Dlaczego warto glosowac na PWL?

Day 486, 15:43 Published in Poland Poland by Organizacja PWL



Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd.



Kolejne wybory prezydenckie już za nami. Po pełnej kontrowersji kadencji Cerbera uwieńczonej perm banem dla Trzygłowego Prezydenta, do walki stanęło czterech kandydatów: Pierre Dzoncy, Manedhel, Hobbit da Vinci oraz Jaro4. Partia Wolnych Ludzi zdecydowała się poprzeć pierwszego z tych kandydatów, o czym obszerniej pisaliśmy w poprzednim wydaniu naszej gazetki (klik).

Wybory te należały chyba do jednych z najbardziej wyrównanych w historii ePolski, atmosfera na IRCu była niezwykle gorąca, gdyż dwóch głównych kandydatów dzieliło zaledwie kilka głosów. Ostatecznie z poparciem na poziomie 39, 67 % (1580 głosów) zwyciężył kandydat Narodowej Demokracji - Pierre Dzoncy. To właśnie jego poparła Partia Wolnych Ludzi. Jego zwycięstwo jest dla nas znakomitym prognostykiem na przyszłość i kolejnym dowodem na odbudowywanie pozycja naszej partii na scenie politycznej ePolski. Partia Wolnych Ludzi pragnie pogratulować nowemu Prezydentowi ePolski. Wierzymy, że za kadencji Pierre’a Dzoncy’ego nasz kraj umocni się w Świecie, a Polacy będą żyli dostatnie i radośnie.
Wybór Pierre’a Dzoncy’ego oznacza, że w skład nowego Rządu wejdzie kilku przedstawicieli Partii Wolnych Ludzi, oto oni:

Ministerstwo Obrony Narodowej:
mjuzikK (vMON)
Tomek Kuska (staż w MON)
DeanBlacken (staż w MON)
corel123 (staż w MON)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych:
niziolek93 (vMSZ)
Jaskier de Pankratz (staż w MSZ)

Ministerstwo Edukacji Narodowej:
NowyNick (MEN)
Tefalmistrz (vMEN)
loewnau (staż w MEN)
Michal Kasperowicz (staż w MEN)

Ministerstwo Gospodarki i Finansów:
Xenophob (staż w MGiF)

Rzecznik Rządu:
Dr Infected

Na takie same, jak nie większe gratulacje zasłużył Manedhel, który zajął miejsce drugie. W swojej postawie pokazał cechę jaką powinien się charakteryzowac prawdziwy polityk - polecamy lekturę jego artykułu (klik). Manedhelu, dziękujemy Ci za wyrównaną walkę i emocje, które nam dostarczyłeś w tych wyborach.



                                                                                     USA:
„Nigdy nie lekceważ swoich przyjaciół ani sojuszników.” – Chucky Norris
http://www.erepublik.com/en/article/never-disregard-your-friends-nor-your-allies-1-1698603/1/20
Autor jest graczem o niezwykłym doświadczeniu – kongresmen, prezydent, a ponadto żołnierz o ogromnej sile. Opisuje on obecną sytuację USA – kraj ten jest na swego rodzaju rozdrożu, zresztą jak wiele innych państw w eŚwiecie.
Chodzi głównie o wizję niektórych osób, by opuścić Greków i podpisać MPP z Turkami. MPP między Stanami Zjednoczonymi i Grecją wygasa za 5 dni, co potem? Chucky Norris zadaje ważne pytanie: „dlaczego powinniśmy podpisać pakt z Turkami?” Ostatnio w prasie amerykańskiej sporo było głosów, żeby zostawić Greków i dokonać zwrotu o 180 stopni w kwestii rozkładu sił na Bałkanach. Zwraca on uwagę na jeden bardzo istotny fakt, który przemawia przeciw podpisaniu MPP z Turcją. Gdyby tak się stało, to USA „utraciłoby” wsparcie Chorwacji, Rumunii, Włoch i Rosji. Niewiele by zostało. Patrząc na potencjał militarny dużo rozsądniej jest mieć sojusz z Grekami, którzy niejednokrotnie w bezpośrednich starciach udowadniali swoja przewagę nad mieszkańcami Półwyspu Anatolijskiego.

Kolejny już raz oglądamy sytuację, w której pewna część osób pragnie odwrócenia sojuszy. I znów pojawia się pytanie, czy w eRepublik jest miejsce na takie postawy jak lojalność i wierność wobec sojuszników. Autor tego artykułu opowiada się za pozostaniem u boku Greków, jako tych, którzy walczyli za USA w wielu bitwach i zasłużyli sobie z pewnością na zaufanie i wdzięczność ze strony Amerykanów.


„Nigdy nie możemy zapomnieć” – Glove
http://www.erepublik.com/en/article/we-can-never-forget-1698521/1/20
Posiadający prawie 2,5 tysiąca subskrybentów dziennikarz z eUSA, a także prawdopodobny zwycięzca w wyborach prezydenckich, odnosi się do tematu nośnego ostatnimi czasy nie tylko po drugiej stronie Atlantyku. I chociaż niektórzy twierdzą, że to nie jest sprawa Europy, to wobec ataku Indonezji na Stany Zjednoczone raczej nikt w pełni obojętnie przejść nie może. Artykuł Glove’a to coś w rodzaju płomiennej odezwy-manifestu.
Pełno tu pięknych haseł o tym, że Amerykanie się zjednoczą, by odeprzeć atak „hord NWO”. W USA została rozpoczęta ewakuacja terenów graniczących z Hawajami, które padły już łupem eIndonezji. Wzywa rodaków do jeszcze większego zaangażowania w kolejnych bitwach i obrony granic USA przed inwazją NWO.

W drugiej części artykułu jest już dużo bardziej politycznie. Glove kandyduje w wyborach prezydenckich. Oto krótkie streszczenie z jego wyborczych haseł. Pisze o konieczności zacieśniania więzi miedzy poszczególnymi członkami sojuszu PanAm oraz zapowiada, że będzie się starał utrzymywać jak najlepsze stosunki z największą możliwą ilością państw, by eUSA miały nieustające wsparcie podczas obrony swoich granic, jak i ekspansji na zewnątrz. Poza tym trochę ogólników, a także komentarz do sytuacji an scenie polityczne w eStanach Zjednoczonych.
Opracował niziolek93

                                                                                  AUSTRALIA:
„Departament Edukacji – wybory prezydenckie” – Australijskie Ministerstwo Edukacji
http://www.erepublik.com/en/article/-dept-of-education-presidential-elections-1700032/1/20
Inicjatywa skierowana głównie do młodszych i mniej doświadczonych graczy. Australijski odpowiednik naszego MEN-u przypomina rodakom o tym, by głosowali w wyborach prezydenckich oraz, aby mądrze wybrali kandydata, któremu chcą oddać swój głos.
Na zachętę przypomnienie – za oddanie głosu każdy gracz otrzymuje 5 punktów doświadczenia. Przy okazji zamieszczony w tym artykule został krótki poradnik dotyczący uprawnień osoby piastującej urząd prezydenta danego kraju. Może on: ustawiać „bitwę dnia”, proponować ustawy, proponować wiadomość powitalną, kupować szpitale/systemy obronne, proponować sojusze, wypowiadać wojny, ustawiać embargo handlowe oraz poddawać pod głosowanie propozycję ustawienia Naturalnego Wroga. Ministerstwo przypomina, żeby dobrze zapoznać się z planami kandydata oraz zawsze uważnie sprawdzać, czy dana osoba to nie jest kandydat podstawiony przez grupę pTO.
Na koniec hasło o przydatności i ważności każdego głosu. Może w ePolsce też przydałyby się przed wyborami takie artykuły z gazetki MEN-u?


„Lista wszystkich założonych grup wojskowych” – Kelzing
http://www.erepublik.com/en/article/listing-of-all-military-groups-found-1698515/1/20
W ostatnim czasie administracja dodała możliwość zakładania grup wojskowych. To cos na kształt grup na portalach społecznościowych. To, co do tego czasu w mechanizmie gry nie istniało, teraz stało się jego częścią. Gracze z dużą werwą przystąpili do zakładania tychże grup, by oficjalnie zjednoczyć się w jednym miejscu, pod jednym avatarem.
Założenie takiej grupy to koszt 40 gold, a więc niemało. Musi zostać ona założona z profilu jakiegoś gracza, ale w niektórych krajach część funduszy pochodziła z państwowego skarbca. Z danych zgromadzonych przez Kelzinga wynika, że gracze przeznaczyli na założenie grup 4880 golda, co oznacza, że założono 122 grupy wojskowe (dane te mogą być niepełne, są one wciąż tworzone). Na dzień 1199 rekordowa ilość grup powstała na Węgrzech (20) oraz w Rumunii (13), w Polsce natomiast 11. Korzyści płynące z założenia grupy? Zebranie członków w jednym miejscu – pokazanie, „ile nas rzeczywiście jest”, grupowy śledzik i… No właśnie – coś więcej? To rzeczywiste udogodnienie dla graczy, czy tylko chytry sposób administracji na wyprowadzenie z gry ton golda. Dla porównania – według tego artykułu z Dziennika Urzędowego NBP wydatki ePolski w okresie 06.02-23.02 wyniosły łącznie 5325 golda (przy kursie 1 PLN = 0,013g). Widać, że suma jaka dotąd wydano na założenie grup jest niebywała.
Opracował niziolek93



GUMK'i rekrutują!
Grupa Uderzeniowa Mobilnych Komandosów wciąż zaprasza w swe szeregi.

W GUMKach możesz zaistnieć! - Może już nie młodzi, jednak wciąż się rozwijamy. Nie przestajemy szukać ludzi, którzy poprzez swoją aktywność i chęć pomagali by aktywnie tworzyć wizerunek GUMeK. Każdy z odrobiną chęci ma szanse zabłysnąć, najważniejsza jest kreatywność i pomysłowość.

GUMKi to także bojówka dla młodych. Nasze wymagania to jedynie stawianie się na zbiórki i przynajmniej raz na kila bitw uderzyć ku chwale ojczyzny. Rekrutujemy wszystkich, bez wyjątków!

Kontakt z nami: #GUMKi (sieć quakenet).

Już niedługo w gazetce PWL: GUMKi pokazują na co ich stać! Nie przegap.



Jak co wydanie gazetki PWL przypominamy młodym graczom, że jesteśmy w stanie Wam pomóc. Fundacja Charytatywna PWL już pomaga kilku osobom, już pierwsi gracze otrzymali od nas chlebki a co niektórzy Mentora Pierwszego Kontaktu.

Jednak jesteśmy w stanie zrobić więcej, mamy możliwość pomagania większej ilości graczy. Nie zapominaj o nas - jeśli masz problem z utrzymaniem poziomu życia, nie masz pieniędzy lub potrzebujesz Mentora Pierwszego Kontaktu napisz do nas. W ciągu 24 godzin otrzymasz od nas pomoc!

Formularz kontaktowy: KLIK



Przypomnijmy, na czym polega Infolinia PWL i jakie korzyści może Ci przynieść: Skierowana ona jest głównie do graczy z małą ilością czasu. Nie ukrywając, w tej chwili aby aktywnie uczestniczyć w polityce trzeba przesiadywać długie godziny przed komputerem. Infolinia PWL chce to zmienić. Chcemy dać Ci możliwość wpływania na nasze decyzje. Dzięki Twoim propozycjom, skargom będzimy wiedzieli, do czego dążysz, ponieważ trudno być dobrym politykiem nie znając oczekiwań obywateli.

Zwracamy uwagę także, że nie mamy zamiaru korzystać z Waszych pomysłów. Wasze propozycje będą z Wami konsultowane i jeśli się okaże, że Twój pomysł pomoże ePolsce będziemy go wprowadzać razem z Tobą w Twoim imieniu.

Chcemy, aby PWL był partią wszystkich ludzi. Był partią do której każdy może się zgłosić i poprzez swoje chęci wpływać na dalsze losy ePolski.

Formularz kontaktowy z Infolinią PWL: KLIKNIJ



Spodobało się? Daj vote 🙂
Chcesz przeczytać kolejne wydanie? Daj subscribe 😉
Chciałbyś dołączyć do Partii Wolnych Ludzi? - kliknij już dziś!
Zajrzyj także na nasze forum: http://forum.pwl.org.pl oraz kanał irc: http://tnij.org/ircpwl - #pwl w sieci QuakeNet.


O czym już pisaliśmy:
- Pierre Dzoncy na prezydenta ePolski! Wybory prezydenckie - Marzec 2011
http://www.erepublik.com/en/article/1700736/1/20
- Kongres, Fundacja i wiele więcej. Młody graczu, przeczytaj koniecznie!
http://www.erepublik.com/en/article/1696032/1/20


Pozdrowienia dla Czytelników
Członkowie Partii Wolnych Ludzi