[Военно дело] Война - цялостен поглед

Day 1,024, 01:33 Published in Bulgaria Norway by Furious Tank

Това не е поредния урок затова как трябва да се разполагаме на бойното поле или какви точно оръжия са нужни за да печелите битки. Това е просто статия, с която целя да обясня как се водят войните - как започват, как протичат и как завършват.


Началото

За да може две страни да воюват то те трябва да имат отворена война помежду си, което става по два начина:
1. Пуска се закон в парламента на държавата, която иска да обяви война.
Предполагам няма нужда от повече обяснение, просто закон, който се гласува и се вижда от всички 😃.

2. Активиране на война чрез съюзническа страна*
Когато "Страна А" нападне "Страна Б" в оригинален регион тя активира всичките и съюзи. Да кажем че сред съюзите на "Страна Б" е "Страна В". В този случай ако между "А" и "В" няма война, но те имат обща граница войната бива стартирана.

* не съм сигурен, че го обясних разбираемо. Така че ако някой измисли по удачен вариант да ми пише да го подменя 🙂.

Активните войни за дадена страна можете да видите от страната тук. До там се стига по няколко начина, но ще спомена само този от главното меню: Info > Country Stats > Military. От същото място се виждат и активните съюзи на държавата, както и тези в определени битки.


Битките
Битките може да ги разделим на три вида: за оригинален регион, за неоригинален регион и въстание. Като единствено въстанието може да се практикува без да има война между страните, но за особеностите при него по късно.

Оригинален регион
Оригинални са регионите, които принадлежат на страните при тяхното създаване от могъщата ръка на админЪТ. Може да се каже, че това са стартовите региони за всяка една държава. За нас това са Видин, Русе, Варна, София, Пловдив и Бургас.

Когато вражеска страна нападне тези региони, автоматично срещу нея се активират всички подписани съюзи. Съюзите, които се повтарят и за двете страни се анулират. Ето и един пример за по ясно представа: когато имахме съюз с еРусия и еСеверна Корея, а еРусия ги нападна автоматично ни падна съюза с руснаците.

неОригинален регион
Това са региони, които са завзети чрез военни действия. Когато те бъдат атакувани не се активират съюзите, които е подписала страната собственик на региона в момента. Обаче ако има активни съюзи във войната между "Страна А" и "Страна Б" те взимат участие в битката. С други думи ако еРумъния можеше да ни нападне в житния регион, който загубихме, съюзите на двете страни щяха да се бият, нищо че региона е неоригинален. Просто в битката нямаше да се включат ново подписаните съюзи.

Въстания
Това са особен вид битки, които могат да се водят само в неоригинални региони. Няма нужда от отворена война между оригинални собственик и окупатора, но пък участниците в битката трябва да се намират на територията на държавата, която в момента управлява региона, в който ще се провежда въстанието. Всеки един гражданин намиращ се в страната, в която има въстание може да избере за коя страна да се бие.


Победите
Победител в битка е тази страна, която след изтичането на 24 часа притежава столицата и поне 75% от територията. Ако едно от тези две условия не е изпълнено битката минава в режим "Внезапна смърт"(не знам админтие дали така го наричат, но аз така си го обяснявам 😁, в който важи принципа на "Златния гол".

В режим "Внезапна смърт" се печели в момента в който някоя от страните изпълните двете условия - притежава столицата и поне 75% от територията. Този режим се води до 72 часа от започването на битката. Когато тези 72 часа изтекат печели защитаващата се страна*.

* за това не съм сигурен, а не мога да намеря точния инсайдър, така че нека някой каже истината. В главата ми се върти и победа за притежаващия столицата, но старостта си казва думата и спомените не са ми съвсем ясни 😃.

Освен по този стандартен начин за победа има и друг, който се практикува най-вече между приятели, поне от Rising-а насам. Президентите на страните водещи битката могат да се оттеглят от бойното поле и победата автоматично се приписва на другия. Това не важи за въстанията, както и ако атакуваната държава има само един регион.


Край на войната
Войните могат да приключат само по два начина. Не не става дума за победа и загуба, а за тяхното прекратяване.
1. Заличаване на страната
Когато на дадена страна се превземат всички региони тя автоматично "губи" всичките си отворени войни. Тъй като сме го изпитвали не един път няма да давам примери.
2. Сключване на мир
Пуска се закон в парламента, който трябва да бъде одобрен и от двете страни. Първите 24 часа мирът се гласува от депутати на страната искаща мир и ако бъде приет след това се пуска автоматично за гласуване в другата замесена страна. След още 24 часа евентуално мирът бива приет или отхвърлен.


Реших да на пиша тази статия, защото си мисля, че ще успя да обясня на незапознатите как се случва всичко. Може би по полезна би било статия за това как точно се водят битките, но лично аз не мисля, че статии от такъв тип ще са полезни. Докато един човек не се поблъска малко на бойното поле и не види какво се случва и 1000 статии за 199 различни случая няма да са така полезни както опита.


Интересни статии:
еБългария и загубената житница
Азия - началото на войната
Фронтоваци - началото на организирани мелета
Топ битките на еБългария
ТОП битките и еБългария



© AMitrev, вечната Пума 😃