank átutalt a venezuelai kormánynak 280 goldot, minden vita és szavazás nélkül. Valószínűleg a ránehezedő nyomás következtében a mexikói kormány végül társadalmi vitára bocsátotta a jelenlegi helyzetet.

Ami Mexikó Venezuela általi elfoglalását illeti, azt Mexikó 2 darab Q5-as, 2 darab Q1-es kórháza, továbbá 1 darab Q5 defense systeme fogja bánni, valamint – egyes számítások szerint – mintegy 1.000 gold költség fog felmerülni a mexikói régiók elfoglalásával. Érdekes lesz a helyzet, mert Venezuelának jelenleg kb. 1.300, míg Mexikónak kb. 2.600 lakosa van, gyakorlatilag tehát Venezuela úgy fogja beolvasztani szomszédját, hogy saját országának polgárai kerülnek kisebbségbe. Ez pedig jelentős monetáris, munkaerő-piaci, politikai és kulturális feszültségeket okozhat, illetve a TO új célpontjává most már Venezuela válhat.

Az előzőeken túlmenően Mexikó Venezuela általi beütésével venezuelai-brazil háború fog nyílni. Lehet egyébként, hogy TO szempontjából az lenne a legegyszerűbb, ha Brazília a maga 28.500 fős lakosságával magába olvasztaná a Mexikót is tartalmazó Nagy-Venezuelát, és az így létrejövő 22 régiós szuperállamban brazil jelöltek és a mintegy 2800 brazil választópolgár biztosítaná a TO-mentes kongresszust. A dolognak egy apró szépséghibája lenne, márpedig az, hogy hogyan érvényesülne a mintegy 3.900 spanyol nyelvű venezuelai-mexikói kisebbség a több mint 7-szeres létszámfölényben lévő, portugál nyelvű brazil többség uralta államalakulatban...

További szép napot!


Üdv,


Tomi_ur



A sub ingyen van:
Zakuszka by gyika
Magánvélemény by Istencsaszar
United Murlockija by Murlockij
Headless Chicken by Nalaja
Future sound of eRep by outisz
Quicksilver’s News by Quicksilver
Median by Smach
Vas Népe by vasmegye