Вклучи/Исклучи амбиент

Join the new world

 

Мојот став за алијансата LEA

Ден 1,786, 11:08 Објавено во Republic of Macedonia (FYROM) Република Македонија од Demon of Death
Добро вечер Македонијо!!!

Како прво сакам да им се заблагодарам и да кажам едно големо БРАВО за македонскиот мофа тим.
Никој не очекуваше дека Македонија ке направи ваков потег, ниту Србите, ниту Унгарците сите се стресоа а особено Грците.Со оваа алијанса ние имаме на располагање војници 24часа.Кога кај нас е ноќ кај нив е ден и обратно што значи секогаш ке има активна војска која ке пука во приоритетни битки.Со оваа алијанса ја искажавме нашата моќ и ги збунивме непријателите бидејќи во изминативе месеци не научија дека сме како Црна овца па мислат можат да се играат со нас како сакаат, напротив ние го докажавме спротивното, ние сме спремни и способни за секоја ситуација а тоа го остваруваме со добри владини тимови и со слога меѓу народот.
И уште нешто за оние кои ТРОЛААТ по цел ден дека оваа за џабе сме го правеле или дека овде ни е крајот, сакам да им кажам дека токму сега ние ке станеме едн а моќна сила една ВЕЛЕ СИЛА!!!


Поздрав до сите: Makedonija ne FYROM
Hail LEA!!!
Hail MAcedonia!!!
Hail Indonesia!!!
 

Коментари

Demon of Death
Demon of Death Ден 1,786, 11:10

Мојот став за алијансата LEA
http://www.erepublik.com/mk/article/-lea-2136213/1/20

Alphonso Gabriel
Alphonso Gabriel Ден 1,786, 11:27

o7

Saskobt
Saskobt Ден 1,786, 11:32

o7

SmkD
SmkD Ден 1,786, 11:33

o7

AsT89
AsT89 Ден 1,786, 11:33

ludnica od statija . sea onaka bas im go plesna vo lice na site domasni crepovi

Hail LEA!!!
Hail MAcedonia!!!
Hail Indonesia!!!

Uber kiko
Uber kiko Ден 1,786, 11:33

o9

GoodBeer
GoodBeer Ден 1,786, 11:34

o7

BlackMK
BlackMK Ден 1,786, 11:37

o7

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata Ден 1,786, 11:39

o7

tonislikar
tonislikar Ден 1,786, 11:48

o7

atanas60
atanas60 Ден 1,786, 11:52

o7

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Ден 1,786, 15:17

Hail LEA !!!
Hail Macedonia !!!
Hail Indonesia !!!

o7

And hail Google translate too !!! lol

Makedonia dan Indonesia adalah sekutu terbaik

p.s. I hope that this what i said in Indonesian language is correct and if not then please correct me 😁))

TigerII91 Ден 1,786, 16:31

Коментарот е избришан

Eraclev
Eraclev Ден 1,787, 02:33

Anakin Skywalker Dont worry you are right o/

Maced0n
Maced0n Ден 1,787, 09:18

Hail LEA!!!
Hail MAcedonia!!!
Hail Indonesia!!!

Draknar
Draknar Ден 1,787, 09:31

o7

Felllix
Felllix Ден 1,787, 09:51

o7

Kate N
Kate N Ден 1,787, 11:32

o/

Rik Daphnee
Rik Daphnee Ден 1,787, 12:05

Dobar stav : )

Hail LEA !!!
Hail Macedonia !!!
Hail Indonesia !!!
Hail CoT !!!

Macedonian Sun of Kutlesh
Macedonian Sun of Kutlesh Ден 1,788, 02:48

o7 Cheers Indonesia! You are strong hearted ppl just like us!

 
Објави го твојот коментар

Што е ова?

Читаш статија која што е напишана од граѓанин на eRepublik, виртуелна стратегиска игра којашто се базира на државите од вистинскиот живот. Креирај свој лик и помогни ѝ на твојата земја да се прослави додека се докажуваш како воен херој, реномиран уредник или гуру за финансии.