Színesfém, vagy valami más?

Day 1,716, 18:57 Published in Hungary Hungary by Akitlosz
Színesfém, vagy valami más?

Találgatják a hozzászólók, hogy miért is kellett az amerikaiaknak Afganisztán a támadáshoz ürügyet szolgáltató WTC tornyok Al-Kaidás ledöntéséről szóló cikk kapcsán.

Egyesek szerint a színes fémek miatt.
Hát nem rossz tipp. 🙂

.
.
.
.
.



A világon az egyik legjövedelmezőbb üzlet a kábítószer kereskedelem.
Olyan méreteket ölt, hogy nyilvánvalóan nem csupán a gonosz maffiózók üzlete. Így, ilyen formában, ekkora méretekben a törvény embereinek, rendőröknek, határőröknek, vámosoknak, bíróknak, ügyészeknek, politikusoknak, - beleértve a legmagasabb szinteket, államelnököket is - stb. a közreműködése nélkül nem működhetne. Ekkora volumenben semmiképpen.

Mostantól szigorúan csak tények következnek, az összefüggéseket a végén.

A világ legnagyobb heroin alapanyag termelője Afganisztán. Piaci részesedése 87%, azaz Afganisztán szerepe egyedül is döntő mértékű a világpiac heroinnal való ellátásában.

A világ legnagyobb heroin fogyasztója az Amerikai Egyesült Államok.
Itt már kigyulladhat a szikra a fejekben, de menjünk csak tovább!

A tálibok 1996-ban átvették a hatalmat Afganisztánban és 2000. júliusában harcot hirdettek a kábítószer termelés visszaszorítására. Primitív eszközeikkel - értsd botokkal - 2001 nyarára gyakorlatilag sikerült felszámolniuk, minimálisra visszaszorítaniuk a mák termesztést. 91%-kal csökkent a termelés. Ez volt a világ eddigi legsikeresebb kábítószer ellenes kampánya. Ezzel azonban nagyon beleköptek valakiknek a levesébe, s kihívták maguk ellen ... a sorsot. Az így fellépő hiányt a tartalékokból, felhalmozott készletekből még lehetett pótolni, de ha ez a helyzet így maradt volna a következő évben is, az már súlyos heroin hiányt okozott volna a világpiacon, annak minden további következményével együtt.

2001. szeptemberében ledőltek a tornyok New Yorkban, az Amerikai Egyesült Államok megtámadta Afganisztánt, aminek következtében a tálib rendszer novemberre összeomlott.

A következő évben már újra virágozhatott a mák Afganisztánban, és így a világpiac heroin alapanyag ellátása újra biztosítva lett.

Sőt mi több, az amerikai megszállás idején többször világrekordokat döntött a máktermesztés Afganisztánban.


A grafikon Afganisztán máktermesztését mutatja hektárban. Jól látható a 2001-es tálibok okozta mélypont, s az utána bekövetkező amerikaiak által védett bőség évei. 2011-ben újra jelentősen növekedett a termelés.


Ez a grafikon pedig tonnában mutatja az ópiumtermelést.
Gyakorlatilag Afganisztánon múlik minden. Akié Afganisztán ő uralja a világpiacot és az üzletet.




Nagyon őrzi az afgán mákot az amerikai katona.

S akkor egy kérdés:

Ha a kábítószer-termelés és kereskedelem bűncselekmény, rossz dolog, amit az államok elvileg üldöznek és büntetnek, és láttuk, hogy a tálibok a primitív eszközeikkel is sikeresen fel tudták számolni a kábítószer-alapanyag termelést Afganisztánban, akkor a csúcstechnikával felszerelt amerikaiak miért nem teszik ugyanezt?

Az összefüggések:
Sok-sok százmilliárd dolláros üzletről van szó, annyiért már érdemes háborúzni.

A Lehman bankház csődbe ment 2008. szeptember 8-án, főleg azért, mert a mexikói drogkartellek kivonták a pénzüket a bankból, áthidalhatatlan likviditási válságot okozva ezzel a banknak. Természetesen a hivatalos magyarázatban említett veszteséges jelzálog hitelezésnek is volt némi szerepe a csődben. 🙂

Az Amerikai Egyesült Államok bankjainak (is) szükségük van a kábítószer üzletágból származó pénzekre, hogy a felszínen tudjanak maradni, ezzel a kábítószerüzlet hatása az egész gazdaság számára létszükségletté válik a bankok a gazdaságban betöltött nélkülözhetetlen szerepe (hitelezés) miatt.

Az Amerikai Egyesült Államok bankjaiban (is) fedett CIA ügynökök dolgoznak.

Az Amerikai Egyesült Államokban már többször értek tetten drogüzletből származó pénzeket. Milliárd dolláros nagyságrendben

Az afgán biztonsági erők vezetői között is van CIA ügynök.

A kábítószer alapanyag termelés tálibok általi felszámolása után az Amerikai Egyesült Államok gyorsan megtámadta Afganisztánt, s nem csak haladéktalanul helyreállíttatta a korábbi termelési szintet, de drasztikusan meg is növelte azt.

A kábítószer csempészet döntő része természetesen nem a drogfutárok végbelében és gyomrában zajlik, hanem CIA által biztosított repülőgépeken, gyógyszernek csomagolva, álcázva azt. Bár a vámvizsgálattól nem nagyon kell tartaniuk a katonai gépeknek.

Az amerikai jelenlét óta folyamatosan növekszik a kábítószer alapanyag termelés Afganisztánban.

Aki nem hiszi járjon utána!

Ha mer.