Ambient pornit/oprit

Despre ziarul meu

Deschide pagina de Wiki

Весник во кој ќе ги прочитате најновите промени и официјални информации од eRepublik

[МзИ] Информации за настанот

11 cu 5 zile în urmă Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Analiză militară Analiză militarăЗдраво на сите.

Конечно им текна на админите поубаво да го објаснат настанот што почнува за неколку часа. Не можев порано да напишам статија ама ајде сега убаво да се објасниме што ќе се случува и ш … citește în continuare »

Јужњачки маки јуначки [МЗИ]

35 Ziua 3,423, 02:33 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politicăЗдраво на сите жители на МАКЕДОНСКАТА ИМПЕРИЈА.

Не знам дали е до времето, климата ли што ќе да е, ама што и правиме го правиме во јужни предели, вечна борба со југот на Балкан, па како амајл … citește în continuare »

Излижано-плукнато [МЗИ]

31 Ziua 3,351, 13:32 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politicăПодрав народе.

Во оваа статија сакам да ве информирам за новостите пред се на бојното поле во изминатава недела дена.

Пред да започнам со главната точка на статијата, сакам да ве потсетам за про … citește în continuare »

Народноослободителни движења [МЗИ]

37 Ziua 3,346, 07:07 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politicăПоздрав народе.

Во последниве недела дена се крена голема прашина, незадоволство, нетрпеливост, тролање, па дури и навреди и закани на лична основа, нешто што многу пати досега сме го виделе и можам … citește în continuare »

Ред солзи, ред мрсули [МЗИ]

42 Ziua 3,343, 07:44 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politicăПоздрав народе.

Бурна вечер поминавме вчера во режија на Хрватите и сега би сакал да ве информирам како и зошто дојде до сето тоа лудило и жестока војна.

Како започна се?

Ќе објаснам как … citește în continuare »