☆[2cT] [LT-RU] Pirmasis karas. Gidas naujokams ツ☆

Day 1,345, 18:09 Published in Lithuania Lithuania by gliookas II



Sveikas!

Papasakosiu tau apie karą. Bent jau pasistengsiu. Tikriausiai šiame žaidime tau dar daug kas neaišku? Galiu tau padėti susivokti. Gali pasiskaityti čia (spausk mėlynas raides!), kuo gali užsiimti pirmąsias dienas šiame žaidime. O mes apie ką? Rimtai! Apie karą. Pradėkime.




PASIRUOŠIMAS KARUI

Mūsų administratoriai (tu juos pamilsi taip pat) buvo tokie gailestingi, kad panaikino sveikatos dydžio įtaką darbo rezultatams. Faktiškai dėl to tu gali dirbti ir prieš kariaujant, ir po. Aš tau rekomenduočiau dirbti prieš kariaujant. Dėl elementarios priežasties: pasigaminsi sau maisto, gal ginklų, užsidirbsi pinigų ir neužmirši bei nepritrūksi nieko kare.

1. Prisimink, kad tada, kai tavo sveikata pasiekia 0 tu jau nebegali mušti ir turi suvalgyti bandelių, kad atstatyti jėgas.
2. Tam, kad padidinti žalą (influence, inf), daromą kare, tu gali pirkti ginklus, kurie padidina tavo daromą žalą "plikomis rankomis".

Ginklai yra 5 rūšių:
q1 (pistoletas). Padidina daromą žalą (inf.) 20%, skirti vienam smūgiui.
q2 (automatas). Padidina daromą žalą (inf.) 40% bei skirti dviems smūgiams.
q3 (artilerija). Padidina daromą žalą 60% bei skirti trims smūgiams.
q4 (sraigtasparnis). Padidina daromą žalą 80%, skirti keturiems smūgiams.
q5 (tankas). Padidina daromą žalą 100% be skirti penkiems smūgiams.

Labiausiai apsimoka pirkti, kaip jau supranti, būtent tankus. Juos gali nusipirkti turguje (Market> Marketplace). Pamatyti gali tai čia (paspaudus paveiksliukas padidėja):




Ginklus tu gali rinktis atitinkamai įvertinęs savo finansines galimybes ir asmenines ambicijas. Yra tam tikri parametrai, kurie galioja visiems ginklų tipams:

1. Fire Power (žala) - kuo didesnis lygis, tuo didesnę žalą darysi mūšyje.
2. Durability (ilgaamžiškumas) - rodo, kiek kartų galima panaudoti ginklą. Jeigu trumpiau - smūgių su ginklu kiekis.




BENDROJI INFORMACIJA APIE MŪŠIUS

Yra du kariavimo būdai:
1. Paprastasis mūšis
2. Sukilimas (Resistance war, RW)

Sukilimas gali būti pakeltas bet kuriame priešų okupuotame tavo šalies originaliame regione. Jeigu aiškiau, tai tiesiog jeigu priešas užgrobė tavo žemę, tu gali pakelti sukilimą ir bandyti atsiimti.

Jeigu tu nori dalyvauti paprastame mūšyje tarp 2 šalių, tai tau teks kovoti tos šalies, kurios teritorijoje esi, pusėje arba tavo šalies sąjungininko pusėje.
Jeigu tu nori sudalyvauti sukilime (RW), tai galėsi išsirinkti už ką kariauti: už sukilėlius ar už okupantus. Prisimink, kad sukilti galima tik toje šalyje, kuri okupavusi regioną.




Kova padalinta į mūšius, raundus. Kiekvienas ne ilgesnis nei 2 valandos. Tęsiasi to, kol viena iš pusių laimi 8 mūšius visoje kovoje. Dėl to galiu teigti, kad minimalus roundų kiekis - 8, o maksimalus - 15. Kaip pavyzdį gali pažiūrėti šį kadrą, kur Baltarusija pralaimi Lietuvai 0-2 (paspaudus padidėja):




Kiekviename mūšyje yra dėliojamas procentinis jėgų santykis tarp priešų. Priklausant nuo šio santykio mūšyje dėliojami dominavimo taškai pusėms. Taškai pridedami šaliai, kuri išlaikė procentinį pranašumą pagal šia schemą:

- pirmą pusvalandį kiekviena minutė išlaikyto procentinio pranašumo duoda 10 taškų (iš viso jų 300)
- antrą pusvalandį kiekviena minutė išlaikyto pranašumo duoda 20 taškų (iš viso jų 600)
- trečią pusvalandį kiekviena minutė išlaikyto pranašumo duoda 30 taškų (iš viso jų 900)
- ketvirtą pusvalandį kiekviena minutė išlaikyto pranašumo duoda 60 taškų (iš viso jų 1800)


Mūšį laimi ta šalis, kuri surenka procentinio dominavimo taškų daugiau.


Per visą mūšį (2h) galima surinkti 3600 taškų. Dėl to galima teigti, kad pergalei reikia 1810 taškų. Net tada, jeigu priešininkas surinktu visus likusius taškus, jis turėtų 1790 jų, dėl to ir mūšis vyksta iki 1800 taškų surinkimo. Tada po 5 minučių pertraukos prasideda kitas mūšis.






LIGONINĖS IR GYNYBINĖS SISTEMOS

Tam tikruose mūšiuose gali atsirasti ligoninės arba gynybinės sistemos. Pradėsime nuo ligoninių:
- statyti jas gali ir puolantys ir besiginantys
- kaip ir ginklai, ligoninės turi du parametrus: health (galimas sveikatos kiekio atsistatymas per vieną panaudojimą) ir durability (pasigydymų kiekis


Jeigu mūšyje, kuriame kovoji yra pastatyta ligoninė, tai pasinaudoti ja gali paspaudus atsirandantį specialų mygtuką (vietoje valgymo mygtuko):




Gynybinės sistemos taip pat turi parametrus: Defense Budget (pridedamas mūšio pradžioje pranašumo kiekis sistemą pastačiusiai šaliai) ir durability (panaudojimų kiekis).




MŪŠIO EIGA

Kai stoji į mūšį, automatiškai tau yra parenkamas atsitiktinis priešininkas. Nors, jeigu būti sąžiningam, tai prieš jus pastatomas ne realus žaidėjas, o tik jo kopija, visai ne jis pats. Tokiu būdu jus nemušate savo priešo iš tikrųjų, jokios konkrečios žalos jis nepatiria, bet savo pusei padedate kovoti.

Kiekvienas jūsų padarytas smūgis atima jums 10 sveikatos taškų (hp). Savo priešininkui jus taip pat darote žalą, kuri priklauso nuo:
- jūsų stiprumo,
- turimo ginklo,
- priešo turimo ginklo.

Po priešo sunaikinimo (neužmušus priešo tu jokios naudos šaliai neatneši) tu padarai tam tikrą kiekį įtakos (žalos), taip pat gauni tam tikrą kiekį taškų kariniam laipsniui (rank), kuris lygus 10% žalos padaryto kiekio ir kelis patirties (exp) taškus, priklausomai nuo smūgių kiekio, kuriuos padarei.




Mūšio eigoje tavo sveikata sparčiai kris. Ją galima padidinti paspaudus mygtuką EAT ir suvalgius bandelių, taip pat pasinaudojus ligonine arba nusipirkus sveikatos paketą už 0,5 gold.
Patartina gydytis tokia prioritetine tvarka:
1. Ligoninė, jeigu tokia pastatyta
2. Maistas
3. Sveikatos paketai (hp) už 0,5 gold.

Pabrėžiu, nespausk mygtuko, kuris tau siūlys pasigydyti už 0,5 aukso. Pataupyk, už auksą sveikatą atsistatinėja tik itin patyrę kariai, kurie prieš tai pasinaudojo sveikatos atstatymu maistu ir tai tik itin svarbiuose mūšiuose!

Pažiūrėk čia ir įsidėmėk mygtukus:




Dar vienas būdas pasigydyti - pasiekti naują karinį laipsnį. Pasiekus naują rank, tu gausi Energy Bar (E😎, tokį batonelį, kuriuo tu vieną kartą galėsi atstatyti sveikatą iki 100 hp. Tam, kad išnaudoti efektyviau, pasistenk pirmai nusimušti sveikatą iki 0 hp, o tik po to "suvalgyti" EB.




STATISTIKA IR HELP

Karo lauke yra dar pora įdomių mygtukų. Karinė statistika ir Help. Tam, kad juos pažiūrėtum, turi rasti juos dešiniajame apatiniame kampe. Stebėk čia:




Pati statistika pasiekiama žaidėjams pasiekusiems 15 lygį (lvl). Adminai sako, kad anksčiau tu nepažiūrėsi, nes jie nenori tavęs apkrauti per daug informacijos. Jie teisūs?
Taigi, karo statistikoje tu pamatysi TOP-5 karių, kurie dalyvauja mūšyje, pagal padarytą įtaką. Taip pat ten yra ir analogiška statistika pagal visus mūšius kartu sudėjus bei atskirus mūšius.




Sklitis Help visai paprasta. Ten tiesiog mūšio paveikslėlis su paaiškinimais. Gali jį pamatyti čia.




PABAIGOS ŽODIS

Kariavimas yra labai geras būdas kelti lvl ir vienintelis būdas pakelti karinį laipsnį. Taktine prasme iš tavęs dar nedaug naudos, tavo daroma žala nėra palyginama su ta, kuria daro seni ir patyrę žaidėjai. Bet juk ir jie kažkada buvo naujokais, juk taip? 🙂

Kariauk protingai. Visada paskaičiuok, kiek pinigų turi ir kiek gali leisti sau nusipirkti maisto bei ginklų. visada pasilik tiek pinigų arba bandelių, arba sveikatos, kad rytoj turėtum už ką padirbti ir pasigaminti naujų bandelių, taigi tai minimum 50hp. Tai pati aktualiausia problema pas naujokus: negalėjimas padirbti kitą dieną (čia kai nusimušate sveikatą iki žemo lygio ir neturite nei bandelių nei pinigų rytojui)



STRAIPSNIS RUSŲ KALBA


Su meile ir neapsakoma pagarba (meluoju),
Trečiąkart eLietuvos Prezidentas
gliookas II




P.S. Goldyvote?

UŽ VILKAI!
UŽ ANTRĄ PUNKTĄ!
o7!
PFIU.