Okolje ON/OFF

Кандидатура за претседател на еМакедонија

63 Dan 1,988, 03:46 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analize

Здраво македонци и македонки, Струме, Анѓа и Тајгер!

Во оваа кандидатура сакам да кажам две работи, а тоа е едно

Дајте го вашиот гљас за мене ако и вие

preberi več »

Apoyo desde eChile! Antitalenat para Presidente de eMacedonia!

35 Dan 1,863, 09:14 Published in Chile Chile Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabava
If he wins, Daanitha will surprise you with special DOUBLE gift … preberi več »

Unchained Melody

7 Dan 1,767, 14:17 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Ukazi bitke Ukazi bitke

Сите спијат а ние сме Online
користи чат драги ти мене,
чатувај, чатувај бескрајно
волшебна е ноќ за сурфање!

Јас знам дека со друга чатуваш ти
јас знам дека друга маткаш ти
Фејзбуков мој е за тебе
и не би дала пасворд јас на друг.

За мен

preberi več »

Како станав амеба

42 Dan 1,707, 06:09 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Prvi koraki v eRepublik Prvi koraki v eRepublik


**Статијава ја пишувам зашто сум амеба и не знам што друго да пишам, а и може некој ќе се сожали и ќе ми прати тенкови, зашто иначе би се замарал да ги заработам поштено кога може вака да питам**


Значи вчера вечерта сонував дека во мојот магац … preberi več »

I want to break free!!!

23 Dan 1,662, 04:09 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Vojaške analize Vojaške analize


Chicken = eAlbania (C)
Small puppy dog = eGreece (D)
Conversation goes like this

C: We have deal with eMacedonia,we don't want to fight against them … preberi več »