Ambient on/off

Join the new world

 

Спам Тим - еМакедонија !

Day 1,913, 12:28 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Aexil Kong Junior


Здраво еМакедонијо !

Според мене,треба да се оформи спам тим кој ке шаутира статии кои буквално мораат да влезат во топ 5 во рок од 2-3 часа најмногу.

Тие ке бидаат статии од типот :
Наредби за ден 1913 (пример)
Претседателско обраќање број 10 (пример)
[МзИ]Нови мисии ден 1913 (пример)

Сметам дека статиите кои се од организации на владата буквално мораат да бидат во топ 5.

Сакаш да бидеш член на спам тимот ? Сакаш да и помогнеш на еМакедонија ?

За почеток треба да го пополниш овој формулар

Потоа треба да не додадеш мене и sLobodaNNNmk

*Треба да не додадете за пријатели,бидејки како организатори на овој спам тим треба да направиме групни пораки во кои ке бидат сите членови на овој тим.

На ден 1915 во 14:00 ереп време ке се направат групните пораки со сите членови.

Придобивки ?

Секоја владина статија ке биде изгурана во топ 5,а со тоа ке биде информиран секој еГраѓанин на Македонија.

Затоа луѓе,станете членови на спам тимот,со тоа ке има се повеќе и повеќе информирани луѓе !!!

 

Comments

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,913, 12:28

Спам Тим - еМакедонија !
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2212599/1/20

~shout~

TashaMKD
TashaMKD Day 1,913, 12:29

o7

ivan.sk
ivan.sk Day 1,913, 12:31

нарачајте си гласови и не се мучете : D

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,913, 12:41

да нарача гласови за државни статии ?

PatriotcetoMKD
PatriotcetoMKD Day 1,914, 08:30

bi vlegol vo spam timot dokolku se plaka vaka nikoj nema da ti vleze

mkdfighter97
mkdfighter97 Day 1,913, 12:33

offf sto sve nema da ti tekne na tebe ...

veljoxD
veljoxD Day 1,913, 12:37

se prijaviv i ve imam i dvajcata za prijateli

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,913, 12:39

Браво в+с

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,913, 12:41

o7

MKDpedza
MKDpedza Day 1,913, 12:42

o7

NandN from Macedonia
NandN from Macedonia Day 1,913, 12:44

Zadaca za kongresmenite?

bimbamkd
bimbamkd Day 1,913, 12:47

o7

The Argead
The Argead Day 1,913, 12:49

Super ideja 🙂

SikalokiN
SikalokiN Day 1,913, 12:54

Како прво ова е добра идеја, но има некој г*мнојадци и ќе пријавуваат за спам и само џабе ќе добиваме казнени поени. А како второ доколку тој што ќе шаутира ако нема доволно пријатели за да го видат неговиот шоут што вреди тогаш неговиот шоут? Инаку добра идеја !! Имаш моја подршка !

o7

El Che G
El Che G Day 1,913, 13:04

браво...одлична идеа

Mast3R.B0Y
Mast3R.B0Y Day 1,913, 13:16

да бе да нарачуваат гласови за ти да се богатиш

иване попуши го : )

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,913, 13:19

Човек од ДСВ а да не е Сантино,да ме поддржува..
немогуче 😃

ivan.sk
ivan.sk Day 1,913, 14:00

тоа е зашо мастер мн ме сака 😃

Mast3R.B0Y
Mast3R.B0Y Day 1,914, 09:05

sala e ova ivane 😃

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,913, 13:45

ako eden ist shout se povtorva edno 10 pati na feed a ne e od ljumfer, samo preku gla ke mu se kacite na lugeto, na tie so treba da gi glasat istite tie statii xD razmislete poubo

CRAZYMANAS
CRAZYMANAS Day 1,913, 14:25

Super idea moze da se realizira ke bide od korist. o7

Mlster X
Mlster X Day 1,914, 04:22

Спам тим 😁)))))
Пиши тим за известување и тревожење. Спам се подразбира нешто што не треба...

Wendy Power
Wendy Power Day 1,914, 06:46

o/

tole pasaII
tole pasaII Day 1,914, 06:48

ТИМ за перење на мозоците на граѓаните на еМКД 🙂 ха, хааа - шала на страна идејата не е лоша али името обавезно да се смене( а во илегала ќе работат за владата тамо каде што треба да се прави СПАМ во вистинска смисла.)

marjansp
marjansp Day 1,914, 08:53

добра идеја

Vardarec87
Vardarec87 Day 1,914, 08:54

v70/old sub o7

Pur3BlooD Day 1,914, 08:58

Comment deleted

Pur3BlooD
Pur3BlooD Day 1,914, 09:06

глупава идеја...

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,914, 15:28

може да ми образложиш зошто мислиш дека е глупава идејата ?

Pur3BlooD
Pur3BlooD Day 1,914, 15:38

па многу е едноставно.. чим од удар се објави такво нешто (статија од прецедател или што ти знам јас) одма сите шаутираат.. нема потреба од никакви тимови.. башка, ако правиш тимови, треба да си сигурен играчите да имаат над 1500 пријатели... за да видат повеќе луѓе, инаку сето е пропадната инвестиција

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Day 1,914, 09:33

I jas se prijaviv, mislam deka e ova e ministerstvoto novo sto TashaMKD go vovede 🙂 imate poddrska decki i od mene

Achkoo1
Achkoo1 Day 1,914, 10:29

se prijaviv i ve imam i dvajcata za prijateli o7

Zordacz Day 1,914, 11:04

Comment deleted

Nazgulcho
Nazgulcho Day 1,924, 09:35

82/old

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.