Ambient pornit/oprit

ПОДЕЛБА НА ТЕНКОВИ - ЗАТВОРЕНА Е ПОДЕЛБАТА !

226 Ziua 2,055, 12:45 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik

Здраво ,

решив да направам една поделба од 150q7 тенкови , се што треба е:

1.sub
2.vote
3.shout (ако сакате)

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА И ОБЕДИНЕТА ! o/

citește în continuare »

ПОСИЛНИ И ПОЈАКИ !!

7 Ziua 2,024, 13:42 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică

Здраво МАКЕДОНЦИ и МАКЕДОНКИ.

Сите знаеме што направи плато последнава недела со банерот. Многу играчи сакаа да се откажат и 60% (може и повише) беа банирани поради сликата. Мило ми е и драго што сите ве болеше поради тој банер како и мене исто

citește în continuare »

СРЕЌЕН ПРАЗНИК ГРЦИЈА !!

9 Ziua 1,900, 15:26 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik

Здраво на сите еМакедонци.

Како што знаете денес е 02.02 и е празник на нашиот јужен сосед и јас како секој културен граѓанин на нашата мила , убава , сакана Македонија решив да им го честитам преку статија..ЧЕСТИТО ПРАЗНИК ГРЦИЈАА

citește în continuare »

ВРЕМЕ Е !

12 Ziua 1,832, 15:26 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Ordine de luptă Ordine de luptă

СИТЕ МАКЕДОНЦИ ЗНАЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ ИЗМИНАТИВЕ ДЕНОВИ .. СИТЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА
АКО НЕ СЕ СОЕДИНИМЕ ЗАЕДНО НЕМА ДА МОЖЕМЕ НИШТО ПРОТИВ сечените !


ВРЕМЕ Е БРАЌА И СЕСТРИ ... ВРЕМЕ Е ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ !


[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.[/img]

citește în continuare »

вистината за преспанското чудовиште ....

6 Ziua 1,640, 13:04 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

ех не можам повеќе да ќутам и морам да ја извадам мојата приказна во јавноста. не можам повеќе да кријам, Преспанското чудовиште всушност сум јас. Чудно но вистинито. Пред некое времеси бев во претор и покрај ладното време решив да се избањам пошcitește în continuare »