Sfondo on/off

Join the new world

 

Одјавување[Иван]

Giorno 2,419, 06:16 Pubblicato in Republic of Macedonia (FYROM) Repubblica di Macedonia (FYROM) da Narodna Banka na Makedonija


Еве ми дојде и мене крајот , оставам на вас да пресудите каков бил овој мандат во топлите јунски денови .

Јас лично планирав многу повеќе да бидеме активни на военото поле , но испадна многу повеќе внимание се обрати на дипломатијата.

Како најважна работа што се постигна за време на мандатот ќе ги споменам : успешното ресетирање на determination bonus во регионите во Австралија , и МПП-то со Полска.

Со тоа МПП практично се отвори можност да се потпише МПП со сите земји од пријателскиот сојуз СИРИУС па така веќе имаме МПП со Обединетото Кралство а во тек беа преговорите со Америка и Шпанија. Воспоставени се првични контакти така да следниот претседател ќе има бар полесна работа во овој дел.Се надевам дека кој и да стане претседател ке го земе мојот МОФА Северус за член во својот тим.

Исто така би сакал да напоменам дека АС-от беше полн цело време и админите да не го пуштеа турнирот веќе ќе имавме дополнителни и сигурни 3-4 региони.Одбрано беше место и се беше договорено.Не се оствари ова бидејќи нашите непријатели ги земаа главните награди од админите , па се решив да не правиме АС ако случајно некој дојде накај нас тогаш да пуштиме.

Нормално пробано беше да се направи и НАП на почеток на мандатот со грците , но очекувано бевме категорично одбиени.

Искрено бев подготвен да одам и на втор мандат , се кандидирав но сватив дека кога некој не ти го цени трудот , нема потреба повторно да се мачам 🙂

За крај сакам да им се заблагодарам на сите што ми помогнаа да го истераме месецов, а посебно на Северус , и Министерството за Здравство предводено од Таша и имењакот Иван.

Толку од мене и можеби ќе се видиме во некоја наредна прилика
о7
 

Commenti

Severrus Snape
Severrus Snape Giorno 2,419, 06:27

убаво ќе беше уште еден месец.. : )
како и да е, добро сработено... o/

efiljo II
efiljo II Giorno 2,419, 06:30

Е сега ја наебавме со овие кандидати за ЦРЕП.

Aquilamk
Aquilamk Giorno 2,419, 06:34

o7

gnoj01
gnoj01 Giorno 2,419, 06:42

o/

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Giorno 2,419, 06:44

A KOJ TRUD DA CENIME BEZKICMENAKU DA NE RODI 30 DECA TRUDENICO NEDONOSENA

ivan.sk
ivan.sk Giorno 2,419, 06:51

земи поздрави по дома

lazarosaMKD
lazarosaMKD Giorno 2,419, 11:15

😃

Ivan32322
Ivan32322 Giorno 2,419, 06:44

o7

poletarec
poletarec Giorno 2,419, 07:18

o7

Porka MKD
Porka MKD Giorno 2,419, 08:16

sI trebal uste eden mandat da isteras, vaka ispaga deka MEDLACETO ti bilo najbitno...

busavg
busavg Giorno 2,419, 12:02

Ubava rabota zavrsi, steta sto ne se kandidira uste eden mesec

o7

Strumicanec14
Strumicanec14 Giorno 2,419, 12:06

o/

Klarens od Bunjakovec
Klarens od Bunjakovec Giorno 2,419, 12:35

Zošto vikaš deka ne ti go cenime trudot????
Jas nemam nitu edna zabeleška na vašata rabota, da se kandidiraše povtorno pak ke te glasav i ovojpat, a sega so ovie kandidati (bilo koj da bide izbran) mislam deka ke imame mnogu poveke turbulenci vo eMakedonija!

ivan.sk
ivan.sk Giorno 2,419, 12:59

не се однесува генерално на целата нација, станува збор за некој што веќе бил претседател знае како е и пак си тера по негово 🙂

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Giorno 2,419, 16:01

Moze trebase da pises poveke statii. Da znaat lugjeto sto rabotis. Jas primer ne bev vo tek so toa sto se rabotelo i pomisliv deka go prespa mandatot. No gledam deka sum pogresil. Pozdrav

Tiger Unlimited
Tiger Unlimited Giorno 2,419, 16:46

Trebase jas i zoki da odevme za CP ahhhhhhhhhhh

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Giorno 2,419, 17:39

o7

Volk No1
Volk No1 Giorno 2,421, 00:37

o/

El Che G
El Che G Giorno 2,421, 00:40

o/

 
Lascia il tuo commento

Cos'è questo?

Stai leggendo un articolo scritto da un cittadino di eRepublik, un coinvolgente gioco di strategia multiplayer basato su paesi della vita reale. Crea il tuo account e aiuta la tua nazione a ottenere la gloria mentre diventi un eroe di guerra, un famoso editore o un guru della finanza.