Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

[Serxhio per CP] Fjalet e fundit dhe Kabineti

Ziua 2,083, 23:53 Publicat în Albania Albania de LiL Serxhio
Pershendetje te gjitheve 🙂

Ky eshte artikulli i trete dhe i fundit i kesaj fushate presidenciale qe une po zhvilloj . Ne kete artikull do te publikoj kabinetin tim ose skuadren me te cilen une do te kem nderin te drejtoj Shqiperine gjate ketij mandati.

President : LiL Serxhio (😛)

zv.President : AlPunk
zv.President : Roger Griswald


Si zevendesuesit e mi kam vendosur te jene 2 persona, njeri prej tyre eshte nje lojtar i madh ne kete loje , ai qe dha idene per krijimin e keshillit te larte, ish kandidatin per CP muajin e kaluar si dhe nje nga Tankerat me te medhenj shqiptar Al Punk.
Gjithashtu edhe nje person te cilit tashme mund ti themi shqiptar me plote gojen pavaresisht se nuk e flet kete gjuhe. Roger Griswald eshte nje nder te paktet te huaj qe ka dhene kontribut per Shqiperine gjate ketij viti sidomos ne Ministrine e Jashtme si dhe ne beteja .

Kryeminister: Dark.Prince (altinks)
Kryeminister do te jete nje nga lojtaret me te vjeter ne kete loje, altinks, me shume eksperience. Ai do te drejtoje punen e te gjitha ministrive dhe do te perkujdeset per borxhin e bankes.

MoD : Shadow Striker ( kD22 )
zv.MoD : KleantjoTheLegend
MoD Team : Adrijan Barca

Kjo do te jete skuadra e Ministrise se Mbrojtjes me ne krye nje nga drejtuesit e Levizjes Militariste Shqiptare si dhe gjithashtu komandant i MU Eagles Legion. Shadow Striker (kD22) se bashku me vMoD Kleantjo TheLegend kane qene 2 nga themeluesit e MU Illyrians me shume se 1 vit me pare. Adrijan Barca gjithashtu ka pak eksperience ne Ministrine e Mbrojtjes .

MoFA : BaptistAl
zv.MoFA : KristiTheFallenKristiTheFallen
zv.MoFA : Hhila

Ne krye te ministrise se diplomacise do te jene 3 lojtare te rinj por me vullnet dhe deshire te madhe per te punuar.

MoEdu + Komandant I FPZH : DarDan 81

Serish ne kete ministri jane nderthurur elementet e vjetra me ato te rejat ne kete loje. Dardan 81 nje lojtar me eksperience ne loje por qe premton goxha ne ministrine e edukimit .
Ai do te krijoje nje grup pune dhe do te kujdeset ne edukimin dhe zhvillimin e lojtareve te rinj.

MoW : SabriHakuli
zv.MoW : Muammar Reis

Ne ministrine e Wikipedia do te jene 2 lojtare me eksperience ne Wiki, SabriHakuli si dhe nje lojtar i ri ne loje Muammar Reis.

MoI: AFRImVD

Nje lojtar I ri por me ambicie, AFRImVD per Minister Imigracioni.

MoE + Governator : Canabis123456
vMoE : Njesiti Special


2 lojtare komplet te rinj, por me ide te qarta per punen ne kete Ministri.

MoF: kre5o (lala1)
vMoF : Endriii


lala1 e ka nis lojen njekohesisht me mua dhe mendoj se do te jete perfekt ne krye te kesaj ministrie se bashku me lojtarin tjeter I cili eshte paraprakisht I ri ne punet e qeverise.Besomni e pata pak te veshtire te them " qeveritare, pune qeverie" pasi me duket paksa fjale negative nga jeta reale - ne ketu jemi Sherbetoret e Popullit dhe jo qeveritaret e popullit. Ne kete kabinet jam perpjekur shume te fus lojtare te rinj pasi kam vendosur veten ne vend te tyre dhe mu kujtuan koherat kur une skisha asnje lloj pervoje por doja me mish e me shpirt te ndihmoja eShqiperine. Kjo ishte arsyeja e vetme qe une iu bashkangjita politikes.
N.q.s e keni vene re ne kabinetin tim kane qene te mirepritur te gjithe ata qe duan ta ndihmojne eShqiperine pa dallim se ne cilen parti bejne pjese, nese ato me mbeshtesin mua si kandidat apo jo. Kjo eshte nje loje she te gjithe kemi te drejte te argetohemi 🙂 . Ska rendesi kush eshte President e kush jo, ketu jemi te gjithe te barabarte. Une I uroj suksese 2 kandidateve te tjere per CP , shpresoj qe te dy nese zgjidhen te veprojne ne te mire te ketij komuniteti e ta cojme Shqiperine sa me larte ashtu sic do te bej dhe une.
#ZgjedhjeTeNdershme o/

Artikujt e kesaj fushate:
1. [Serxhio per CP] Nje Shqiperi me e zhvilluar
2. [Serxhio per CP] Organizim, Zhvillim e Pune te madhe per eShqiperine
3. [Serxhio per CP] Fjalet e fundit dhe kabineti .

 

Comentarii

Profeta ERIC
Profeta ERIC Ziua 2,083, 23:54

FLORELA POLE¡¡¡

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,083, 23:56

not you 😡

Labern
Labern Ziua 2,084, 01:27

Neser a e ke ndermend te besh edhe nja 50 artikuj a po e len me 25 :A

LiLo1
LiLo1 Ziua 2,084, 01:30

serxhio i paskan than me komentu .. dont worrye asht si puna e hamham-it vetem kur e zgjidhin leh ky se ndrysh vetem qan

Catatumbo
Catatumbo Ziua 2,084, 08:51

Lil-Serb Kur du me komentu komentoj vet un ska nevoj kekrujt me i than 🙂

Suksese serxhio

LiLo1
LiLo1 Ziua 2,084, 10:55

http://prntscr.com/1jd96c ahahahahahaha

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,084, 11:33

3 artikuj gjithsej kam planifikuar te bej dhe aq kam bere 🙂 nese kjo gje po tbezdis, problemi yt 😉

Catatumbo
Catatumbo Ziua 2,084, 17:28

http://prntscr.com/1jfoud xD

LiLo1
LiLo1 Ziua 2,084, 01:31

Urime vlla ,ransi ka qe eShqiperia te ec perpara,Cdo gje duket mire e e goditur tani vetem pune duhet suksese

Shadow Striker
Shadow Striker Ziua 2,084, 01:42

Respekte vella dhe suksese neser o22

Invulner
Invulner Ziua 2,084, 02:09

perpara serxhioooo fitore e garantuar bro 🙂

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,084, 11:35

aman m mos e thuaj me kete perpara se mduket sikur jam sali hajduti 😛

Invulner
Invulner Ziua 2,084, 12:06

hahahahahahahahahha e thash ate me kuptimin qe meri perpara keta qe jane ne qeveri dhe fito me ndershmeri;) Forca Patriot

Lazim Latifi
Lazim Latifi Ziua 2,084, 02:13

V + Urime LiL Serxhio. for CP

EL Diktatori
EL Diktatori Ziua 2,084, 02:42

V presim fitore

zamzon
zamzon Ziua 2,084, 02:55

V

Kthetra Alb
Kthetra Alb Ziua 2,084, 03:22

Ty suksese Lil, por Shqiperia do ece atehere perpara, kur te hiqet dore nga perdorimi sharjeve dhe fjaleve te ndyra ndaj kundershtarit politik, gje e cila nuk mnd te shfajesohet me asnje rast dhe qe per fat te keq ka dominuar keto javet e fundit. Shpresoj me gjithe zemer te besh dicka kundra ketij fenimeni kaq te piset, nqs fiton si CP, qe ta ngres lart emrin e popullit tend. Respekte. Kthetra

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,084, 11:32

vlla nuk e di se ne cilin prej artikujve te mi ke pare sharja ndaj "kundershtareve" te mi politik (pasi i kam vellezer) ... gjithcka qe e bej , e bej vetem per te miren e shqiperise asnjehere pasi ne fillim shoh interesat e shqiperise dhe ketij komuniteti, e me pas interesat e mia personale (qe skam fare pervecse zhvillimin e Shqiperis ) 😃 rsp vlla 😉

Kthetra Alb
Kthetra Alb Ziua 2,084, 11:40

Lil, vlla, une nuk e kisha me ty personalisht, por e quajta "fenomen" qe ka dominu skenen keto kohet e fundit. Diesa anetare te partise tate paten rene ne sy - por edhe te tjere nuk ia pertojne. Me komentin tat ma ngrofe zemren, se premton per me te mire.

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,084, 13:52

flm vlla 🙂

Andiroid
Andiroid Ziua 2,084, 14:23

Serxhio eshte çun flori o/

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,085, 11:48

hehehe rrofsh vlla 🙂

Al PuniSheR
Al PuniSheR Ziua 2,084, 04:16

http://prntscr.com/1jbgfh Susksese 😛

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,084, 11:34

hahahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahah skam faj se nga celulari e kam shkruajtur ate pjese 😛

Lyrical Warfare
Lyrical Warfare Ziua 2,084, 04:24

Po une ku jam 😛

ALB KOS
ALB KOS Ziua 2,084, 04:40

V

Kleantjo The Legend
Kleantjo The Legend Ziua 2,084, 05:06

suksese o7 🙂

Endritt Zekka
Endritt Zekka Ziua 2,084, 05:06

Suksese Lil Serxhio

1 sqarim:Ai Endriii nuk eshte multi im.

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,084, 11:34

lol 😛 faleminderit vlla 🙂

cLaw eagLe
cLaw eagLe Ziua 2,084, 05:07

V. Suksese 🙂

conlosteroristas
conlosteroristas Ziua 2,084, 05:12

Suksese

BubullimaAl
BubullimaAl Ziua 2,084, 05:15

suksese 🙂

Uncrowned  King
Uncrowned King Ziua 2,084, 05:38

Hajde more per hajr

KristiTheFallen
KristiTheFallen Ziua 2,084, 06:52

Suksese 🙂

RadeciVV
RadeciVV Ziua 2,084, 08:43

Kujdes me ate borxhin e bankes, se eshte shume problem me e pru 0, plus qe duhet me llogarit a ja vlen (nese e ke fjalen per banken e Shqiperise me gold borxh).

Kam dijeni se n'tkalumen osht tentu me e hek borxhin, po u fut n'borxh edhe ma shume.. Ju ftoj me pas kujdes n'kto raste t'ndjeshme, nuk ka nevoje me harxhu para per ato sene, aq ma pak nese thellohit borxhi akoma.

Suksese ne zgjedhje

Sei Kaoni
Sei Kaoni Ziua 2,084, 11:29

Mua me duket nje gje kot ajo pasi adminat jane kundra nesh dhe do ta gjejne nje menyre tjeter per te na ndershkuar prape.

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,084, 11:36

kujdesin do e kemi maksimal 🙂 fillimisht le te fillojme uljen e borxhit , e nese puna po shkon mire, 0000 pastaj 😃 flm 🙂

Al Punk
Al Punk Ziua 2,084, 09:13

Urime

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,084, 11:36

faleminderit te gjitheve o/

HHILA
HHILA Ziua 2,084, 11:56

Suksese Bro 🙂 🙂

Albanian attacks
Albanian attacks Ziua 2,084, 11:59

suksese

Black Baroness
Black Baroness Ziua 2,084, 12:06

Good luck Serxhio ❤

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 2,084, 14:00

thanks dear ❤

VisarJ
VisarJ Ziua 2,084, 14:54

Suksese.

Te keni kujdes me kete punen e borxhit. Nje spjegim per ata qe nuk jane ne dijeni.

----
Citizen: Banka e Shqiperise - 5309810
Punishment type: Ban for 1 day - ID: 7747557
You have not respected the 3rd eRepublik Citizen Law:
"Thou shall not create or administrate multiple accounts"
This organization has received 105000 currency from clones via taxes and after that via donation laws. As a result of this, the above mentioned amount has been deducted from your account. Since you didn't had that amount on your account, we have set your currency account on - (minus) after deleting 12488.8628 currency
----

Denimet ne Banke nuk kane ardhe si rrezulltat i keqperdorimeve ne banke, po i keqperdorimeve ne SHTET (printimi i ALL me heret, apo edhe tregetite me travel tickets). Banka eshte DENU se aty kane shku parate e shtetit permes ligjit te Donate.

Keto operimet tregtare te shtetit nuk i kemi ne kontroll te plote, si qysh mund te jeni ne dijeni nuk ke ndonje mekanizem te kufizimit apo stimulimit te tregtise perpos sistemit tatimor. Andaj keto veprime mund ti bejne edhe Armiqet tane qe mund te marrin nenshtetesi Shqiptare dhe te punojne me clones, etj, etj. Mund te shkoj krejt mundi poshte.

Ju pergezoj per iniciativen, por desha te ju paralajmeroj qe te keni kujdes. Shkaut dhe Romunit nuk i zihet bese.

Me respekt,
V.

Kliton C.T
Kliton C.T Ziua 2,084, 15:21

Sukses Vlla, besoj qe ne rast se fiton do besh me te miren.

Goni Vipera Ziua 2,084, 15:37

Comentariu șters

BlueAdi
BlueAdi Ziua 2,084, 19:12

BlueADI LARGOJE NGA ATY PASI KAM BER NJE GABIM OK 🙂

BlueAdi Ziua 2,084, 19:13

Comentariu șters

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.