Okolje ON/OFF

Join the new world

 

Блиц Криг [El Che+Mr Coder]

Dan 1,762, 07:40 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Makedonija (FYROM) s strani El Che G
ВЕ МОЛАМ НЕ ЈА ГЛАСАЈТЕ СТАТИЈАТА,ПУШТЕТА ЈА САМО НЕКА КРУЖИ!!!

Добар ден Македонија,каде и да си.

Дали сме расположени за Среда или Четврток да направиме еден огномет заедно со нашите е-браќа Бугарите 🙂

Нормално ако кај нас се е под контрола...

За таа цел обезбедени се над 10 000 Q7 тенка од страна на Mr Coder и пријателите кои ќе бидат поделени на цивили,војници,МУ од сите дивизии Д1,Д2,Д3 и Д4.

Ова е формуларот кој треба сите да го пополните,ако сакате да учествувата во оваа акција

http://tinyurl.com/8g22ek7


А еве ја и Бугарската статија Свобода за ...

Многу е важно да се знае со колкава сила располагаме пред да се впуштиме во оваа акција и секој кој мисли дека може да даде свој придонес нека остави во коментар:

шо ги е...е,ќе ги сечеме 🙂 🙂 🙂

П.С.

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА И ОБЕДИНЕТА 

Komentarji

VAse the Great
VAse the Great Dan 1,762, 07:52

Ако врне, како викендов, мислам дека ќе ги сечеме добро xD

Davorsk8
Davorsk8 Dan 1,762, 07:56

даааа

Mamiceto seljacko
Mamiceto seljacko Dan 1,762, 07:56

mjau

Defactor
Defactor Dan 1,762, 07:57

v+s

Mamiceto seljacko
Mamiceto seljacko Dan 1,762, 07:57

abe izgleda statijava netreba da se glasa ama tesko koj ima srce zdravo da ne glasa kaj doktorot 😃

NikolovskiMirche
NikolovskiMirche Dan 1,762, 07:57

Шо ги ебам ќе ги сечам xD

Mr Pitbull
Mr Pitbull Dan 1,762, 07:58

е ајде де

Persej Makedonski
Persej Makedonski Dan 1,762, 07:58

Форма за записване за десант в Lower Egypt
Your response has been recorded.

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Dan 1,762, 07:59

Ел Че, отворете мапата со Кодер. Подобро е да ги сечете кај Red Sea Cost. Така ќе останат со помалку ресурси отколку ако ги исечете кај Lower Egypt.

Kliton C.T
Kliton C.T Dan 1,762, 08:00

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Dan 1,762, 08:00

Чекај бе... па и јас ќе останам со малку ресурси... Горниот коментар, НЕ ВАЖИ! 🙂

El Che G
El Che G Dan 1,762, 08:00

Јас помагам само брат
тие си имаа свој мастерплан
бараат наша помош со ФФ,а нивни тенкови

mkdfighter123
mkdfighter123 Dan 1,762, 08:01

24 Енерџи барс, 10 базуки, 25 к7, 105 к6 ќе биде интересно 🙂

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Dan 1,762, 08:01

o7 ajde tuka sme ke mavame

CHEVEYO
CHEVEYO Dan 1,762, 08:01

o7

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dan 1,762, 08:02

шо ги е...е,ќе ги сечеме
За таа цел обезбедени се над 10 000 Q7 тенка од страна на Mr Coder и пријателите кои ќе бидат поделени на цивили,војници,МУ од сите дивизии Д1,Д2,Д3 и Д4.
Mr Coder will you marry me ? 😁

Helex
Helex Dan 1,762, 08:02

шо ги е...е,ќе ги сечеме

AbominatorMK
AbominatorMK Dan 1,762, 08:02

Your response has been recorded.
🙂

kocc
kocc Dan 1,762, 08:03

za, idam samo posle 8 vecerta

Kanopy
Kanopy Dan 1,762, 08:05

o7 идам

DebeloKuce
DebeloKuce Dan 1,762, 08:06

шо ги е...е,ќе ги сечеме +1

Uber kiko
Uber kiko Dan 1,762, 08:08

Форма за записване за десант в Lower Egypt
Your response has been recorded.

Meddussa
Meddussa Dan 1,762, 08:10

……………………………………..________
………………………………,.-‘"……………….``~.,
………………………..,.-«……………………………..»-.,
…………………….,/………………………………………..":,
…………………,?………………………………………………\,
………………./…………………………………………………..,}
……………../…………………………………………………,:`^`..}
……………/……………………………………………,:"………/
…………..?…..__…………………………………..:`………../
…………./__.(….."~-,_…………………………,:`………./
………../(_…."~,_…….."~,_………………..,:`…….._/
……….{.._$;_……"=,_……."-,_…….,.-~-,},.~";/….}
………..((…..*~_……."=-._……";,,./`…./«…………../
…,,,___.\`~,……»~.,………………..`…..}

iPocahontas
iPocahontas Dan 1,762, 08:11

шо ги е...е,ќе ги сечеме

nakurosvirce
nakurosvirce Dan 1,762, 08:13

vojnik svirce se javlja na duznost

n e v e r C G
n e v e r C G Dan 1,762, 08:14

интересна идеја

\o/

MKD Foreverrr
MKD Foreverrr Dan 1,762, 08:19

o7
Your response has been recorded.

War3hous313
War3hous313 Dan 1,762, 08:20

srecno o7

Konan MkD
Konan MkD Dan 1,762, 08:22

o7

MitkoD
MitkoD Dan 1,762, 08:23

Da pukame

Saskobt
Saskobt Dan 1,762, 08:25

o7

Vlae Crew
Vlae Crew Dan 1,762, 08:25

шо ги е...е,ќе ги сечеме
o7

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Dan 1,762, 08:25

o7 bravos
konecno na nekoj da mu tekne

AsT89
AsT89 Dan 1,762, 08:26

ма нема да ги сечеме . ќе ги гориме

cenodekaMKD
cenodekaMKD Dan 1,762, 08:28

ostajgi be greota se

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Dan 1,762, 08:30

Само кај нас со америте да излезе се како треба. Ако таму е во ред, сите сме гладни да се пролее малку црвено грчко вино, да не кажам друго да не добијам фпп

Detonator69 MKD
Detonator69 MKD Dan 1,762, 08:35

mozam da pomognam mnogu!!!

mac3donia
mac3donia Dan 1,762, 08:39

ako ima kesh na raka moze da dojdem ... ako nema nisto od bizMisot ... za tenkoi samo ne puckam ....

SmkD
SmkD Dan 1,762, 08:46

шо ги ебеме,ќе ги сечеме 😃:D:D

п.с кеш за DSW оти не ај бидува работата !!!

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Dan 1,762, 08:47

нема потреба од тенкови за мене... јас сум ЗАААА!!! : )

ltpao
ltpao Dan 1,762, 08:52

шо ги е...е,ќе ги сечеме

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Dan 1,762, 08:54

Ќе испадне некој мајмунлук .

ЗАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

Igifcc
Igifcc Dan 1,762, 08:56

шо ги е...е,ќе ги сечеме

warrioa
warrioa Dan 1,762, 08:57

музикален съпровод: http://www.youtube.com/watch?v=0MWncl2BB4s xD xD

kokan p
kokan p Dan 1,762, 09:17

шо ги е...е,ќе ги сечеме

gokosenka
gokosenka Dan 1,762, 09:54

шо ги е...е,ќе ги сечеме

Vojne
Vojne Dan 1,762, 10:01

Cetvrtok e Bogorodica xD polovina i poveke ne se tuka

The Argead
The Argead Dan 1,762, 10:03

шо ги е...е,ќе ги сечеме

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.