Ambient pornit/oprit

ХЕРОИТЕ ЖИВЕАТ ВЕЧНО!

22 Ziua 3,168, 05:35 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertismentНа денешен ден (23.07.2001) бранејќи го неродениот син, селаните, Лешочкиот манастир и Македонија загинува ЃОКО ЛАЗАРЕВСКИ (†30, Лешок) од терористички истрел. Тој и неговите другари давале отпор со цел да обезбедат сигурен премин на сос … citește în continuare »

МАКЕДОНИЈА

16 Ziua 3,152, 00:29 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Над мојата земја
до небо
ПИРИН се крева.
Боровите в бура
ИЛИНДЕНСКИ приказни пеат.
Над Охрид модрината
во просторот се слева,
а подолу уште
на ЕГЕЈОТ далги се леат.
citește în continuare »

Cestit den na drzavnosta hrvati

15 Ziua 3,140, 02:29 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment
Da ste mi zivi i zdravi, vi pozeluvam se najdobro
Cestitki od Makedonija i Makedoncite[citește în continuare »

Да се насмееме малку

5 Ziua 3,139, 02:27 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment


Две охриѓанки глумат србинки во Охрид на плажа, едната вели:
– Јелена, доџи да се купамо…
Другата:
– Не могу ма, ме дупет камењава.Силувале баба и на суд ја прашуваат:
– Бабо … citește în continuare »

ПОДРЖЕТЕ ГИ ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

14 Ziua 3,040, 15:29 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

МОЈОТ ДРУГАР ЗОКИ - ПЕРСЕЈ МАКЕДОНСКИ И НАД 700 ФАМИЛИИ НА ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ГО ФОРМИРАА ЗДРУЖЕНИЕВО И ОСВЕН РОДИТЕЛИТЕ КОИ СЕ СИТЕ ЧЛЕНОВИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО, СЕКОЈ ДРУГ ГРАЃАНИН НА МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА СТАНЕ ЧЛЕН ПОДРЖУВАЧ

ОДЗЕМА ЗАМО

citește în continuare »