Ambient pornit/oprit

Despre ziarul meu

Deschide pagina de Wiki

Sub!!!

Чешка сака Македонија да добие датум за преговори

9 Ziua 1,820, 08:32 Publicat în Czech Republic Czech Republic Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică

Чешката Република традиционално ја поддржува интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО.-Чешка генерално го поддржува проширување … citește în continuare »

Провинцијалец [Strumica United]

43 Ziua 1,818, 17:59 Publicat în Czech Republic Czech Republic Socializare și divertisment Socializare și divertisment

02:32
Почнувам со пишување ... искрено незнам како да почнам.
Порвинцијалец.

Во консултација со мојот почитуван колега KepenciMKD дојдовме до заклучок дека треба музичка под

citește în continuare »

Виц: Студент vs. професор

6 Ziua 1,795, 16:16 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Доаѓа студент на предавањe, бара слободно место и седнува до професорот.

Професорот надмено вели:

- Птиците и свињите не седат заедно.

- Во ред, тогаш јас ќе одлетам. – се преместил студентот.

Професорот се изнервирал и решил да го бутне

citește în continuare »

Апел за помош на Тамара Димовска

2 Ziua 1,793, 08:03 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertismentТамара Димовкса има 7 годинки и вродена маана на Рбетниот столб и за да функционира нормално треба да и се направи операција од страна на стручно лице во ПЗУ Филип … citește în continuare »

Sekoj SUB ==> Q6 Tenk ! [Strumica United]

72 Ziua 1,630, 03:55 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Analiză financiară Analiză financiară

Добар ден еМакедонијо!

После сите попусти и измуми на Плато како да дојде по повеќе пари решив да пробам да дојдам до ММ медал.

Ако може да ми помогнете со суб. и да објавите во коментар ќе добиете по некој Q6 Тенк. Ако има некој заинт … citește în continuare »