Okolje ON/OFF

O mojem časopisu

Odpri Wiki stran

Sub!!!

Чешка сака Македонија да добие датум за преговори

9 Dan 1,820, 08:32 Published in Czech Republic Czech Republic Politične debate in analize Politične debate in analize

Чешката Република традиционално ја поддржува интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО.-Чешка генерално го поддржува проширување … preberi več »

Провинцијалец [Strumica United]

43 Dan 1,818, 17:59 Published in Czech Republic Czech Republic Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabava

02:32
Почнувам со пишување ... искрено незнам како да почнам.
Порвинцијалец.

Во консултација со мојот почитуван колега KepenciMKD дојдовме до заклучок дека треба музичка под

preberi več »

Виц: Студент vs. професор

6 Dan 1,795, 16:16 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabava

Доаѓа студент на предавањe, бара слободно место и седнува до професорот.

Професорот надмено вели:

- Птиците и свињите не седат заедно.

- Во ред, тогаш јас ќе одлетам. – се преместил студентот.

Професорот се изнервирал и решил да го бутне

preberi več »

Апел за помош на Тамара Димовска

2 Dan 1,793, 08:03 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabavaТамара Димовкса има 7 годинки и вродена маана на Рбетниот столб и за да функционира нормално треба да и се направи операција од страна на стручно лице во ПЗУ Филип … preberi več »

Sekoj SUB ==> Q6 Tenk ! [Strumica United]

72 Dan 1,630, 03:55 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Finance in poslovanje Finance in poslovanje

Добар ден еМакедонијо!

После сите попусти и измуми на Плато како да дојде по повеќе пари решив да пробам да дојдам до ММ медал.

Ако може да ми помогнете со суб. и да објавите во коментар ќе добиете по некој Q6 Тенк. Ако има некој заинт … preberi več »