РеференDOOM

Day 2,912, 02:36 Published in Bulgaria Bulgaria by yoro

Пиша тази статия, за да разкрия какво има между редовете на последния референдум, на който ни беше предоставен избор между разпределено управление (парламент, „демокрация“) и президентско управление (президент с комисия, „доброволна диктатура“). Всъщност, спечелих първия си медал Герой на възстание, участвах в първия си референдум и пуснах първата си поличитеска статия (раздел политика) и затова пуснах първата си политическа статия. А така!

1. Независимо смилане на гласовете

Моето преброяване е изцяло независимо защото не съм член на парламента и всички първи производни са нула (всъщност преброяването е константа). Това преброяване е неофициално и направено единствено от мен, след изтичането на времето за преброяване и след публикуването на официалните резултати, така че е само с информативна цел.

За разлика от предните две статии за референдума (едната официална с шест преброителя, другата неофициална за сверяване), които само обявиха резултата, аз реших да се възползвам от публичността на всеки един глас. Направих обширен и дълбок анализ на данните. Разкритията показват от къде какви гласове са подадени, настроенията на партии, отряди и парламента.

Невалидните гласове и коментари ги отсях рано след преброяването и надолу няма да се споменават. А самото преброяване го направих днес (бел. авт. 2911) от 13:55 до 16:55 нашенско време, след безкокошия безглав срив. Имаше няколко млади акаунта със съмнение за мултачество, но според закона единственото условие е 24 ниво, не ниво и дни присъствие. Не изключих и един временно баннат избирател.



Въпроса бе: Желаете ли формата на управление в България да е доброволна диктатура осъществявана от спечелилия на президентските избори кандидат?

Това, което получих аз е:
ДА са гласували 146 граждани, съвпада с официалните.
НЕ са гласували 105 граждани, с 3 гласа/2,8 % по-малко от официалните.
Разликата ще я приема за козметична и няма да промени съществено разпределението на гласовете. Общо са 251 гласа, точно една трета от 753 гласа на последните (президентски) избори.

Започвам с тривиалното:

Президенстското управление има неоспорима преднина, но изобщо не толкова голяма, за да се каже твърдо, че цялата гласувала маса е за него. Малцинството е над 40 % и трябва да бъде отчетено. Допълнително са нужни още 8 % (до 66 😵 за безусловното преминаване на отклика като положителен според закона ни.

Тук започва новото, което до сега не е представяно в другите статии, а именно:

Разпределение на гласовете по партии, във възходящ ред по броя гласове. Впечатление прави големия принос на играчите, които не членуват в партия, следователно не желаят да членуват в парламента. Както се очаква от последното казано, две трети от тях подкрепят разпускането на парламента. Веднага след тях е най-многобройната партия, Мечките, с 46 гласа, от които над 80 % са за диктатура. Партиите, които им симпатизират на този референдум са НАПРЕД, Бирената партия, Средна класа и ЗВЕНО, всичките с малък брой гласове.

Партии със сравнителен баланс по въпроса са Нова българия и Демократичната партия. Дяла на другите малки партии извън топ 10 взети заедно е също балансиран с 9 ЗА и 8 ПРОТИВ при гласовете. За парламентарно управление са Гласът на България, Националния фронт и Старчетата. Уникалното за Старчетата е, че са единствената партия, която няма депутати, но е за парламент. Те са и най-желаещата парламент партия с обърнат на Мечките отговор на въпроса.

С две изключения, партиите, които участват в парламента са за парламентарно управление или са неутрални. Тези, които са без достъп до гласовете за парламент предпочитат президентско управление.

Видя се, че най-многочленната партия е дала най-много гласове, обаче участието в референдума далеч не съответства на броя на членовете.

Активността съм определил по броя гласували спрямо пълния брой членове. Партиите са подредени както в топ 10 класацията. Едва 16 % активност имат Мечките. Подобна активност има в Бирената партия. Четири партии са с около 14 % активност, след тях са само ЗВЕНО с 12,5 % активност и ПСК, които не достигат даже 10 %.

Две партии - Старчетата и Нова България се отличават със значително по-висока активност. От ЗВЕНО една трета са участвали в референдума. Старчетата като неотдавна сформирана партия има почти 40% участие.

Окончателно, малък брой от партийните членове са участвали в референдума. Това важи за мечките, където е най-големия брой негласували. За съжаление, в топ 10 няма партия с поне 50% активност.

След като представих тенденциите във водещите партии на еБългария, представляващи политическия модул, следва анализ по отряди или военния модул.

Значителна част от вота принадлежи на други отряди, които са извън топ 5. Те имат малък принос срещу диктатурата. Сред първенците на страната, отряда на Мечките отново има най-голям дял с 75 % подкрепа за диктатурата. С прогресивно намаляващ брой гласове следва Dreamcatcher, чийто вот е като на финалния резултат. От наемниците две трети са за диктатурата, а от RIP са напълно единодушни да диктатурата, след като не отдавна се опитаха да я въведат. Червената армия има баланс на гласовете.

За обобщение, водещите отряди са про-диктаторски настроени, докато останалите имат тенденцията да подкрепят парламента.

Сред нашите 40 депутата, които решават собственото си участие във властта с този референдум, няма единодушие.

11 депутата искат парламента да прекрати своята дейност, 14 депутата искат да продължат да управляват и 15 не са показали своето мнение на референдума. Приблизително по една трета за всяка възможност. Тъй като въздържалите се имат най-голям дял, не е сигурно какво ще излизи от ратифицирането на референдума. Все пак е интересно, че над половината не са защитили парламента.

За финал на политическия анализ съм оставил това, което е най-важно за най-близкия човек на мен.

Със своето участие в референдума несъмнено съм променил политическото положение на нашата еСтрана.

За финал, отново, твърденията, че Мечките са причинител на този резултат са потвърдени, съмненията, че Мечките и RIP действат заедно са подкрепени и също че голяма част от партийните членове са двукликъри или са политически инертни.

2. Любопитен факт

За разпускане след политическите изследвания, ще разкажа кратка история за мен.

Преди 5 години през първия си еЖивот трябваше да имам поне още един медал Закоравял труженик (Hard worker). Тогава по правилата трябваше да се работи 30 последователни дни, за да се получи медала. И точно, когато направих 29-тия ден, отидох на малка екскурзия в планината. Не съм сигурен дали ми се е случило повече пъти, все пак минаха 5 години, но веднъж си го спомням ясно.

Тази събота, веднага след референдума, трябваше да взема бонуса от 5 сила за 5 последователни тренировки. Е, какво да очакваш? В 9ч, само 1 час преди новия еДен, тръгнах отново на разходка в планината. Там обхват нямаше, та камо ли интернет...

Следователно, ако админите направят бонуса на втория ден, аз ще влизам през ден. Ако пък го направят за всеки ден, току виж пък спра да влизам. 😃


БОНУС - допълнение

Трябваше да я направя тази фигура още при първото пускане на статията.

Тя е отговор на възраженията относно ползата, която е дала Мечата партия, за президентско управление без парламент. Използвана е формулата ДА - НЕ = ПРИНОС. Положителния принос (зелено) накланя баланса в полза на диктатурата, отрицателния (червено) - в полза на парламента. При около 40 гласа разлика, 30 от тях са само на Мечата партия.

Също откъснати с голяма преднина са играчите без партия, но заради DO почти няма нечленуващи в отряди, а при анализ по отряди и без партия:

С 17 гласа ДА на безпартийни граждани в Мечият отряд е ясно, че отново те имат най-голям принос за диктатурата.
Вота на Мечешките партия и отряд е решаващ в този референдум, довел до резултат в полза на диктатурата.


Не забравяйте да оставите своите впечатления от тази задълбочена статия за референдума!