Okolje ON/OFF

Join the new world

 

Спам Тим - еМакедонија !

Dan 1,913, 12:28 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Makedonija (FYROM) s strani Aexil Kong Junior


Здраво еМакедонијо !

Според мене,треба да се оформи спам тим кој ке шаутира статии кои буквално мораат да влезат во топ 5 во рок од 2-3 часа најмногу.

Тие ке бидаат статии од типот :
Наредби за ден 1913 (пример)
Претседателско обраќање број 10 (пример)
[МзИ]Нови мисии ден 1913 (пример)

Сметам дека статиите кои се од организации на владата буквално мораат да бидат во топ 5.

Сакаш да бидеш член на спам тимот ? Сакаш да и помогнеш на еМакедонија ?

За почеток треба да го пополниш овој формулар

Потоа треба да не додадеш мене и sLobodaNNNmk

*Треба да не додадете за пријатели,бидејки како организатори на овој спам тим треба да направиме групни пораки во кои ке бидат сите членови на овој тим.

На ден 1915 во 14:00 ереп време ке се направат групните пораки со сите членови.

Придобивки ?

Секоја владина статија ке биде изгурана во топ 5,а со тоа ке биде информиран секој еГраѓанин на Македонија.

Затоа луѓе,станете членови на спам тимот,со тоа ке има се повеќе и повеќе информирани луѓе !!!

 

Komentarji

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dan 1,913, 12:28

Спам Тим - еМакедонија !
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2212599/1/20

~shout~

TashaMKD
TashaMKD Dan 1,913, 12:29

o7

ivan.sk
ivan.sk Dan 1,913, 12:31

нарачајте си гласови и не се мучете : D

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dan 1,913, 12:41

да нарача гласови за државни статии ?

PatriotcetoMKD
PatriotcetoMKD Dan 1,914, 08:30

bi vlegol vo spam timot dokolku se plaka vaka nikoj nema da ti vleze

mkdfighter97
mkdfighter97 Dan 1,913, 12:33

offf sto sve nema da ti tekne na tebe ...

veljoxD
veljoxD Dan 1,913, 12:37

se prijaviv i ve imam i dvajcata za prijateli

BucephalusIII
BucephalusIII Dan 1,913, 12:39

Браво в+с

Mr.Santino
Mr.Santino Dan 1,913, 12:41

o7

MKDpedza
MKDpedza Dan 1,913, 12:42

o7

NandN from Macedonia
NandN from Macedonia Dan 1,913, 12:44

Zadaca za kongresmenite?

bimbamkd
bimbamkd Dan 1,913, 12:47

o7

The Argead
The Argead Dan 1,913, 12:49

Super ideja 🙂

SikalokiN
SikalokiN Dan 1,913, 12:54

Како прво ова е добра идеја, но има некој г*мнојадци и ќе пријавуваат за спам и само џабе ќе добиваме казнени поени. А како второ доколку тој што ќе шаутира ако нема доволно пријатели за да го видат неговиот шоут што вреди тогаш неговиот шоут? Инаку добра идеја !! Имаш моја подршка !

o7

El Che G
El Che G Dan 1,913, 13:04

браво...одлична идеа

Mast3R.B0Y
Mast3R.B0Y Dan 1,913, 13:16

да бе да нарачуваат гласови за ти да се богатиш

иване попуши го : )

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dan 1,913, 13:19

Човек од ДСВ а да не е Сантино,да ме поддржува..
немогуче 😃

ivan.sk
ivan.sk Dan 1,913, 14:00

тоа е зашо мастер мн ме сака 😃

Mast3R.B0Y
Mast3R.B0Y Dan 1,914, 09:05

sala e ova ivane 😃

n e v e r C G
n e v e r C G Dan 1,913, 13:45

ako eden ist shout se povtorva edno 10 pati na feed a ne e od ljumfer, samo preku gla ke mu se kacite na lugeto, na tie so treba da gi glasat istite tie statii xD razmislete poubo

CRAZYMANAS
CRAZYMANAS Dan 1,913, 14:25

Super idea moze da se realizira ke bide od korist. o7

Mlster X
Mlster X Dan 1,914, 04:22

Спам тим 😁)))))
Пиши тим за известување и тревожење. Спам се подразбира нешто што не треба...

Wendy Power
Wendy Power Dan 1,914, 06:46

o/

tole pasaII
tole pasaII Dan 1,914, 06:48

ТИМ за перење на мозоците на граѓаните на еМКД 🙂 ха, хааа - шала на страна идејата не е лоша али името обавезно да се смене( а во илегала ќе работат за владата тамо каде што треба да се прави СПАМ во вистинска смисла.)

marjansp
marjansp Dan 1,914, 08:53

добра идеја

Vardarec87
Vardarec87 Dan 1,914, 08:54

v70/old sub o7

Pur3BlooD Dan 1,914, 08:58

Komentar je izbrisan

Pur3BlooD
Pur3BlooD Dan 1,914, 09:06

глупава идеја...

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dan 1,914, 15:28

може да ми образложиш зошто мислиш дека е глупава идејата ?

Pur3BlooD
Pur3BlooD Dan 1,914, 15:38

па многу е едноставно.. чим од удар се објави такво нешто (статија од прецедател или што ти знам јас) одма сите шаутираат.. нема потреба од никакви тимови.. башка, ако правиш тимови, треба да си сигурен играчите да имаат над 1500 пријатели... за да видат повеќе луѓе, инаку сето е пропадната инвестиција

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Dan 1,914, 09:33

I jas se prijaviv, mislam deka e ova e ministerstvoto novo sto TashaMKD go vovede 🙂 imate poddrska decki i od mene

Achkoo1
Achkoo1 Dan 1,914, 10:29

se prijaviv i ve imam i dvajcata za prijateli o7

Zordacz Dan 1,914, 11:04

Komentar je izbrisan

Nazgulcho
Nazgulcho Dan 1,924, 09:35

82/old

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.