Ambient on/off

Join the new world

 

Одјавување[Иван]

Day 2,419, 06:16 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Narodna Banka na Makedonija


Еве ми дојде и мене крајот , оставам на вас да пресудите каков бил овој мандат во топлите јунски денови .

Јас лично планирав многу повеќе да бидеме активни на военото поле , но испадна многу повеќе внимание се обрати на дипломатијата.

Како најважна работа што се постигна за време на мандатот ќе ги споменам : успешното ресетирање на determination bonus во регионите во Австралија , и МПП-то со Полска.

Со тоа МПП практично се отвори можност да се потпише МПП со сите земји од пријателскиот сојуз СИРИУС па така веќе имаме МПП со Обединетото Кралство а во тек беа преговорите со Америка и Шпанија. Воспоставени се првични контакти така да следниот претседател ќе има бар полесна работа во овој дел.Се надевам дека кој и да стане претседател ке го земе мојот МОФА Северус за член во својот тим.

Исто така би сакал да напоменам дека АС-от беше полн цело време и админите да не го пуштеа турнирот веќе ќе имавме дополнителни и сигурни 3-4 региони.Одбрано беше место и се беше договорено.Не се оствари ова бидејќи нашите непријатели ги земаа главните награди од админите , па се решив да не правиме АС ако случајно некој дојде накај нас тогаш да пуштиме.

Нормално пробано беше да се направи и НАП на почеток на мандатот со грците , но очекувано бевме категорично одбиени.

Искрено бев подготвен да одам и на втор мандат , се кандидирав но сватив дека кога некој не ти го цени трудот , нема потреба повторно да се мачам 🙂

За крај сакам да им се заблагодарам на сите што ми помогнаа да го истераме месецов, а посебно на Северус , и Министерството за Здравство предводено од Таша и имењакот Иван.

Толку од мене и можеби ќе се видиме во некоја наредна прилика
о7
 

Comments

Severrus Snape
Severrus Snape Day 2,419, 06:27

убаво ќе беше уште еден месец.. : )
како и да е, добро сработено... o/

efiljo II
efiljo II Day 2,419, 06:30

Е сега ја наебавме со овие кандидати за ЦРЕП.

Aquilamk
Aquilamk Day 2,419, 06:34

o7

gnoj01
gnoj01 Day 2,419, 06:42

o/

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 2,419, 06:44

A KOJ TRUD DA CENIME BEZKICMENAKU DA NE RODI 30 DECA TRUDENICO NEDONOSENA

ivan.sk
ivan.sk Day 2,419, 06:51

земи поздрави по дома

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 2,419, 11:15

😃

Ivan32322
Ivan32322 Day 2,419, 06:44

o7

poletarec
poletarec Day 2,419, 07:18

o7

Porka MKD
Porka MKD Day 2,419, 08:16

sI trebal uste eden mandat da isteras, vaka ispaga deka MEDLACETO ti bilo najbitno...

busavg
busavg Day 2,419, 12:02

Ubava rabota zavrsi, steta sto ne se kandidira uste eden mesec

o7

Strumicanec14
Strumicanec14 Day 2,419, 12:06

o/

Klarens od Bunjakovec
Klarens od Bunjakovec Day 2,419, 12:35

Zošto vikaš deka ne ti go cenime trudot????
Jas nemam nitu edna zabeleška na vašata rabota, da se kandidiraše povtorno pak ke te glasav i ovojpat, a sega so ovie kandidati (bilo koj da bide izbran) mislam deka ke imame mnogu poveke turbulenci vo eMakedonija!

ivan.sk
ivan.sk Day 2,419, 12:59

не се однесува генерално на целата нација, станува збор за некој што веќе бил претседател знае како е и пак си тера по негово 🙂

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Day 2,419, 16:01

Moze trebase da pises poveke statii. Da znaat lugjeto sto rabotis. Jas primer ne bev vo tek so toa sto se rabotelo i pomisliv deka go prespa mandatot. No gledam deka sum pogresil. Pozdrav

Tiger Unlimited
Tiger Unlimited Day 2,419, 16:46

Trebase jas i zoki da odevme za CP ahhhhhhhhhhh

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Day 2,419, 17:39

o7

Volk No1
Volk No1 Day 2,421, 00:37

o/

El Che G
El Che G Day 2,421, 00:40

o/

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.