Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

[LeA] - Zgjedhjet per CP

Ziua 2,082, 08:56 Publicat în Albania Albania de RadeciVV


Bashkombas te nderuar.

Lidhja e Arbrit me kujdes tash e sa kohe ka vezhguar ecurite e zgjedhjeve per President te vendit. Shume nga kandidatet aktual e ata potencial (qe kane dashur te kandidojne) e kane kontaktuar kete Lidhje per te gjetur perkrahjen e tyre, sigurisht, gje e kuptueshme duke ditur potencialin, resurset dhe mbeshtetjen qe ofron LeA.

Megjithate, princip i Lidhjes sone eshte qe te mos bazohemi vetem ne emer te kandidatit apo mundesine reale qe kemi te jemi ne qeverisje nese perkrahim nje kandidat, por ka qene dhe eshte gjithmone Shqiperia. Ne luajme vetem per emrin e lartesuar te vendit tone.

Pikerisht, per kete shkak ne iu kemi kerkuar te gjithe kandidateve qe na kane kontaktuar nje program adekuat, ne baze te te cilit ne mund te vlersonim se a ia vlen qe te perkrahet kandidati perkates apo jo. Shume lehte mund te vlersonim ne baze te perkrahjes qe ka nje kandidat i caktuar, e keshtu te benim diferencen dhe te futeshim ne qeverisje, por ky nuk ishte prioriteti yne.

Pasi kandidatet perkates shfaqen kandidaturat e tyre, kryesia e LeA-se ne nje mbledhje, pas vlersimeve dhe debatit te brendshem, e gjykoi kandidaturen e cLaw 94 si me te pershtatshmen dhe me te kompletuaren per vendin tone.

Ne u bazuam ne pervojen e tij qe kishte ne Amerike, gje qe ishte faktor kyc per programin qe ai paraqiti, program ne te cilin u bazua edhe perkrahja jone.

Lidhja e Arbrit beson se ky program eshte me i pershtatshmi, qe do ndikoje ne reforma adekuate ne sistemin qeverises dhe ne lojen ne eShqiperi gjithashtu, duke sjellur nje fryme te re, duke sjellur organizim me te mire dhe keshtu duke e bere kete loje me interesante per te gjithe lojtaret tane.

Te nderuar qytetar. Lidhja e Arbrit ka vendosur qe te perkrahi zyrtarisht kandidaturen e Claw 94, duke e vlersuar si kandidaturen me te pershtatshme per vendin tone.

Lidhja e Arbrit i pergezon edhe kandidatet tjere per kandidaturat e tyre. I urojme sukses te gjithe kandidateve, i ftojme per zgjedhje te pastera dhe gjithashtu i ftojme qe kushdo qe zgjidhet te bashkpunoje me te gjithe dhe te punoje per te miren e vendit tone.

Me respekt
Kryesia e Lidhjes se Arberit.
 

Comentarii

Peja001
Peja001 Ziua 2,082, 09:07

Suksese

Lazim
Lazim Ziua 2,082, 09:17

Suksese. V

Endritt Zekka
Endritt Zekka Ziua 2,082, 09:26

Voted

Suksese cLaw 94
Respekte per LeA

albAngel
albAngel Ziua 2,082, 09:31

V

albAngel
albAngel Ziua 2,082, 09:40

shprehja me e qelluar ne eRepublik 😉

"Ne luajme vetem per emrin e lartesuar te vendit tone."

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 2,082, 09:45

Une rrall her i pergezoj kundershtaret politik por kesaj here e meritoni vertet . Jam i gezuar qe Claw94 ka mbeshtetien tuaj politike . Edhe pse fitorja duket pak e veshtri . (flas per kundershtar politik ,e kam fjalen per institucionin e LeA jo per persona te vecante )

Respekte dhe suksese ne kete gare te padrejt .

cLaw eagLe
cLaw eagLe Ziua 2,082, 09:45

Faleminderit per LeA-n per mbeshtetjen time.
Ftoj gjithe komunitetin tone te analizojne kandidaturat dhe pa dallime partiake te vendosim per me te miren.
Uroj gjithe kunderkandidateve suksese me respektin me te madh.

Te gjitha konsideratat me te larta per LeA-n

Arius argiri
Arius argiri Ziua 2,082, 09:49

V

Kthetra Alb
Kthetra Alb Ziua 2,082, 11:38

Urimet me te mira dhe suksese kandidatit per mbeshtejen qe morri!

Fessti
Fessti Ziua 2,082, 11:56

Urime dhe suksese claw

Andiroid
Andiroid Ziua 2,082, 12:08

Nje kandidat si cLaw94 me nje program aq te plote do ishte gjynaf te ngelte jashte gares vetem se nuk kishte parti qe ta mbeshteste.

LeA vendosi ta mbeshtesi duke qene te vetdijshem qe nuk eshte nder favoritet ne gare.
Vlersuam programin, serjozitetin dhe potencialin qe ka cLaw94

Suksese cLaw94.

o7

Kthetra Alb
Kthetra Alb Ziua 2,082, 16:23

Nuk jam dakort: çdo njeri qe merr mbeshtetjen e LeAs eshte favorit ne gare!! 🙂

Beni Koca
Beni Koca Ziua 2,082, 13:08

Suksese cLaw94

Suksese Lidhja e Arberit

O7

EFALB
EFALB Ziua 2,082, 13:12

Vote

enzq
enzq Ziua 2,082, 17:52

V. Suksese.

Titani 01
Titani 01 Ziua 2,083, 03:29

Dalshim faqebrdh. LeA & PS

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.