Дан 1802. Министарство Информисања - Треће Октобарско издање

Day 1,802, 01:45 Published in Serbia Serbia by Ministarstvo informisanja


Поштовани грађани еСрбије,

Читате треће издање Службеног гласника Министарства информисања еСрбије за октобар, које уређује Удружење Новинара еСрбије.



Вероватно је одређени део популације приметио да наш чланак касни , а видели смо да је и неколицина постала узрујана што смо Вам ускратили привилегију да читате Службено гласило. Елем, та неинформисаност била је краткотрајна, а опет условљена одређеним РЛ потешкоћама које се, надамо се, неће убудуће понављати. Уједно , редакција је била на скупу на Ади тако да ћете и због тога додатно имати разумевања за ненамерно кашњење.



Како смо и овај пут желели одређени квалитет који се очекује од ваше претплате на ове новине, тако смо и данас за Вас припремили и обрадили , традиционално следеће теме:

- Ратна анализа
- Политика
- Магазин
- Препоручујемо


Рубрика "Економија" због преобимности претходног гласника и ситних граматичких грешака које су нам се због ограничености броја карактера у једном чланку поткрале , овај пут биће изузета а предност ће се дати рубрици "Политика" за коју смо проценили да је тренутно битнија, и оно што грађани желе да прочитају.

Па да почнемо.



За овај број Гласника смо издвојили неколико најзанимљивијих војно-политичких дешавања на мапи Новог Света.

Што се Европе тиче, тренутно је најзанимљивије на оригиналном тлу Аустрије и Швајцарске. САД, које су између Словеније и Пољске неометано дошле до границе са Мађарском, се сада налазе под вишестраним нападом.



Све је почело од мађарског проглашења САД за ПН (природног непријатеља). Интересантно је да је непосредно пре изласка САД на границу са Мађарском, амерички конгресмен пустио предлог закона за ПН према Пољској, што је САД онемогућило да стекне иницијативу у рату са Мађарском. Предлог је наравно одбијен, а касније је САД прогласила Мађарску за ПН, чиме су добили преко потребних 10% бонуса на штету у овом рату.
Најзанимљивија "последица" овог рата је чињеница да се њиме Пољска ставила пред свршен чин. Већ дуго времена Пољаци и поред инсистирања САД, одбијају да одбаце МПП са Мађарском и Србијом. Пре неколико дана је пољски конгрес одбацио МПП са САД, а сада се стављају у позицију да бирају: или САД или Мађарска. То додатно отежава већ лоше стање у ЦТРЛ савезу.



У целу причу, према договору ексОНЕ земаља, улази и Словенија. Прогласили су САД за ПН и нападају их у рeгији Vorarlberg. Као и доста пута до сада, Словенија је показала колико значи као савезник. Можда нису у самом врху по причињеној штети на ратишту, али зато имају организовану државу, која може да оствари зацртане циљеве савеза.

Трећи битан играч у истеривању САД из Европе је Македонија. Након што су од Француза преотели Корзику, у процесу је проглашење САД за ПН па ће данас уследити и трећи напад на САД.



Наравно, главни разлог овог здруженог напада на американце је њихово протеривање из Европе и отклањање опасности да се на "нашем терену" налази јак играч који је непријатељски расположен.
Као што смо већ напоменули, дипломатска позадина овог сукоба може да донесе много веће промене на војно-политичком плану. Ово је, пре свега провера пољског јавног мњења. Шта ће изаћи из свега овога, видећемо. Битно је да у свему томе и наша дипломатија не заборави своју улогу и наше интересе.



План Србије, Црне Горе и Македоније око предаје црногорских територија се након почетних проблема и кашњења због бага, одвија по плану. Најважније је да црногорски конгрес неће доћи у питање. Остаје да се Македонци и Срби договоре око тајминга предаје Апулије. Ова битка већ је почела и поред борбе одређених Македонских играча на погрешној страни, треба још једном напоменути да је реч о договореној предаји Апулије.

На другом крају света, некада ереп велесила Индонезија, одрађује сјајан посао. Поред тога што су из Азије истерали Румунију и оставили је практично без територија, Индонежани су допринели и враћању хрватског главног града у Европу.



Тренутно се налазе под нападом Хрватске, која у "осветничком рату" покушава да казни Индонезију. За сада је важно да се Индонезија ослободила једног од два јака суседа и да им конгрес за новембар није у опасности. Уколико се ствари у рату са САД у Европи буду одвијале по плану, сигурни смо да ће Србија са савезницима притећи у помоћ храбрим Индонежанима.



Јуче је био један од најнеомиљенијих дана грађанима еСрбије, барем онима који су могли само да гласају. Оним другима, кандидатима, био је то дан пун адреналина, који се, морамо признати , подоста спустио новијим променама у политичком модулу еСвета. Тако је Србија, након што је прошли месец била прва еЗемља која је имала 6 странака у борби за конгресна места , јуче кренула у први поход са 5 странака. Право на конгрес изборило је пет странака и то: Странка Здравог Разума, Уједињена еСрбија , Навијачка Странка Србије , Заједно и Акциони Покрет, а овим редом странке су биле и рангиране на гласачким "листићима".



Новинари службеног гласника јуче су у 16:30 извршили пресек гласова еСрба који су до тада гласали и ранг листа изгледала је на следећи начин:
СЗР - 490 гласова - 24.10% конгреса
УеС - 460 гласова - 22.63% конгреса
Заједно - 424 гласа - 20.86% конгреса
НСС - 420 гласова - 20.66% конгреса
АП - 239 гласова - 11,76% конгреса

У току дана до промене је дошло у борби за треће место , да би АП иако је преко ноћи поправио свој заостатак у односу на водеће 4 странке ипак остао на петој позицији. Стога су прелиминарни резултати избора следећи:



То значи да ће распоред у Скупштини еСрбије бити извршен на следећи начин:

СЗР са освојених гласова 875 гласова и процентом учешћа у конгресу са 24,83% требало би да заузме бар 10 места и то би били следећи конгресмени:


На слици је приказан и 11и конгресмен у случају да заокруживањем и он стекне право на учешће у конгресу

УеС са освојених гласова 862 гласа и процентом учешћа у конгресу са 24,46% требало би да заузме бар 10 места и то би били следећи конгресмени:


НСС са освојених гласова 681 гласова и процентом учешћа у конгресу са 19,32% требало би да заузме бар 9 места и то би били следећи конгресмени:


Заједно са освојених гласова 675 гласова и процентом учешћа у конгресу са 19,15% требало би да заузме бар 9 места и то би били следећи конгресмени:


АП са освојених гласова 431 гласом и процентом учешћа у конгресу са 12,23% требало би да заузме бар 6 места и то би били следећи конгресмени:



Да напоменемо још једном да су горе били у питању прелиминарни резултати а убрзо након истека администраторске провере имамо и потврђени распоред конгресмена у Новембарском сазиву Скупштине еСрбије.

А он изгледа овако:

СЗР - (-22) гласова - 24.71% конгреса односно 10 конгресмена
УеС - (-21) гласова - 24.36% конгреса , односно такође 10 конгресмена
НСС - (-14) гласова - 19.32% конгреса , односно 8 конгресмена
Заједно - (-10) гласа - 19.26% конгреса , односно 7 конгресмена
АП - (-5) гласова - 12,34% конгреса , односно 5 конгресмена

*у заградама се налази број гласова који су странкама одузети у односу на прелиминарне резултате



Конгресменима од срца честитамо на проласку у Новембарску Скупштину, са жељом да оправдају указано поверење своје странке и гласача, а пре свега очувају углед грађана еСрбије.




У овом и следећем броју ћемо вам представити еТајланд, најусппешнију и најпознатију есрпску колонију, која се сада додуше не налази у најбољој ситуацији.



У време пре него што су Српски играчи започели колонизацију еТајланд је био поприлично пусто место. У становништву није било правих Тајланђана, а већ неко време су се смењивале ТО групе из Хрватске, Индонезије, Америке, ... Сама колонизација од стране наших играча је трајала неколико месеци баш због те слабе насељености. Први српски играчи коју су дошли и који се могу назвати идејним творцима и вођама били су Skyhook, Ifke, Blagota, Olujni vitez, salojkoPancevo, Jovan Pa и Sisic01. Та екипа је касније прозвана „веће стараца“ и они су били питани за све – од питања спољне политике до тога коме ће бити дато етајландско држављанство.

Њихова оригинална идеја је била да се створи једна неутрална држава, која би имала добре суседке односе са свима. Гео-политички положај еТајланда им је за то посебно одговарао. Та идеја им је и успевала доста дуго, што се најбоље види у чињеници да су дуго били без МПП-а или само са еСрпским.



Упркос тој неутралности коју су заступали за еТајланд, многи од игрча су се и даље борили за еСрбију(може се издвојити Skyhook као важан и јак борац). Због тога је еТајланд одржавао добре везе са својом матицом, еСрбијом. Али ту је важно нагласити да еТајландска колонизација није никада била пројекат еСрпске владе нити било којих чланова власти. Па ипак због својих добрих веза са еСрбијом, она је доста помагала еТајланд, пре свега војно. А и еТајланђани су узвраћали помоћ, па се може слободно рећи да ни у једном тренутку није ддошло до захлањења односа.

Раст броја еТајланђана се може највише везати за период игре када су се куповали плацеви за изградњу фирме. Како у том тренутку је еТајланд имао најповољнији курс према голду(да вас подсетимо да тад није било јединствене валуте) многи су долазили да би баш ту купили преко потребене плацеве. Неки су само пролазили, док су други остајали на неке дуже преиоде. Слободно се може рећи да је тад еТајланд постао једна отворена и, широј јавости, позната заједница.



Како је раније напоменуто еТајланд је тежио неутралности, те се може рећи да нису имали праве непријатеље. Пар пута су имали кратке сукобе са Индијом, с којом су ипак супевали да одрже нормалне односе, док их је Кина неколико пута, преко Индонезије, држала неко дуже време ван мапе. Али тих ратних периода је било кратко, те еТајланд прати глас као мирољубиве суседе. А највећа заслугу, за тако успешну спољну политику, се може приписати Blagoti. Требало би нагласити да је спољна политика вођена независно од еСрбије, мада се при каснијем одабиру савезника еТајланд природно определио за есрпске савезнике(про-ОНЕ).

Па ипак та мирољубива спољна политика је имала своје последице – слабу и не развијену економију, готово непостојећу. Како није ратовао, еТајланд није имао велики број ресура. уз то треба додати мали број радника и релативно високе порезе. Па ипак, у једном кратком преиоду, кад је радио бот на маркету, може се причати о некој успешној економији у овој едржави.



С друге стране еТајланд је красила одлична политичка сцена. Како су сви били сложни и радили ка истом циљу није било никаквих свађа, а кроз изборе се пролазило по договору. Ако би и дошло до неког разилажења мишљења, све би било решено мирним и цивилизованим разговорима. Због такве политичке сцене еТајланд је био привлачан за многе играче које је есрпска политичка сцена замарала. А и разне људе који су јурили конгресне медаље. Неколико пута су играчи других земаља покушавали ТО еТајалнда, али је све то спречено у покушају, пре свега захављујући доброј организацији.

У овом броју сте читали о најранијој историји еТајланда. А у следећем вас очекује скорашња дешавања и тренутно стање и још неке занимљивости везане за ову едржаву.



Пошто је УНеС блог и даље у фази реновирања па нисмо у могућности да одржавамо секцију актуелно потрудићемо се да макар овде нашим препорукама донекле компензујемо тај мањак:

Министарство Економије еСрбије - зарада на монетарном маркету - најновији извештај Министарства Економије
Наређења за дан 1802. [измена у 09:00]
МУП- најава поделе за 26. октобар!!
[НБС] Извештај за 23. и 24.10.2012.

као и:

Poljska na raskrsnici - Кулинова ратна анализа о стању у Пољској

Pegicini monolozi 17... ИЗ МОГ УГЛА - 4 deo - лепо понашање

**** eREPUBLIK za IOS i Android Telefone **** (Edit) Сликовито објашњење нове апликације еРепублика доступне за мобилне телефоне

[SRB] Други еРепублик скуп на Ади - ИЗВЕШТАЈ (+ слике) - уз детаљан извештај организатора самог скупа ту су и линкови ка чланцима осталих учесника скупа!



Настављамо сарадњу са Министарствима Информисања из региона која су одговорила нашем позиву:



као и:




Надамо се да нам нећете замерити скраћење овог броја јер сматрамо да издање није штуро и да не треба по сваку цену обрађивати сваку тему уколико нема ништа значајно да се обради. Хвала Вам на указаној подршци у претходним бројевима,и верујемо да ћемо је задржати и убудуће...



До следећег издања,будите нам здрави и насмејани...

Гласник Министарства Информисања еСрбије за Вас припремило