Latar Belakang on/off

Join the new world

 

Takelbery - nowe dziś, lepsze jutro. Prezentacja wyborcza.

Hari ke 1,871, 09:27 Diterbitkan di Poland Polandia oleh Takelbery

Witam,


Dziękuję za udzielone mi poparcie zarówno partiom politycznym, jak i poszczególnym osobom. Jest ono dla mnie bardzo istotne i pokazuje, że wspólnie, a nie w pojedynkę, możemy wszystko osiągnąć.

Przed nami, wszystkimi mieszkańcami ePL trudny miesiąc, miesiąc reform, zmian.
Zakończona kampania turecka pokazała, że mamy waleczny naród, chętnie poświęcający zgromadzone zapasy. Potrzebna jest nam jednak reforma budżetu państwa, konieczne są zmiany w organizacji kanałów dowodzenia i wydawania suppli. Należy położyć większy nacisk na kształcenie kadr oraz naszej młodzieży, to właśnie oni będą przyszłością naszego enarodu. To, co zrobimy w styczniu zaowocuje w kolejnych kadencjach.
Wierzę, że wspólnymi siłami osiągniemy zamierzone cele.W grze Takelbery, w realu Ewelina, mieszkam w Poznaniu, lubię spontaniczne wyprawy górskie i kajaki. Grę rozpoczęłam w listopadzie 2011. W okresie od czerwca do grudnia 2012 pełniłam pięciokrotnie funkcje głównego MON i raz vMGiF, byłam w trzech grupach bojowych oraz w PCA, gdzie miałam zaszczyt pełnić funkcję commandera.
Nie chodzę na melanże, w pracy posiadam dostęp do irca i erepa.Prezydent nic nie zdziała bez pewnego, działającego rządu, osób które będą go wspierać, dlatego postawiłam w styczniu na fachowców oraz nowe twarze w rządzie, które mają zapewnić świeże spojrzenie na stare tematy.


Zacznijmy od vCP. Tę funkcje powierzyłam jednemu z prezydentów ePL, Basowemu. Oczekuję od niego wsparcia oraz dyskusji, które zaowocują wypracowaniem najlepszych rozwiązań. Będzie mnie również zastępować wtedy, gdy z jakiś względów nie będę mogła pełnić swoich obowiązków.MON i plany militarne

MON: Alvarovip008, scorpion607
vMON: Bobslej, Burrnerr, CaveoPoland, coren4, Mehel, Kerth5, mwaca, Prowokator, swieszewo, Arek9

Doradcy CP: Siewca wiatru, uSFxMephisto, SaveMeFromMySelf


Składu MONu myślę, że nie trzeba przedstawiać, większość osób będzie sprawować funkcję w MON po raz kolejny.
Chcę natomiast zachęcić do zgłaszania się na staż w tym ministerstwie. Od kandydatów na stażystów oczekuję wolnego czasu, który jesteście skłonni przeznaczyć jako wasz wkład w działanie ministerstwa. Staż będzie trwać tylko tydzień, po tym czasie osoby aktywne i zaangażowane w sprawy MONu otrzymają awans, a z pozostałymi się pożegnam.

Zmiany czekają nas również na kanale wydawania suppli. Będzie to rozwiązanie porównywane w swojej sprawności do tego z którego korzysta Eden. Jeśli nie skorzystamy z niego w trakcie tej kadencji, to zostawimy gotowe narzędzie dla następców.

Dawną świetność odzyska kanał #PCA.MON, gdzie spotkać mogą się kapitanowie PCA, czy zwykli członkowie tej grupy bojowej z ministrami, prezydentem, czy zwyczajnie we własnym gronie. W topicu znajdziecie zawsze aktualne rozkazy i informacje o planach militarnych, np. o oddawanych regionach.
PCA to potężna siła, którą dysponuje ePL, dlatego ważne jest, by rozkazy, zarówno ustawiane przez commandera, jak i kapitanów, były aktualne, bo tylko tak wykorzystamy w pełni nasze możliwości bojowe. Będę dbać, by shout PCA zawierał nie tylko aktualne MUDO, ale również informację o supplach wydawanych przez sojuszników czy linki do artykułów informacyjnych.

Jestem zwolennikiem upraszczania obowiązującego prawa, w tym regulaminu PGB, “jedna strona” zasad, które będą obowiązywać MON i PGB - informacja o zasadach prowadzenia zbiórek w tym limity bicia, zasady przekazywania screenów, zasady wypłaty dofinansowania czy zwrotu za wyloty. Głosowanie zmian będzie przeprowadzone w pierwszym tygodniu kadencji.

Powstanie dodatkowy kanał, na którym w każdą niedzielę odbywać się będą spotkania CP, MON oraz po dwóch przedstawicieli z każdej bojówki. W mniejszym gronie łatwiej przedyskutować tematy dot. grup bojowych, planów na kolejny tydzień - tego co zwyczajnie “leży na sercu” bojówkom.
Mam nadzieję, że obecny kanał dowódczy będzie kanałem, gdzie MON będzie przekazywać rozkazy, poinformuje o planach, strategi bez wzajemnego wyzywania, flejmu czy wulgaryzmów.

Jesteśmy “zapleczem surowcowym” całego sojuszu i czy tego chcemy czy nie, priorytetem dla nas powinna być obrona bonusów. Może, ktoś w tym miejscu wskazać eSerbię, która również posiada 10/10, jednak obrona naszego kompletu surowców wydaje się łatwiejsza i będzie ona dla mnie i dla MONu ważna.

Wiemy, jak się zakończyła kampania turecka, znamy bezpośrednie i pośrednie przyczyny takiego obrotu sprawy i myślę, że większość osób zdaje sobie sprawę, że nie jesteśmy gotowi, by samotnie stawić czoło takiemu przeciwnikowi. Jeżeli sytuacja polityczno-militarna nie zmusi nas do ataku na Turcję, nie przewiduję ponownego rozpoczęcia tej kampanii.
W obecnej sytuacji wyprawa na Rumunię wydaję się bardzo pewna. Decyzję podejmę po konsultacjach z sojusznikami. Rozpoczęcie tej kampanii będzie w dużej mierze zależne od Węgrów, ponieważ ePL nie posiada obecnie granicy z Rumunia.

Stawiam na komunikację między sojusznikami, w tym konsultację planów militarnych. Niedopuszczalne jest równoczesne odpalenie kilku strategicznych dla sojuszu kampanii. Takie działanie osłabia znacząco możliwości bojowe. Powstaną kanały umożliwiające szybki kontakt między MON, MSZ naszego kraju i sojuszników, zwiększy to przepływ informacji oraz pozwoli lepiej wykorzystać dmg, którym dysponujemy.
Właśnie takiego rozwiązania brakowało mi, gdy byłam MONem.
Za nasze kontakty z sojusznikami będzie odpowiedzialny za równo MON na płaszczyźnie militarnej, jak i MSZ. Od obu ministerstw oczekiwać będę pełnej koordynacji działań.MSZ i plany polityczne

MSZ Prophet
vMSZ - Karamon, MagicHereos
vMSZ ds Ambasad - Kris Nowak
VMSZ ds. stażystów RightDefender


Osób, którym powierzyłam pełnienie funkcji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych nie trzeba przedstawiać, są to fachowcy w swojej dziedzinie.
Ministerstwo to czeka na “nowe twarze”, być może właśnie na Ciebie. Od kandydatów oczekuję czasu, zaangażowania, w zamian zostaniecie wprowadzeni na salony wielkiej erepowej polityki i być może ktoś z Was w przyszłości będzie dbał o sprawy ePL.

Polityka jest dziedziną bardzo dynamiczną i to, co zakładam dziś, może ulec diametralnej zmianie pod koniec, czy w połowie kadencji.
Pewne jest to, że nie będziemy zmieniać sojuszu. Utrzymamy też MPP z USA i zobaczymy co przyniesie kolejny miesiąc. Mam świadomość, że w USA mieszka nadal sporo sympatyków Edenu, jednak jest to dobry krok, jeśli nie zapewniający nam nocnego dmg, to zabezpieczający nasze granice.

Utrzymamy w mocy traktat z Niemcami i wznowimy rozmowy z Holandią, jednak w przypadku tej drugiej, podpisanie traktatu będzie obwarowane sygnowaniem go przez Eden.Finanse, orgi, plany

MGiF - Detharon
vMGiF - JackieB


W mijającej kadencji dużo mówiło się o reformie dofinansowań, widzieliśmy sporo różnych propozycji, mniej lub bardziej trafionych. Zrobiliśmy pierwszy krok, czujemy, że zmiana jest potrzebna. Reforma dofinansowań to kilka etapów, pierwszym jest ustalenie podziału wpływów do CT. W tym temacie popieram propozycję opisaną przez Detharona. Możecie się z nią zapoznać tu

Kolejny etap to podział pieniędzy między WP i PGB. Następnie przyjdzie nam omówić zasady rozliczania wylotów, wsparcia dla PGB i PCA z rezerwy w przypadku kluczowych bitew.

Kolejny temat to organizacje narodowe.
W miesiącu styczniu będzie można wynająć cztery organizacje na zasadach opisanych tutaj
Aukcja odbędzie się już 6.01.2013 o godzinie 20 na kanale #men.public

Nowością będzie natomiast udostępnienie trzech organizacji osobom odbywającym staż w ministerstwie finansów, zapewni to kompleksowe szkolenie nowych kadr.
Na stażystów czekają trzy wolne miejsca, każdy kandydat będzie musiał przekonać ministra, że to właśnie on powinien otrzymać szansę odbycia stażu.
Wypracowane na organizacjach przez MGiF i stażystów zyski będą przekazane jako rezerwa państwowa.

Podatki to temat drażliwy. Nie przewiduję zmian stawek podatków. Niestety “moduł ekonomiczny” nie pozwala na ustalenie jakie dochody generowane są przez poszczególne podatki, co znacząco utrudnia analizę. W prasie pojawiały się informacje o zwiększeniu przychodów przez zwiększenie płacy minimalnej. Należy zwrócić uwagę, że zmiana płacy minimalnej nie wpływa na obecnie zatrudnionych, Ci pracują za stawkę, za która się zatrudnili (wiele osób w firmach bojówkowych pracuje nadal za 1PLN).
W dobie recesji i zmian, które ostatnio nam wprowadził Plato, wzrost płacy minimalnej byłby ostatecznością.MEN - Scyzoryck
vMEN - Carmen Laurent, Laciek, Khers, Xiunion, Siemko8


Nie oczekuję cudu zwanego BB, stawiać będę na utrzymanie graczy, którzy już zawitali do erepa. Będę kładła nacisk na edukację naszej młodzieży. Sporo osób zaczynających grę, zwyczajnie nie wie, że może starać się o pomoc w fundacjach.
Trzeba młodym pokazać, że erep to nie tylko pięć minut bicia MUDO, ale to głownie “życie” na ircu, to tworzenie więzi, jakie daje grupa bojowa oraz wsparcie, nie tylko ekonomiczne, które tam można otrzymać.
Zadaniem MEN, będzie przygotowanie nowej wiadomości powitalnej, niedzielnych spotkań z rządem, familiady oraz aktualizacja podręcznika i wiki.
MEN zorganizuje, również “Dni otwarte” w Ministerstwach.RR - Gerald

Od rzecznika rządu oczekuję częstej i rzetelnej informacji.
RR będzie odpowiedzialny za projekt “mój artykuł”. W każdym tygodniu będą publikowane po dwa artykuły o tematyce militarnej (opis ciekawej kampanii, bitwy); ekonomicznej lub społecznej (wywiad, poradnik). Pod koniec kadencji wybierzemy w ankiecie najlepszy artykuł w każdej kategorii, zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 10 gold ufundowaną przeze mnie.

Obiecuję w styczniu dać z siebie wszystko i nie zawieść otrzymanego kredytu zaufania. Chcę być prezydentem wszystkich mieszkańców ePL. Mam nadzieję, że dzięki wspólnej dyskusji wzmocnimy sytuację ePL na arenie międzynarodowej, a gra stanie się przyjemnością.


Wszystkim życzę samych sukcesów w zdobywaniu medali.

Pozdrawiam
Takelbery

 

Komentar

Basowy
Basowy Hari ke 1,871, 09:29

Pierwszy 🙂

Redrumovy
Redrumovy Hari ke 1,871, 09:31

nie

scorpion607
scorpion607 Hari ke 1,871, 09:37

Tak

Franek  Dolas
Franek Dolas Hari ke 1,871, 09:39

o/

Krowaniemowa
Krowaniemowa Hari ke 1,871, 09:40

vote

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Hari ke 1,871, 09:41

a będzie trzeba dać screena po zagłosowaniu?

krzmig
krzmig Hari ke 1,871, 09:41

o/

scyzoryck
scyzoryck Hari ke 1,871, 09:42

Tak

Iza009
Iza009 Hari ke 1,871, 09:42

o/

Prophet009
Prophet009 Hari ke 1,871, 09:42

o7

Detharon
Detharon Hari ke 1,871, 09:42

Takelbery - synonim słów "kompetencja" oraz "pracowitość". Dlatego ma mój głos i pełne poparcie. o/

Kijek93
Kijek93 Hari ke 1,871, 09:42

Powodzenia o/

Magic
Magic Hari ke 1,871, 09:43

Najlepszy kandydat!

Spawacz
Spawacz Hari ke 1,871, 09:45

Tack!

Lambuzo
Lambuzo Hari ke 1,871, 09:48

Takelbery, synonim slow niekomeptencja i... przede wszystkim - nieuczciwosc. Pamietam po dzis dzien, jak glosilas w zywe oczy bzdury na moj temat jak i calej bojowki mimo iz doskonale znalas prawde.
Ty i staruszek - jestescie siebie warci.

Hide1980
Hide1980 Hari ke 1,871, 10:01

Pryq a ty jesteś wart co najwyżej Mixa 😉

Marmocik
Marmocik Hari ke 1,871, 10:01

nie placz Świątek - dziś nie piątek

PPWojtek
PPWojtek Hari ke 1,871, 10:06

Turururu

Cavalekh
Cavalekh Hari ke 1,871, 10:11

Tack o/

Dobro powraca
Dobro powraca Hari ke 1,871, 10:11

Będę głosował! Jeden tylko członek tego rządu mi nie leży, ale nie można mieć w życiu wszystkiego : )

El Reto
El Reto Hari ke 1,871, 10:16

Wpasuję się w trend panujący w komentarzach:
o/

gnasher.armorer
gnasher.armorer Hari ke 1,871, 10:18

o/

Thortom
Thortom Hari ke 1,871, 10:18

vote o/

Sztandar
Sztandar Hari ke 1,871, 10:18

"multi to nie jest sprawa dla kongresu" - Takel o kongresmanie mulciarzu. Za to po wieki wieków straciłaś moje poparcie, a w gruncie rzeczy mogłaś je otrzymać. Niestety, aż boję się myśleć, co innego prócz multi w swojej karierze tolerowałaś. Niemniej powodzenia, bo oj - będzie potrzebne o/

Mizeroi
Mizeroi Hari ke 1,871, 10:27

Takelbery to dobry kandydat i pewnie świetna dziewczyna, ale prezydent w styczniu musi być z PGB. W przeciwnym razie nigdy nie zamkniemy tematu nadfinansowania WP. Animozje będą rosnąć, aż w końcu dojdzie do eskalacji jak z POWem.
Dajcie spokój z ingerencją państwa w sprawy bojówek, tylko uczciwa konkurencja.

Coehoorn
Coehoorn Hari ke 1,871, 10:34

Czego możemy się spodziewać w przypadku kolejnego spięcia z administratorem egova?

Karamon
Karamon Hari ke 1,871, 10:36

Jestem ja jest Votę!

Miru TM
Miru TM Hari ke 1,871, 10:52

Czekałem na Twoją prezentację.
Jestem na tak o/

ZDEN3K
ZDEN3K Hari ke 1,871, 10:58

/me chce zobaczyć reforme WP X D

Mehel
Mehel Hari ke 1,871, 11:01

@Mizeroi dlaczego musi byc ktos z pgb? nie sadzisz ze kazdy kandydat na stanowisko CP powinien byc obiektywny i odciac sie od wplywow bojowki przez co nie faworyzowac nikogo? MGIF w tym rzadzie nie jest powiazany z zadna strona w konflikcie pgb-wp (bo lagodniej sie tej "swietej" wojny nie da sie nazwac). Patrzac po jego propozycji dofa jest chyba jedna z niewielu osob jakie powinny zajmowac to stanowisko
@Coe administartor jest dorosly wiec nie sadze zeby znowu szczeniacko wylaczyl serwer

Coehoorn
Coehoorn Hari ke 1,871, 11:07

Mehel
Taka sytuacja miała już miejsce, jak się to skończyło to pamiętamy.

Mehel
Mehel Hari ke 1,871, 11:09

a powodw takiego zakonczenia jakie znamy nigdy sie nie dowiemy. chociaz rzeczywiscie ciekawe co zrobi pan administrator jak Tack wygra

Mizeroi
Mizeroi Hari ke 1,871, 11:14

@Mehel, dobrze określiłeś, święta wojna. Bardzo sznuję prezydentów z WP, Prophet i Aniaa dali radę, ale to oczywiste, że żadne z nich za ich kadencji nie pozwoli, by "krzywda się stała WP", bo "rękę wyciągniętą na WP ucinamy przy samej dupie" (to są cytaty ludzi z WP). I nie dziwię się, dlatego CP powinien być z PGB, by móc wyrównać dysproporcję, jaką wskutek nieprzemyślanych decyzji wytworzyli właśnie CP.

MGiF spoko, ale nie od niego zależeć będzie status WP, o którym decyduje MON i CP (propozycja: takel i scorpion, oboje z WP, przypadek?) Skoro kluczowe posady obsadzane są przez WPeków, jasnym jest, że do zmiany (a zmiana jest konieczna) wymagany jest ktoś z PGB lub PCA lub niezrzeszony (ale takich raczej nie ma)

DISCO POLO MNIE ROZWOLO
DISCO POLO MNIE ROZWOLO Hari ke 1,871, 11:19

Jak na razie masz najwięcej do powiedzenia z wszystkich kandydatów. Doszły mnie słuchy, że chciałaś poparcia ND, ale poparli Coe. To źle świadczy o partii, ale jeszcze gorzej o Tobie, że odeszłaś. Będziesz mieć rysę na życiorysie. Przechodząc do programu, to zawsze wywoływały u mnie uśmiech politowania gdy ktoś chce dbać o młodych. Na nich najłatwiej się wypromować, być jak Caritas.

Jeszcze widzę, że nie masz Beatki w rządzie. Nie lubisz jej?

Armados
Armados Hari ke 1,871, 11:22

Tak odnośnie hasła wyborczego:

[15:35] <@Takelbery> dzis pewnie kanada zaatakuje jutro

Mehel
Mehel Hari ke 1,871, 11:33

Skoro mowisz o obecnej Pani CP to nie sadze zeby z WP ja cos laczylo poza tym ze byla tam przez jakis czas poniewaz sama sie od tego odciela. to sa cytaty zolnierzy wp a nie osob ktore w jakis sposob maja wplyw na to co sie z ta grupa dzieje. a co do CP to moim zdaniem nie powinien w jakikolwiek sposob patrzyc na dobro ktorejkolwiek ze stron konfliktu. MON nie powinien miec zadnego wplywu na to co sie dzieje z rezerwami jakie zostaja w skarbcu a to co sie dzieje z podzialem kasy nie bedzie w zaden sposob zmienione bez zgody kongresu. Scorpion o ktorym wspominasz nie pelni sam obowiazkow MON i nie sadze zeby Alvarovip008(czlonek pgb) pozwolil na faworyzowanie WP wiec rownowaga bedzie zachowana. Zmiany rzeczywiscie sa potrzebne w wielu miejscach ale moim zdaniem w konflikatach WP-PGB to PCA powinno mediowac jako niezrzeszona instytucja

ZDEN3K
ZDEN3K Hari ke 1,871, 11:44

POG i POW niech mediują tez nie zrzeszeni : p

Storki
Storki Hari ke 1,871, 11:52

Sprawa z WP i PGB jest prosta. Mają przywileje tylko za nazwę i tyle. Nie są bojówką wbijającą najwięcej influ i nie powinni być faworyzowani. I oby wygrał ktoś z PGB i wyrównał traktowanie bojówek bo argument "jak nam dofa obniżycie to foch będzie" jest dziecinny.
Po drugie nie chce osoby która może się obrazić na kogokolwiek w rządzie na tak ważnym stanowisku.
Bez vote.

hubertuses
hubertuses Hari ke 1,871, 11:54

O, zrezygnowałaś ze mnie.

Jakieś to takie wszystko rozmyte. W razie wygranej spodziewam się kolejnej przyzwoitej kadencji, bez rewelacji/rewolucji.

LeoCarstein
LeoCarstein Hari ke 1,871, 12:14

Art stylizowany na ciekawy i dojrzały ... niestety wyszły oczywistości, banały i niestety populizm. Nie przekonałaś mnie, ale życzę powodzenia.

Prophet009
Prophet009 Hari ke 1,871, 12:26

Za mojej kadencji nie było mowy o zmianach w WP Mizeroi, jedyne co to z 4 orgów widniejących jako "WP" zostaly 2, i... nie bylo z tym dramatu : )

Milek7
Milek7 Hari ke 1,871, 12:42

Nie interesuje się edenem, jaki maja tam sposób wydawania suplii?

XenthuS
XenthuS Hari ke 1,871, 12:58

o//

JarkesH
JarkesH Hari ke 1,871, 13:07

Popieram

DrizztDrow
DrizztDrow Hari ke 1,871, 13:09

Pozdrawiam! o/

Big Poppa Pump
Big Poppa Pump Hari ke 1,871, 13:15

jeezu kolejna osoba na prezia bo jestem "słitaśna" i wybierzcie mnie, bo Ani się udało to ja też chce, panie premierze jak tu "rzyć"??? za miesiąc pewnie jakiegoś randoma wsadzą na stołek....

Milek7
Milek7 Hari ke 1,871, 13:35

Moja ocena:
+zmiany w stażach
+poparcie propozycji Detharona
+zmiana sposobów wydawania supli
+i kilka innych drobnych rzeczy
-brak jasnego stanowiska co do WP i PGB
-podwyższenie płacy minimalnej tylko w "ostateczności"
-kiepski skład MON, same osoby które tylko klepią zbiorki
Bilans: +1 - tak sobie, ale wygrywasz u mnie z coehoornem

WskoczNaBykaBejbe
WskoczNaBykaBejbe Hari ke 1,871, 13:36

eee tam czepiacie sie jej ^^
ja sie boje focha z przytupem

CaveoPoland
CaveoPoland Hari ke 1,871, 13:37

o/

 
Posting komentar anda

Apa ini ?

Anda sedang membaca artikel yang ditulis warga eRepublik, sebuah game multiplayer berbasis negara di dunia nyata. Buat sendiri karaktermu dan bantu negaramu untuk mencapai kejayaannya sambil membentuk dirimu sebagai pahlawan perang, penulis yang terkenal atau raksasa finansial.