[Военно дело] Битки - Първи стъпки, част 1

Day 1,025, 01:24 Published in Bulgaria Norway by Furious Tank

В предишната ми статия от рубриката Военно дело се опитах да обясня как се случват войните в eRepublik Rising и при какви правила се провеждат. В текущата статия ще се спра подробно на битки, като всичко написано е просто насоки, които в повечето битки няма да са ефективни заради много фактори влияещи на една битка.

Статията по скоро ще има обучителен привкус като целта и е повечето скачащи във военното меле да не се лутат и да се чудят "кое, защо и как", а да придобият обща представа, кои "неща" да следят за да си изяснят по най-бързия начин проблемите, които срещат. За тази цел призовавам всички, които имат въпроси да пишат на
» Армейската организация - там би трябвало да са най-запознатие с материята. Ако нямат време да обясняват или да помагат ще ви пренасочат към друга държавна структура.
» Детска градина - организация от доброволци с мисия да помагат на неопитните играчи. Не би трябвало тук да ви откажат помощ.
» Министерство на младежта - държавна структура за оказване на помощ.


Факторите
Накратко ще нахвърлям няколко неща за факторите, които влияят при воденето на битки за да може да се ориентирате какво да следите докато се опитвате да разберете по-добре Rising.

» Теренът - според картата на бойното поле се решава, кои са важните обекти за дадената битка. По-подразбиране това са столицата, болниците и защитните системи, но според релефа(не можах да измисля по точна дума) във важни обекти могат да се превърнат различни хълмове, мостове или някое случайно шестагонче.

» Армиите - според разположението, размера и придвижването на една армия се решава къде са слабите места и откъде трябва да се подхване атаката над врага.

» Времето - в разилчните моменти на една битка приоритетите се променят. Понякога е по важно да не се допусне столицата да падна, а в друг болницата.

Това според мен са основните фактори, които влияят на дадена битка и ако повече хора започнат да ги разбират ще изглеждаме по-добре на бойното поле. Не може да разчитаме на заповеди, защото рундовете са прекалено кратки а често в големите битки има лагове затова в критични моменти е важно поне цивилното население да реагира по учебник. Дали ще е правилно или не не е важно, по-важното е че няма да бъде хаотично.

Като за начало смятам, че всеки искаш да води битки да отделя до 10мин. на битка и да наблюдава как се придвижват хората според текущата ситуация и да се опитва да си го изнясни. При нужда да задава въпроси на горепосочените организации и така докато стане годен за бой(прилично ниво, добър доход и т.н.) да има изградена представа какво точно го чака. Разбира се би било добре да се пробва в боя и да изпита сам нещата, за които повечето от нас с високо военно умение пишем по обучителните статии.

Край на първа част


Тъй като статията взе да става дълга, а от личен отпи знам, че такива фермани са трудни за четене и като добавим фактора, че се пише бавно статия от този тип реших да я разбия на части... но се чудя имали смисъл от такъв тип метериали? Всяка битка е сама за себе си и ми се струва, че в крайна сметка може да се окаже, че статиите пречат вместо да помагат. Вие какво мислите?


Интересни статии:
Война - цялостен преглед
еБългария и загубената житница
Азия - началото на войната
Фронтоваци - началото на организирани мелета
Топ битките на еБългария
ТОП битките и еБългария



© AMitrev, вечната Пума 😃