еІсторія. Початок. (part1)

Day 1,050, 12:13 Published in Ukraine Ukraine by Babenko


Доброго дня, шановні. Не так часто я пишу статті українською але й таке буває.
Хоча якою ж ще мовою, як не українською, могла бути написана ця стаття 🙂
еІсторія. Початок. - ця стаття написана в рамках проекту еБібліотека під егідою Міністерства Освіти. В ній я постарався описати найбільш важливі події у житті еУкраїни на початку ії історії.
Згадати трохи цікавих фактів, трохи забутих або маловідомих та при цьому намагався не вдаватися до аналізу.

Этот краткий экскурс по истории еУкрианы который мы предлагаем вашему вниманию был создан господином Бабенко для проекта еУкрианская Библиотека. Ее автор по сути единственный кто откликнулся и предложил свою помощь проекту. Я знаю что существует довольно много статей разных авторов разных стилей на еИсторическую тему. В данном случае мы старались насколько это возможно избежать подводных камней связанных с разными взглядами на историю нашей страны представителями разных политических лагерей. Старались просто избегать комментирования событий, старались описывать все логично и самое главное аргументировать важные и спорные моменты. Думаю что и сейчас все еще будут люди не согласные с этим вариантом. Чтож наверное этого не избежать. В любом случае мы продолжим сотрудничать с господином Бабенко и в будущем будещем планируется создание Хронологии Правительств еУкрианы с указанием дат и сотавов разных правительств.

Я искренне благодарен автору за проделанную работу и намерен поддерживать проект на любом занимаемом мной в будущем посту или без всякого поста.

Желаю ему удачи а также желаю терпеливости и терпимости читателям !


(с) Frederick


еУкраїна - це її люди, найголовніше її богатство. Перші українці в грі з`явились ще до того, як еУкраїна розпочала своє повноцінне життя. Як відомо, довгий час до того, як eRepublik набула значного поширення в мережі, у грі домінували декілька країн, які поділяли між собою більшість світових територій. Тому перші українці починали грати у інших еКраїнах. Вони були розрізнені та навіть не знали про існування один одного. І переша задача яка поставала перед ними - створення українського ком`юніті у грі.

Тому у перших статтях українців ми можемо знайти такі слова:
Right now, we don't even know how many RL Ukrainians are playing this game, nor do we know where they live or how to get in touch with them. So I want to use this newspaper to help bring this community together, to propose ideas and programs for bringing new citizens to e-Ukraine, and to let everyone's voice be heard for these ideas as well. (Irov, newspaper: Chronicle)

E-Ukraine needs a census--a way to find out who is living here and where other Ukrainians are living abroad. So I need everyone's help with a couple of things:
1) If you are a RL Ukrainian, please contact me! Tell me where you live (in the game) and, if you live in a foreign country, if you want to move back to Ukraine.
2) If anyone knows of a good way to set up an online survey to take an official census, please let me know.
3) Finally, vote for this article and tell other people so that many people can see it! Hopefully our call to find Ukrainians will reach as far as possible. (Irov, newspaper: Chronicle)



Між тим українські землі спочатку знаходилися під владою еРумунії, а згодом і еУгорщини.
Відомі свідоцтва того, що за пропозицією президента Alex Craciun, поданою 13 травня 2008 року, румунський конгрес оголосив війну еУкраїні і за практично цілковитої відсутності українців у грі зайняв ії територіі за рекордно швидкий термін. Вже 17 травня еУкраїна перестала існувати як самостійна країна. Протягом 10 місяців території еУкріїни входили до складу еРумунії.
За цей час українські регіони набувають значного розвитку, румуни вкладають значні суми в розвиток добувничої промисловості, насамперед у Поділлі. Засновується мабуть що більшість з нині існуючих компаній у цьому регіоні.

3 березня 2009 з перемоги у повстанні в Subcarpathia починається нова історія країни. Цікаво, що це повстання було піднято саме румунським президентом. Регіон стає столицею, але владу захоплюють угорці.
Тож наступним історичним етапом для еУкраїни стає період її колонізації під владою угорців. Згодом еУкраїна отримала декілька своїх регіонів, але владу там все одно утримували угорці.
Обраний відразу після повстання президент - Imre Norbert.

Imre Norbert - працював на угорський уряд, до цього був Міністром Фінансів еУгорщини.

Він же стає президентом і у квітні 2009.

Приблизно в цей період починається більш активне формування українського ком`юніті серед тих українців, що були у грі. Переважно то були гравці, що мали українське походження але проживали за межами України - у Америці та інших країнах. На важко здогадатися, що це пов`язано з більш стрімким розповсюдженням гри у західному інтернет просторі.


Вже у травні 2009 на президентських виборах від новоствореної партії United Ukraine був висунутий перший український кандидат - Irov. Також починаючи з цього місяця українці мають можливість висуватися до конгресу від своєї партії.
Але ніхто не поспішав віддавати владу українцям, президентом знову стає угорець - Falban. Переважну більшість в конгресі також складають угорці.

Хочеться приділити увагу створенню першої української партії і першому ії кандидату - це безумовно історична подія для еУкраїни. Засновником тієї партії була Viira, львів`янка що мешкає у США. Також вона була засновником першого українського форуму та перших програм по допомозі молодим гравцям.

З того часу до нас доходять такі милі літописи, з яких ми можемо дізнатися про продовження визволення українських територій, та проблеми того часу.


У червні саме Viira стає українським кандидатом у президенти. Але не зважаючи на переговори угорці продовжують утримувати за собою владу в країні. Президентом стає угорець PetiB. У конгресі українці мають вже більше місць ніж наступного місяця, але більшість все одно займають угорці.

Однією з важливих подій червня слід вважати вихід статті, що призвела за собою так званий Хабра-Бум. Стаття, яка розповідала про eRepublik, була опублікована на відомому російському інтернет ресурсі наприкінці червня місяця. Починаючи з цього часу інформація про гру поширюється у російському, а згодом і українському і-нет просторі.


Лише наступного місяця - у липні, завдяки кількомісячним переговорам, за умови надання угорцям керуючих посад у уряді, президентом нарешті стає український кандидат - Danylo Halytskyj. Міністром Оборони стає угорець szeku, а також до складу економічної ради входять угорці Bluemoonstar та позаминулий президент Falban. Певно це було пов`язано з тим, що угорці залишали під своїм контролем державні організації при більшості у конгресі.

Перший уряд Данили Галицького мав наступний вигляд:
Міністр Внутрішних Справ - Viira
Міністр Економіки - Hnat Khotkevych
Міністр Освіти - Alexander II The Great
Міністр Оборони - szeku
Міністр Зовнішніх Справ - Vigil Vox

Лише під кінець першого президентського терміну Галицького, після численних запитів громадян на форумі спільноти, було впроваджено посаду прем`єра, яким стає Vinnie G.

15 липня під час виборів ПП владу в одній з окупаційних партій захоплює українець Alexis M. Pasichny. І згодом в еУкраїні з`являється друга українська партія - Independent Ukraine.

Кількість українського населення зростає, але керівництво країни стикається з проблемами нестачі робочих місць. Необхідність відкриття державних фірм впирається в гроші, які знаходяться під контролем угорців. А після скандалу із перерахуванням угорським конгресом великої суми коштів з держ. рахунку на підпорядковану їм організацію, українська спільнота остаточно переконується в гострій необхідності брати владу до своїх рук.

Виходять статті с закликами переселятися до еУкраїни всім українцям, які проживають за її межами, а також допомогти у боротьбі за незалежність усім небайдужим. У підготовці до виборів конгресу починають формуватися аТО групи.

Ми хочемо запросити усіх, кому не байдужі ідеї демократії та незалежності, усіх хто має українські коріння, та їх друзів, мігрувати в еУкраїну, та підтримати нас у боротьбі за незалежність та процвітання цієї гарної країни - еУкраїни.
Ми знаємо, що по всьому світу (особливо в Канаді та США) живуть багато українців та вони не мають можливості повернутися Україну. еУкраїна це чудова можливість звернутися до свого коріння, зустріти українців з усього світу та підтримати імідж нашої країни в еRepublik. (Ivan Sirko, newspaper: ZERKALO NEDELI)


Липневі вибори до конгресу, що як завжди проходили наприкінці місяця (25 числа), стають не просто вдалими, а історичними для українців. Вперше вони отримують більшість у конгресі своє країни!

Часи були не легкі і виходячи з механіки гри вижити тоді було набагато складніше ніж зараз. Так само, як і знайти необхідну інформацію. А наприкінці місяця відбулися ще деякі зміни, важливість яких можливо не всі відразу зрозуміли. 29 липня у eRepublik з`являються громадянства з усіма їх наслідками. Розуміючи поточне зменшення ТО впливу угорців на еУкраїну румуни з вигодою використовують з`явившіся можливості такого нововведення. Але про це трохи пізніше.


Наступний етап - президентьскі вибори 5 серпня 2009. Цього разу ми вже мали двох українських кандидатів, а на зміну угорським кандидатам на цей раз приходить румун.

Отже серед трьох кандидатів останнє місце з невеликою кількістю голосів посів Ceriy, випадково висунутий від захопленої румунської партії. Згідно з механікою гри він був автоматично висунутий від партії на вибори. За його словами він забув своєчасно зняти свою кандидатуру. Ceriy входить в число найстаріших українців і є досить цікавою постаттю. Як і більшість перших українців він мешкає у Сполучених Штатах. Зареєструвався ще коли еУкраїна була захоплена, тому почав грати у еСША. Входив до Національної Гвардії еСША, де намагався залучити українців що проживали у еСША до одного полку. У середині травня переїхав до еУкраїни і наскільки відомо був єдиним українцем, який працював з двома угорськими президентами, не зважаючи на прихильність до іншого блоку. Був одним із тих 10 українців які у травні пройшли до конгресу за домовленістю із угорцями. Також його можна вважати засновником української армії.

Перше місце досить впевнено посів Danylo Halytskyj, що був підтриманий обома українськими партіями.
Склад його уряду зазнав деяких змін та був значно розширений. Прем`єром так само залишився Vinnie G, який пропрацював на цьому посту до 1 вересня ( за декілька днів до закінчення урядової каденції він йде у відставку через RL обставини).

Отож склад уряду:
Віце-премєр з економічної політики - Paul_lg
Міністерство інформації та звязку - spodzolkov
Міністерство охорони здоров’я та соціального захисту - frazzza
Міністерство транспорту - AVKua
Міністерство праці - Viira
Міністерство інформаційних технологій(IT) - Xanf
Міністерство економіки - Bluemoonstar
Міністерство освіти та пропаганди - Alexander II The Great
Міністерство оборони - szeku
Зам-міністра : Alexis M.Pasichny
Зам-міністра : Dead Zheka
Міністерство закордонних справ - Vigil Vox
Агенція національної безпеки - AdrenalinHunter
Секретаріат Президента - Greep

Більш детально з цим списком, та з функціями які були покладені на кожного міністра Ви можете ознайомитись тут. Але слід зазначити, що деякі посади мали формальний характер, а люди які їх займали не запам`ятались якоюсь роботою. Також заслужену критику за відсутність діяльності отримував угорець Bluemoonstar, “людина з вертольотом на аватарі”. Як згодом заявляв Галицький, лише під час другого терміну угорці нарешті остаточно передали йому державні організації.

У ході виборів ПП 15 серпня, партія Independent Ukraine переживає іноземне ТО.
25 серпня, від 2 захоплених партій, на вибори до конгресу висуваються представники румунського ТО загіну. Незважаючи на велику перевагу українців вибори були провалені через бездарну організацію. Знаючи про загрозу, та 23 числа вже маючи дані по висунутих кандидатах, та ще й володіючи інформацією по приблизній кількості румун мавших громадянство (достатньо подивитись на кількість голосів відданих за румуна на виборах) українці не зробили належних висновків, тож витративши 574 голоси вони спромоглися провести лише 17 зі своїх кандидатів (двоє з яких були навіть угорці). Натомість румуни проводять до конгресу 23 представника, використавши при цьому лише 340 голосів.


еУкраїна знаходиться у дуже складному становищі.
Зажата мов у лещатах між двома лідерами світових блоків - румунами і угорцями. З однієї сторони угорці, які хоч вже і не мають змоги виводи гроші з еУкраїни, але утримують принципово важливі українські регіони - Siveria та Dnipro (Київ), без яких важко реалізувати бебі-бум. Dnipro (Київ) - один з потенційно найактивніших українских регіонів, rl столиця, місце реєстрації багатьох нових гравців, але майже усі вони не розібравшись у становищі полишають гру. З іншої сторони - румуни, які мають сталий контингент у країні, а після взяття більшості у конгресі можуть практично знищити еУкраїну та висмоктати з неї останні соки. До того ж румуни зайнявші конгресменські крісла починають видавати громадянства, тим самим збільшуючи свій вплив.

Але румуни не стали йти таким шляхом і знищувати країну. В ході переговорів між еУкраїною та еРумунією було заключено двосторонній контракт, строком на 2 місяці. Згідно цього контракту обидві країни забов`язувались:
1. Гарантувати взаємний суверенітет обох країн (еРумунію не має права нападати на еУкраїну та навпаки). Також на строк дії контракту обидві країни підтримують активні MPP між собою. А також еУкраїна мала підписувати МРР з союзниками еРумунії - еПольщею, еХорватією, еШвецією та ще з деякими країнами за їх бажанням (заключалися МРР не з усіма перерахованими у контракті країнами, але зараз важкого прослідити з ким та коли само)
2. еУкраїна та еРумунія забезпечують взаємний економічний розвиток один одного. еРумунія на має можливості змінювати експортні податки на сировину без попереднього попередження, а еУкраїна відмовляються від можливих ембарго у сторону еРумунії.
3. Країни гарантують політичну незалежність один одного, так еРумунія забов`язується не висувати румунів на президентських виборах, не висувати більше ніж 5 чоловік на вибори конгресу, а також звільняють всі захоплені партії. Крім цього всі румуни, що пройшли до українського конгресу залишають його протягом наступних 24 годин.
4. еРумунія та еУкраїна признають суверенітет еМолдови та відмовляються від нападів на цю країну. Таким чином еУкраїна повинна була звільнити захоплені молдавські регіони.

Саме такими були основні положення контракту підписаного між президентами двох країн. Більш детально ви можете ознайомитись з контрактом тут. Слід зазначити, що ряд положень, таких як підписання деяких МРР, не виконувалось у строгому порядку. Але зрозуміло, що головна ціль для українців була позбутися румунів у конгресі та отримати гарантії ненападу зі сторони набагато сильнішого сусіда. Румуни же в свою чергу отримали гарантії промислового товарообігу з Поділлям у розвиток якого вони вклали великі гроші. Також така економічна співпраця значно збільшила надходження до української казни, так як до цього метою угорців, керувавших країною, було заморозити велику кількість румунських підприємств та зменьшити постачання заліза до прямого супротивника, і спрямувати сировинний потік до свого ринку.
Але деякими українцями такий контракт був сприйнятий як зрадницький, а Галицького почали називати шпугуном та запроданцем. Звісно, що така реакція деяких українців була зумовлена насамперед особистими симпатіями щодо зовнішньополітичних військових блоків.

Нам необхідно було підписати договір із Румунами, щоби відібрати контроль свого конгресу. Опозиція знову плаче, що я пробую для себе зберегти президентське крісло, але це знову брехня. Я пробую зберегти для України свій суверенітет і виграв договором два місяці часу організувати бебі бум щоби ми могли поповнити свої лави громадян і мати контроль над нашім майбутнім.
(Danylo Halytskyj, newspaper: Shliakh Peremohy)




Приношу свої вибачення, але як стало відомо eRepublik має обмеження на кількість знаків у статтях, тому продовження статті читайте за посиланням.
Продовження статті

З повагою, Babenko.