Карт-бланш десталінізації

Day 1,905, 19:26 Published in Ukraine Ukraine by Petro Hmara


Якщо вже я створив газету, то чому б не продовжити справу.
Звернув я увагу на декілька речей.
От наприклад.

Зараз розгортається ситуація, що нагадує мені процес дестанлінізації при союзі.
Якось треба людям пояснювати ситуацію, бо режим режимом, а світле майбутнє ніхрєна не світлішає, то чому б не звалити все на імамасталіна, та його невдалу політику. І от від однопартійців, нинішніх міністрів в статтях та коментаріях все гучніше лунає, що так, політика часів цього діяча була не зовсім вдалою.. і щось затрохи імпульсивне але чесне.. відверте, але необачне. Ну і так далі. Але до цього ми трохи згодом повернемося.
Зараз звернемо увагу на ще дещо, що на цьому фоні відбуваеться. Щоб не чіпатись за всякий дріб'язковий абсурд, зробимо це на прикладі двох більш-меньш змістовних меседжів.



Зовсім нещодавно МЗС, пояснючи чому в передвиборчій можна писати та обіцяти одне, а на справді робити щось зовсім цьому протирічуще, розказув про якорі та карт-бланьші. (в коментарях до попередньої статті)

І тут я чомусь згадав нищівно критикований договір Кромова з позаЕДЕНовими Турцією та Аргентиною - АТУ, який був укладений під час президентства Кітті.(якщо не помиляюсь)
Згадав дивляичсь на фразу зі статті Ксенона, що якраз ще висіла в пресі:
"Я достаточно много размышлял на тему, почему у нас оказался в прошлом году такой катастрофически провальный внешполит. Корни были заложены прошлой зимой при президентствах Имама-Китти."

І мене посміхнуло, що цими якорями міністр намагається пояснити, чому президент як папуга у всіх статтях та інтервю каже про неприйнятність виходу з ЕДЕН та договорів з Уграми, а сам він каже, що влада намагається вийти з ЕДЕНу, просто навідміну від опозиції зробити це з користю.. домовившись з уграми 😃


Хоча справа тут не в отих якорях, і не стільки в абсурдності намагання пояснити розбіжність (передвиборчих обіцянок з діями) виходом Аргентини з альянсу. А в тому, що міністр намагається заперечити просту істину - природа обіцянок полягає в тому, що вони нечутливі до обставин. В цьому й полягає їх сенс.



Нажаль потерли статтю Засновника, там був змістовний коментар Віджила.
Якщо в когось є скрін, будь ласка напишіть мені, пречеплю сюди, бо точної цитати не зберіг.
Так от, Віджил намагався представити згадані вище бартерно-риночні зносини як прагматичність діючої влади. Такі прагматичні, що аж тошно але нехай, з цим можна погодитись - прагматичні.
А от далі він пише, що критика керівництва негрунтовна, бо якраз нинішня влада на основі аналізу усіх можливих варіантів намагається зробити як найкрашє в існуючих обставинах. Ну щось типу того.

Ну і наче дійсно... вони просто отримали країну в такому скрутному стані, і зараз намагаються прагматичним чином вижати максимум, після всіх необачних дій сталінів, що призвели до таких наслідків.

Але я от подумав - а чи можна довіряти виконання такого важливого і відповідального процесу людям, які ще вчора висували, підтримували та голосували за того самого сталіна, чию невдалу політику вони сьогодні критикують?
Чи через півроку ми не почуєм нові одкровення про не зовсім вдалу політику?