Ambient pornit/oprit

Despre ziarul meu

Deschide pagina de Wiki

SLOBODA ILI SMRT

★ PRC Неделни Награди ★

13 Ziua 2,793, 07:37 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Добар ден соборци,

Веќе измина втората недела од проектот PRC за сите дивизии, ние продолживме со растење и подобрување.
Ние сме на бојното поле, поддржувајќи ги и борејќи се рам

citește în continuare »

★ PRC Неделни Награди ★

29 Ziua 2,786, 07:35 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Добар ден соборци,

[img]http://i.[/img] … citește în continuare »

ЗАКЛЕТВА !!!!!!!

20 Ziua 2,777, 11:59 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

ЗАКЛЕТВА

Се колнам во честа и крвта
Пролеана од генерации на јунаци пред мене
Дека ќе и’ служам верно на единицата
Волци и мојата татковина Р. Македонија
Со гордост и одговорност ќе ги носам
Во крв натопените обележја на единицата
Ќе бидам с

citește în continuare »

- PRC - Recruiting div2 , div3 and div4

50 Ziua 2,774, 11:40 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Поздрав Македонијо

[img]http://i.[/img] … citește în continuare »

SOBIRANKA !!!!!!

61 Ziua 2,740, 03:55 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Pozdrav do site eMakedonci i prijateli.Kako sto site znaete dobar del od nas pretezno sme ostanati za druzba i prijatelite vo igrava.Mislam deka e vreme da se najde nekoj da organizira edna dobra sobiranka letno vreme koga i dobar del od nas "

citește în continuare »