Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Filluan Ndryshimet !!!

Ziua 1,912, 23:39 Publicat în Albania Venezuela de Catatumbo

Pershendetje Shqipetar te Shqiperise Krenare...

Shkuan 1 jav nga formimi i qeverise se ndryshimeve dhe un nuk po shof as edhe nje ndryshim per te miren tane si qytetare.

Ti ceki disa tentativa qe u bene :

- Deshen me e ndrru mesazhin per lojtaret e rij qe futen ne loje por deshtoi.
Ishte nje gabim i madh duke desh me ndrru e pa fut edhe asnje link qe mund te orientohen lojtaret e rij... Por nga gjith kjo ishte nje gje qe me pelqeu e ajo eshte se Presidenti e pranoi Gabimin.

-E harruan Kongresin dhe diskutimet ne kongres...Per me shume informata ne artikullin e Rilindasit http://www.erepublik.com/en/article/presidenti-quot-harron-quot-parlamentin-2210143/1/20

- Raporti Javor Deshtoi nga zedhensi i qeverise sa qe nga komentet e pakenaqesis se poopullit u detyruan me e fshi at artikull ose tpakten un spo muj me e gjet se ku eshte...
Nje ndryshim edhe ktu qe duhet cekur: Nuk kam pa deri sod nje qeveri te fshij raportine saj javor...Raporti i mir i keq bohuni BURRA e mos e fshini po lereni popullin te ju gjykoj...Apo ndoshta nuk po jau mban..

-Ne chat jane shum pak aktiv.
Futen lojtaret e rij ne #alb_moe per tkerku ndihme nuk e gjejn askend.
Futen lojtar ne #albania kerkojn dike nga qeveria rrall her e gjejn
Futen kekrojn presidentin gjithashtu rrall her e gjejn.
Futen pyesin a eshte lufta serioze, Nuk ka kush me ju kallxu.

- Pat disa ankesa nga EDEN sepse nuk ka pas asnje perfaqsues te shqiperise ne mbledhje te EDEN (ne fakt kishin mbrri ne fund te mbledhjes)
Gjeja qe eshte kyce per tu qen i informuar se si jan punet ne aleance si Gjithashtu edhe planet e shqiperise strategjike apo politike te cilat duhen te shtjellohen me miqt ne aleance (apo ndoshta skemi ende plane)

-Me e keqja nga te kqijat: Kur gjith qeverit e botes mundohen me perparu ne shkojm mbrapa...
Nga ndihmat ditore qe jan dhene deri me tash q7 kaluan ne q6 !!!
Ketu dua te ndalem me shum me ca sqarime.

Shembull po e marr profilin tim duke luftu em 100 health.

Me q6 nje lojtar 120% me shume Dem.
Me q7 nje lojtar 200% me shume DemUn me 100 health me q7 Mund te bej 651770 DMG ose 80% Me shume se me q6.

Por kur e llogarisim Demin e 100-150 vetave qe marrin ndihma ditore, kjo eshte me miliona dam qe neve na shkon HUQ.

Gjithashtu ndikon edhe te rritjen e Military Rank e cila e shton Demin per 5% .

Shembull: Nese nje lojtari i duhen 20 dite me e ngrit Military rank me q6 ai lojtar nese perdor q7 mund te arrij vetem per 12 dite.

Per fund du me ia than ca fjal presidentit :

O UJK je djal i mir,punetor i sjellshem ,trim , bujar , besnik e shum veti te mira i ke ... mirpo per te qen president e per me mujt me funksionu nuk mjafton te jesh vetem ty ose me nje apo dy tjer qe te ndihmojn.
Por duhesh te kesh njerz rreth veti qe punojn me te vertet e ndihmojn e jo njerz qe perpos artikujve qe dijn me shkru asgje tjeter fatkeqssisht...

Pom vjen shum keq qe kete jave pervec mua i zhgenjeve edhe shum qytetare te tjere te cilet kan prit SHUME ME SHUME nga ty si dhe nga qeveria jote...

Artikujt nuk jane Pune e as Veper.

Shpresoj qe gjat diteve ne vijim te beni ndonje pune e cila me te vertete ia vlen.

 

Comentarii

Arius argiri
Arius argiri Ziua 1,912, 00:06

Hahaha! jam dakord me festim beqen!
per te fshire mykun qe kishte mbuluar sistemin e qeverisjes ne shqiperi duheshin bere ndryshime rrenjesore!
1.te largoheshin te gjithe administruesit goje ndyre te chatit te qeverive te shkuara qe provokojne ne menyre te vazhdueshme çdo antar te qeverise qe hyn ne chatin e quajtur shtetror (edhe pse eshte i shtetit te shkuar!) per te gjetur rastin ti bejne ban ne rastin me te pare! keta gojendyre festim beqa i njeh mire se i ka shok dhe me kenaqesi behet pjese e lojes se tyre !keta gojendyre edhe pse tundin e shkundin flamurin e patriotizmit duke mos lene rast pa thene une jam nga kosova sikur thuajse ai qe eshte nga librazhdi api nga dibra nuk eshte shqiptar sa edhe ta jane bere turpi i kosoves dhe jane gati qe te bejne çdo gje kunder shqiperise vetem e vetem qe ata qe qeverisin sote te mos kene sukses ne punen e tyre!

Snooop Lion
Snooop Lion Ziua 1,912, 00:24

qe e gjeta pahiri qit foto: http://i48.tinypic.com/10cm6bd.png
e ka shum e shum te tjera qe nese i ka naj kush LOGS munet me dit krejt qa u ba

Snooop Lion
Snooop Lion Ziua 1,912, 00:25

me tha lopë edhe pse eshte nje kafshe fisnike, por ne ate rast nuk kisha OP per kb ndersa shoket e juaj nuk i dhan

dritonshala
dritonshala Ziua 1,912, 09:58

lopan

Toverlani
Toverlani Ziua 1,912, 02:07

Ti neve te Kosoves naj hanksh lucin. spo keni koqe me majt shtetit LOL, hajt tash mos filozofo palidhje ketu.

Afrodita Mf Ziua 1,912, 08:25

Comentariu șters

Afrodita Mf
Afrodita Mf Ziua 1,912, 08:37

Afrodita Mf nese une nuk e kuptoj keq Ariusi nuk po thote gje kunder dardaneve nga kosova por kunder atyre qe mendojne se te qenurit kosovar ne kete loje u jep diçka me shume, mirepo nuk eshte keshtu sepse me qene prej rajonit te Kosoves, te Shqiperise se Mesme apo bie fjala Illirides eshte e njejta gje. Thjesht per mos me lene vend keqkuptimive nderhyra ketu (kisha harruar mos, mu desh me e shkrujt prape 🙂

Sinan Ks
Sinan Ks Ziua 1,912, 08:11

arius ti je lopa ma i madh ne loj ti vlla leje lojen merru me shkrim.

BuRoNN
BuRoNN Ziua 1,912, 13:45

Ti neve te Kosoves naj hanksh KA*IN.........

Arius argiri
Arius argiri Ziua 1,912, 00:10

2.qeveria e re duhet te bente te ditur se qeveria e shkuar la ne banke vetem 8000 all me arsyen se i perdori all e bankes per te blere mercenar per luften kunder serbise .lufte te cilen kujtojme se presidenti i qeverise se vjeter e sajoi vete (nuk dua te them qellimisht edhe pse besoj se eshte keshtu!) duke i shpallur lufte serbise ne vend te malit te zi duke sjelle me kete akt jo vetempushtimin e shqiperise por edhe zbrazjen e thesarit te shtetit edhe te bankes se shqiperise duke ja lene qeverise se re xhepat e shpuar! a eshte kjo pjese e programit "me mire ti se ata !" (fraze e nje filmi shqiptar!) e cila ne rastin tone eshte "me mire nen serbine se te qeverisur nga opozita" ? nuk deshiroj ta besoj qe te ken arritur deri ne kete pike por faktet tregojne te kunderten!

MDejzi
MDejzi Ziua 1,912, 00:11

O UJK je djal i mir,punetor i sjellshem ,trim , bujar , besnik e shum veti te mira i ke ... mirpo per te qen president e per me mujt me funksionu nuk mjafton te jesh vetem ty

Pajtohem me keto fjale plotesisht,por siq e mbaj mend nje fjale te urte nga arius argiri me nje lule nuk qele pranvera o miq.

Na kan marre level 21-shat perpara e po na udhehqein Shqiperine,na kan marre ne dore vendin te pazotet,qe nuk dijne gje veq te shkruajne artikuj me llogo te qeverise.
Qeveria nuk eshte media,as television.

Tani,spo flet kush gjo,spo akuzon kush jo shiti qeveria territore,jo boni ate boni kete,sepse spo ben asgje,kan palu p... as ne chat nuk hyjne,perderisa shpresat e mija veniten,dhe barsave qe po i mbledhim po ju del afati.
Pashko Vase he piqk nane,shum gjana ja kishe pas qellue per nevet,Shqiptarevet,por une kur knoja vargjet tueja nuk e kisha iden mat vogel se sa shume te ishte qamun zemna tue pa tu ra Shqypnia me faqe n'dhe!

Catatumbo
Catatumbo Ziua 1,912, 00:16

arius fatmirsisht kemi pas shum miq e shok qe jab kujdes per ndihma ditoree se kem perdor buxhetin per kso gjana... po prap them kam pas shok qe kan pubu e jo si shokt e ujkut sic je ti...

ILLYRIAN .PUNISHER
ILLYRIAN .PUNISHER Ziua 1,912, 11:56

O Amathos po e ben shume tragjike kete gje per mendimin tim pse? Po sepse une mendoj qe nje jave apo edhe 10 dite ne rastin e kesaj qeverie s'eshte ndonje gje e rende ne fund te fundit mesa mbaj mend une te gjitha qeverite e tjera kane qene "ne pushtet" (se na lodhet me kete fjale si ne RL si ketu) per 3-4 muaj e me shume akoma qe do te thote qe kan pas me shume eksperience pra kjo qeveri pa eksperience do me shume kohe e me shume durrim nga ana jon "qytetareve" per ti pare frutet dhe jo te akuzojme kaq shpejt per pasivitet pastaj mos te harrojme qe ne RL ky eshte edhe muaji me i keq per te gjithe se ketu ka lojtare qe jane studenta e kete periudhe kane provime normale qe sdo rrine te luajne kete loje e ti varin bidonat detyrimeve te tyre... Une e kisha parashikuar nje gje te tille dhe ja doli, por te pakten kam durrimin qe te pres dh te bej pjesen time ketu dhe te argetohem normale se ajo ka me shume rendesi 😛
Tung vella kalofsh mire 🙂

MDejzi
MDejzi Ziua 1,912, 12:10

Per ata qe nuk dijne duhet me dhane doreheqje,
per ata qe nuk kane kohe per lojen se jane studenta apo qkado qofte mund te japin doreheqje ,se ketu ka plot qe nuk jane student e nuk e rrujne shum se qfare obligimesh kane qeveria.Jemi duke fole per nje muaj e jo per nje dite.
Ti si qytetar priti sa te dush deri qe te mesohen,por une si pres dot,njehere duhet me mesu pastaj me drejtu dikend.Jo me msy me u bo lider e mos me dite me i fshi hunt e veta.o7

ILLYRIAN .PUNISHER
ILLYRIAN .PUNISHER Ziua 1,912, 12:45

More vella i dashur me gjithe respektin qenke shume kokefort mor vella une spo u mbaj anen atyre por s'jam dakort me kete menyre dhe "tonin" e ankesave qe ti dhe te tjere po bejne ketu dhe mbi te gjitha pa i sqarruar mire gjerat (psh puna e armeve Q6 me Q7) Une nuk po them qe do pres deri sa te mesojne keta apo qeveri te tjera ne te ardhmen por thashe thjesht qe ata ne te shkuaren kan qeverisur per shume kohe dhe ne aq kohe pak gjera ketu-aty disa gjera kane ndryshuar, por ato ishin kohe te tjera me probleme te tjera per te cilat sme takon dhe as qe dua te merrem ti diskutoj keto. Gjithsesi e gjithe ceshtia per mendimin tim eshte qe kjo menyre sme pelqen, do te me kishte pelqyer me shume nje ambjent bashkepunues, do te kisha pelqyer qe lojtar te respektuar si ty apo te tjere apo edhe ish "qeveritare" te kishin shtrire doren per pak ndihme dhe jo kjo menyre e te nxerrit te dhembeve gati per kritika e per sulme nga te gjitha anet ku nje pjese kan vend ndersa shume te tjera me duken komplet pa lidhje e pa logjike, por mbi te gjitha sic thashe menyra agresive e pakenaqesise nuk me pelqen... Nqs nje njeri eshte i pakenaqur ne rradhe te pare sic e shikoj une kontakton se pari njeriun apo grupin e njerezve me te cilet e ka kete pakenaqesi dhe mundohet qe te gjeje nje zgjidhje atehere pas kesaj tentative asgje ska ndryshuar apo skeni marre fare pergjigje mund te publikohen keto artikuj te kesaj forme sulmi dhe kritike por e kemi zakon ne Shqipetaret ne pergjithesi kudo jemi ne kosove, shqiperi, maqedoni, ne n fillim bejme sherrin me njeri-tjetrin pastaj kur jemi zene mire e mire ulemi bashke per te folur e per te diskutuar kjo eshte per mendimin tim origjina e te gjithe problemeve.....
VAZHDON

ILLYRIAN .PUNISHER
ILLYRIAN .PUNISHER Ziua 1,912, 13:01

Dhe per ta mbyllur, ne radhe te pare askush te mos prese qe ne kete LOJE asnje qeveri kjo apo te tjera ne te ardhmen nuk do te bejne mrekullira per ne si ketu dhe ne RL jemi ne qe e bejme jeten apo lojen tone, por une tek kjo qeveri te pakten shikoj inisiativen gjitheperfshirese per te ndihmuar sa me shume lojtare ketu duke sjelle disa ndryshime qe jane relativisht te medhaja duke i krahasuar me qeverite e meparshme dhe e fundit vella kjo qeveri nisi me vrull dhe me projekte te medhaja por asnje stha qe keto projekte ishin te thjeshta dhe qe do te beheshin realitet shume shume shpejt, ne fund te fundit s'eshte as e thene qe kjo qeveri te kete sukses edhe falimenti ben pjese ne "Bashkesine e Mundesive" por une besoj se do te kete sukses nqs gjerat behen me qetesi dhe bashkepunim, por kushdo qe ka tani dhe do te kete akoma pakenaqesira me vone te gjithe kane te drejten e votes ajo vendos e fundit apo jo ??? Dhe shyqyr qe ne kete loje qeverite zgjidhen muaj per muaj dhe jo me vite si ne RL
Tung vella
Me respekt Illiri

Arius argiri
Arius argiri Ziua 1,912, 00:15

3.Qeveria e re ndryshe nga ajo e vjetra i jep mundesi te marrin ndihma te gjithe qytetareve pavarsisht se kujt partie dhe MU bejne pjese dhe kjo ne llogjiken e blerjes se votave apo rekrutimit te antareve te rinje eshte e gabuar (SIç ka ndodhur shpesh here ne qeverite e shkuara !) por le te shpresojme qe ndershmeria te japi frytet e saj dhe qytetaret e shqiperise ta vleresojne kete qeveri per ndershmerine edhe pse disi femijnore qe e karakterizon!
e them kete sepse ndershmeria shpesh here ne nje loje dhe ne jeten reale eshte nje gabim por nese ju e konsideroni te tille pranoj me mire qe ky gabim te behet shkak i mosuksesit te qeverise se sa te kunderten!

Catatumbo
Catatumbo Ziua 1,912, 00:26

Arius kjo puna juj osht kshtu: psh be RL me jay zvoglu ndihmat sociele atyre qe marrin ndihma sociale e me fillu me ju dhan krejtve LOL.

sulmuesi
sulmuesi Ziua 1,912, 15:13

Po rri o festimbeqa se le nom

Toverlani
Toverlani Ziua 1,912, 02:09

Un hala as nje ndihme se mora nga Qeveria, arm apo food....

DonCurtis
DonCurtis Ziua 1,912, 10:38

Toverlani emri jot nuk figuron askund ne aplikime per ushqim.
Nuk kam fuqi mbinatyrore te te lexoj mendjen kur te duhen ndihma, apliko edhe do i maresh brenda me pak se 24 oreve: tinyurl.com/programiUML

Snooop Lion
Snooop Lion Ziua 1,912, 00:19

Une kur po i shoh do lojtar ne GoV me kah 5 muj luj tu ju info lojtart e ri e me udheheq luften...
Ujku's gov

Snooop Lion
Snooop Lion Ziua 1,912, 00:20

edhe pse kjo rrall qe po ndodh

Arius argiri
Arius argiri Ziua 1,912, 00:23

qeveria e re ndoshta vertet ka zhgenjyer ndokend por sigurisht ky ndokend nuk je ti festim beqa sepse ti ishe i zhgenjyer qe ne sekonden e pare te qeverisjes se kesaj qeverie!une e kam hallin tek ata te zhgenjyer qe enderronin reforma thelbesore te cilat te perfshinin largimin e shokeve te tu gojendyr nga administrimi i chatit shtetror ose zhberjen e ketij chati per te krijuar nje te ri duke ju demaskuar se pari publikisht juve para te gjithe shqiptareve !per ata qe enderronin nje ndryshim rrenjesor edhe ne organizimin e MU shtetrore !
ne ata qe shpresonin ne nje ndryshim rrenjesor edhe ne politiken e jashteme! por sigurisht nje dite keto ndyrshime do te vijne kur te gjithe shqiptaret ne kete loje te kuptojne pafytyrsine dhe rrugaçerine politike te shumekujt si ata qe ti e keshillon ujkun se do ishte mire ti kishte shoke sepse pa ata nuk mund te qeveriset vendi!dhe qe jane pikerisht ata qe mbajne te burgosur chatin shtetror te shqiperise duke e perdorur per interesat e tyre personale ne kete rast ne dem te shqiperise!

Snooop Lion
Snooop Lion Ziua 1,912, 00:28

o karrel qa po fol per chat kur ti ke than une nuk e perdori chatin:@
hin e kshyr krejt kush ka OP aty, thuj ujkut e te tregon kush ka

Catatumbo
Catatumbo Ziua 1,912, 00:33

Mirmongjes arius!A u qove a flejte a kishe pa tu flejt. Mu mbram mkish zan gjumi duke fjet... interesant.

Kosova elldino
Kosova elldino Ziua 1,912, 00:53

Hahahah

ujku76
ujku76 Ziua 1,912, 01:21

1. Le te supozojme se ke te drejte me ato qe thua. A mund ti falet nje lojtari si ty qe ka kaq kohe ne loje ky nivel matematike?

Une kam dhen mesim ne UT (Universiteti i Tiranes) degeve te kimise, mjekesise dhe fizikes. Kam pas edhe shume studente nga Kosova. Djem shume te edukuar ne fakt. Sic duket do fillokam te jap mesim edhe ne loje. Fillojme me aritmetiken per klasen e pare:

5 tanke Q5 me 200 fuqi zjarri secila = 1000 fuqi zjarri total

12 tanke Q6 me 120 fuqi zjarri secila = 1440 fuqi zjarri total

Pra, lojtareve u leverdis me shume te marrin 12 arme q6 dhe te bejne te pakten 25 vrasje me arme se sa te marrin 5 arme q7 e te bejne vetem 15-17 vrasje e pastaj te luftojne me duar.

Ne total demi qe behet, po te marrim acc tend eshte:

http://img33.imageshack.us/img33/7628/festimbeqa2.png
http://img845.imageshack.us/img845/7973/festimbeqa1.png

Sqarim:
Kjo shperndarje e re u be me iniciative nga koordinatori i programit UML i cili eshte i njejti person qe ka sherbyer edhe gjate qeversisjeve te para. Ai ka mbeshtetjen time si nje njeri korrekt dhe i sakrifices qe punon per vendin pavaresisht se kush vjen e kush iken. Ideja e tij eshte perkrahur masivisht nga te gjithe lojtaret: http://www.erepublik.com/en/article/-uml-propozim-sondazh-votoni--2209892/1/20


2. Qeverite perpara kesaj, arrinin te ndanin arme vetem per lojtaret nga niveli 21-25. Kjo qeveri erdhi me ambicien per te ndihmuar te gjithe lojtaret pavaresisht nga niveli i tyre. Nese kjo nuk eshte arritje per ju, nuk e di cfare mund te jete.

Furnizimi me arme si proces mund te kete pasur probleme, si fjala vjen vonesa ne shperndarje. Ketu mund te fokusoheshit dhe te kritikonit qeverine. Sepse ketu ka vend per permiresim.

Fatkeqesisht, ose me mire mendjelehtesisht, Ju beni te anasjellten. Kritikoni Qeverine pse po ndihmon. Mesazhi eshte i qarte besoj (nese ka nevoje per sqarim te metejshem ma thuaj se nuk pertoj).

Afrodita Mf
Afrodita Mf Ziua 1,912, 08:35

Jo vetem, persa i perket matematikes ish-presidenti mjafton te shohi dmg me sy, me q6 1792000 ndersa me q7 2443700, pra diference 651770, thjesht duke hedhur nje sy duket qe flitet per 25% dmg me shume dhe jo 80%, pa llogaritur ketu faktin qe parashtrove ti Ujku qe propozimi eshte i DonKurtis dhe qe jepen q6 aq sa per te bere dmg me shume.
Nejse do anashkalohen keto shpjegime sepse qellimi eshte thjesht hedhja balte mbi qeverine e re, sepse zoterinjte qe kishin shtetin per 13 muaj tani kerkojne mrekullira brenda nje jave apo nje muaji.

ujku76
ujku76 Ziua 1,912, 01:28

3. Gjendja e Bankes se Shqiperise:

Acc i Bankes sone eshte ky: http://www.erepublik.com/en/economy/citizen-accounts/5309810

Ne Banke kemi 8832 ALL dhe -1882 Gold. Kjo Qeveri nuk ka levizur as edhe nje lek nga Banka. Te gjitha shpenzimet me arme jane mbuluar nga Qeveria (anetaret e qeverise kane dhene para per te mbuluar shpenzimet) dhe nga donacionet nga lojtaret e ndryshem.

Catatumbo
Catatumbo Ziua 1,912, 06:35

Qeverit e kalume nuk e kan perdor banken per me iu dhan dnihma ditore por kan pas njerz qe kudesen per kete aspekt 🙂
Gjithashtu edhe qeveria jote po i shfrytzon ca food qe kan ngel donacione nga ato simpsonat e kqij qe i quan ty 🙂

BesaBese
BesaBese Ziua 1,912, 10:51

e ku paskan shku leket e qeverive te vjetra atehere nese nuk kane qene per ndihma? Ca flisni budallalliqe per me la muhin me shurre i thone kesaj pune. Cdo here qe jane terhqe leket eshte pas thene edhe neper artikuj qe sherbenin per ndihma per lojtaret e ri, per bb dhe per mercenare, sidomos per mercenare. Hajde tani lejini kalamanjlliqet e rrini urte se po na e shpifni lojen me keto gjera.
Tregohuni burra e nese keni ndonje ankese bejeni per gjera me vlere. Mos u beni si ps-pd qe ne vend te òojne perpara punen e te tjereve mendojne me shkaterru perpara çfare ka bere tjetri pastaj me ngrit nese duan diçka. Kjo qeveri me sa shoh une ka thirr anetare te sukseshem dhe djem me vullnet, lerini te punojne ne qetesi. akoma pa thy krahun jeni tu e vene ne allçi. Mosni o djem se keni me ja pre krahet shqipetareve ne kete menyre.
Pershendetje te gjitheve

ujku76
ujku76 Ziua 1,912, 01:49

4. Sulmet masive per here te fundit kane qene organizuar nga Qeveria e fundit e z.Napoleon 54 (ne Shtator te vitit te shkuar, ne mos gaboj). Ne ate kohe, ajo ishte nje nga risite me te mira te Qeverise per ti dhene nje nxitje me te madhe lojtareve dhe nga gjerat me argetuese ne loje.

Duke pare suksesin e asaj Qeverie ne menduam te rigjallerojme lojen dhe te perserisim perseri sulmet masive. Deri tani kemi organizuar dy te tilla. Sulmet masive behen vetem me arme Q7 qe, edhe nje here, sigurohen nga fondet private te anetareve te Qeverise.

Kemi fonde per te pakten 2 sulme masive ne jave nderkohe qe ambicja e Qeverise eshte per 3 te tilla ne jave. Pra gati nje sulm ne cdo dy dite.

- Ketu ka dicka qe duhet tu behet e ditur te gjithe lojtareve Shqiptare.

Ne dy sulmet masive te fundit, Grupi juaj i ish simpsonave, eshte perpjekur me te gjitha menyrat te sabotoje keto sulme duke bere qellimisht rremuje dhe kaos ne chatin #Albania. Vetem edukata dhe miresjellja e imja dhe e djemve organizatore nuk ka lejuar precipitimin e situates te krijuar nga anetaret e ketij grupi apo me mire bande rrugacesh.

Arsyet e kesaj sjelljeje ju i dini mire. Eshte e njejta arsye qe te shtyn te botosh keto artikuj me qellim denigrimin e kesaj qeverie qe sot mbush 8 dite qe nga data e marrjes se detyres.

Sinqerisht, kam pritur te falur nga Ju per keto veprime aspak dinjitoze, antipatriotike dhe te poshtera ne thelb. Dyshoj se edhe serbet po te ishin ne chat nuk do kishin qellim te prishin dicka qe sherben ne fund te fundit per ti dhene me shume kenaqesi lojes.

Uroj qe djemte me kulture dhe me principe nga ish grupi Simposave te distancohen nga kjo bande rrugecerish qe per inate personale, jo vetem jane gati hedhin poshte mundin e djersen kesaj Qeverie, por jane gati qe per keto inate ta falin Shqiperine edhe tek serbet. Ky eshte fakt.

Toverlani
Toverlani Ziua 1,912, 02:14

Si e shpejgon edukaten tende qe u sjelle ashtu tek #Albania, qe i shave te gjithe nga Prishtine dhe i bera PISA ??? i thua vetes Ligjerues, MOS te lutem...

ujku76
ujku76 Ziua 1,912, 02:17

A jo te lutem. Kujdes! Pas sharjeve te njepasnjeshme te djalit me acc Plisat Prishtine, i u drejtova atij dhe i thash qe nuk e meriton te quhesh plisat prishtine, por pisat prishtine. Apo nuk eshte keshtu?

ujku76
ujku76 Ziua 1,912, 02:20

Pra, i u drejtova atij personalisht. Nuk ishte pergjithesim per djemte. Pikerisht edhe ky nocion qe ti perpiqesh ti japesh komentit time eshte ne vazhden e atyre sulmeve per te cilat po flas. Ne vend te distancohesh, ti tregon mbeshtetje per ata.

Catatumbo
Catatumbo Ziua 1,912, 06:33

Ujk grupi qe ti i quan Simpsons e tash bashk me Eagle Army jan bere
ALBANIAN ELITE UNIT te cilet bejne 73 % Dhe duke nda supplies ditore nga 7 tanqe ne dite per te gjith anetaret e MU-se .
Kshtu qe veq mundesh me pershendet organizimin qe e bejme ne 🙂

Catatumbo
Catatumbo Ziua 1,912, 06:34

73% te Demages Ditore qe behet ne eshqiperi ose me sakt +200 Milion demage ditore *

sulmuesi
sulmuesi Ziua 1,912, 15:15

Jo Pisa, por monstra dhe plehra kur flasin ashtu

Snooop Lion
Snooop Lion Ziua 1,913, 07:08

o lladupcient i ke sha krejt prishtines, edhe je munu krejteve me ja hek OP edhe admin(sidmos mu 😃) e ju ke jep shokeve te tu op

Kleantjo The Legend
Kleantjo The Legend Ziua 1,912, 04:47

Ujku ne kohen e zotit napoleon54 ne bonin cdo dite sulme masive cdo dite tanke per full health dhe lutonim cdo diteee,,,,, dhe kemi qen te pushtuar kemi qen me probleme buceti mbaj mend qe ne ate kohe banka ka qen me me gold minus dhe lek pak pasi kishim luftera boni 1here ne 5 apo 6 dite RW serzioze qe tek qeveria " e ndershme spo e gjej " meqe po flisni per kto donacionet personale apo leket e qeveris

ujku76
ujku76 Ziua 1,912, 05:07

I nderua,
-Buxheti i shtetit eshte ai qe eshte. Nuk kemi leviz asnje lek nga aty. Ke pare gje zotrote te bejme ndonje ligj per kalim parash tek banka?
- Banka ka po ate sasi parash qe kishte kur erdhem ne Qeveri. Pra skemi marr as edhe nje lek nga ajo.
- Tanket per sulmet masive qe kemi bere kane qene me full health. Me nje fjale kur i kemi ndare kemi pyetur djemte sa health kane, aq arme do marrin. Armet per sulmin masiv jane q7.
- Ndihmat qe po japim perdite deri tani kane qene 5q7 per te gjithe. Mendojme te kalojme tek 12 q6 per arsyet qe i permenda me siper.
Te lutem, krahasoji keto me rezultatet 5 qeverive te fundit.
-Ne vend qe te perkrahin qeverine, ose te pakten, te mos behen pengese (se per perkrahje s'behet fjale) simpsat jane hedhur ne kundersulm. E filluan me bubullimen,e s'lane gje pa thene. Dolen ne chat me qellim per te prish sulmet masive. Fillojne e na cudisin me komente e artikuj. E ne c'duhet te bejme sipas teje? Ti themi falemnderit? Kete thua zotrote?

Afrodita Mf
Afrodita Mf Ziua 1,912, 08:54

e çfare lidhje ka 73% i dmg ditore, a po tallemi me njeri tjetrin. Jeni te gjithe ne D4 ne ate MU, eshte me se llogjike qe behet me shume dmg. Eshte sikur D2 jone ti thote D1 qe 2000 lojtare te tyre me barazu dmg qe bejne 100 lojtare te D2 tone, mirepo pa fitoret e D1 dhe D2 po njesoj nuk fitohen lufterat, prandaj eshte bere reforma ne erep, te bilancoje; jane me te vertete biseda pa lidhje.

Catatumbo
Catatumbo Ziua 1,912, 02:20

E kam shum nje problem serioz. Spo di a syve te mi me iu besu a fjalve te juaja.

sulmuesi
sulmuesi Ziua 1,912, 15:17

Shko fli gjume qe te mos degjoje njeri pjerdhjet e tua

Al Punk
Al Punk Ziua 1,912, 02:35

Problemi eshte se shohim ne TV ca politikane mole dhe duam ta kthejme dhe ketu ne fryme percarje!
Cuna eshte loje, jemi ne loje kunder serbeve e maqedonsave per te pas territoret tona. Me mire bashkepunojme me njeri tjetrin se bejme si gore!

MDejzi
MDejzi Ziua 1,912, 03:41

Le te mos supozojme asgje perpos atyre qe tanime te gjithe i dijme
Me q6 nje lojtar 120% me shume Dem.
Me q7 nje lojtar 200% me shume Dem
Ne na duhet dem me shume per te marre fitore,si dhe eshte ne pyatje koha.
Pra brenda dites kemi nje sasi te caktuar health qe mund te rikuperojme e cila eshte 2400 ff.
Keto 2400 ff duhet di perdorim per te bo sa me shume dmg,brenda dites secili lojtare,e qe normal me se shumti ben me q7.
Sa me shume qe ben dmg,shton me shume rank dhe level per kete arsye ne na duhen lojtare te zhvilluar me shpejt qe te na vijne ne ndihme ne d3 dhe d4 ku jemi me te te dobet.
Une po ju tregoj qe ndoshta gjate gjithe ejetes time nuk kam shpenzu me shume se 20 tenka q6 e le me arme me te dobeta,sepse kjo i bie qe nuk po e shfrytezojme kohen,health,nuk po perparojme acc tona,po i ndihmojme Shqiperise me pak.
Perkundrazi nese nuk mundemi siq eshte menyra me e mire e di qe ben DO me e kry edhe pa arme fare,mirepo kjo nenkupton wtf.

ujku76
ujku76 Ziua 1,912, 04:21

Ketu behet fjale per ndihmat ditore per te plotesuar DO-ne. Jo per luftrat serioze. As sulmet ne chat qe jane thjesht dhe vetem per argetim nuk behen me arme q6. Kuptove?
Po ta shpjegoj edhe nje here. Lojtareve te rinj u duhet te bejne 25 vrasje ne dite per te plotesuar DO-ne (komanden e dites). Ne vend qe tu jipen 5 arme q7 me te cilat behen vetem 15-17 vrasje, mendojme t'u japim 12 arme q6 me te cilat behen 25 vrasje.
Beje pak llogarine. Me mire 15 vrasje me q7 dhe pastaj me duar bosh apo 25 vrasje te gjitha me q6?
Interesante eshte fakti se kundershtojne ata qe ne kohen e tyre nuk jipnin as edhe nje tank ne dite. Kujtojeni pak kohen e CP-se kur ishte Aeneas, kur as lojtareve ne nivel 21 nuk iu ndane arme se po "i ruanit" per lufterat serioze.

Sleven777
Sleven777 Ziua 1,912, 05:25

Amathos e ke kuptu llogarite i ke ba mire ti , por problemi eshte se qeveria nuk ka aq shume Q7 sa per 2400ff , ka vetem 5 Q7 = 12 Q6 , te cilat gjithashtu kushtojne edhe me lire bejne edhe me shume dmg se 5 Q7

MDejzi
MDejzi Ziua 1,912, 05:52

Une me te vertet jam idhtar i mendimit se te gjithe duhet luftuar me q7,pasi qe te tjerat arme kan dal funksioni,perveq qe perdoren per raketa.
Nese ju iu siguroni nje sasi te caktuar armesh q7 ne dite,pjesen tjeter le ta sigurojne vet.
Shteti eshte per me ta zgjat nje dore jo me ta marr ne g....
Andaj une po them me mire me ju dhan q7 sesa q6,nga frika se mos e bejne praktike kete pune.Por sidoqofte ju beni si te doni,dhe si te mudeni.o7

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.