Latar Belakang on/off

Join the new world

 

gordmakedonec или тако звани измамникодмакедонија

Hari ke 1,905, 05:15 Diterbitkan di Republic of Macedonia (FYROM) Republik Makedonia (FYROM) oleh eDnopmk

Здраво дечки. Кога јас пишувам нешто секогаш тоа го правам со голема доза на хумор, но овојпат малцем ќе ја намалам дозата. Значи станува збор за gordmakedonec кој има 11.5 години, и сака да го оцрни угледот на целата наша единица.
Прво и основно, МЦФ има многу големи извори на средства па затоа нема потреба од тоа да бара на некого голд(поготово на еБебина), за битките против еГрција. Значи во МЦФ не се пука за тенкови и слава, сите сме еден вид на цврсти пријатели, доколку некој побара помош или му се пружа од фондот на МЦФ (кој сите заедно членови го градиме) или пак доброволно некој од играчите ќе му позајми/даде тоа што му е потребно. Кога влегов во единицата го познавав само marjansp, и со другите стоев на дистанца но дојде попуст и нормално дДејан пиша на кој му треба голд нека пише ќе помогнеме јас како никој и ништо пишав, со драга воља ми дадоа дури ме почекаа и повеќе време од тоа што требаше, но ајде да не го тупам значи МЦФ нема потреба од голд заработен со измами и никого не принудува да даде голд за да влезе во единицата, има многу ебебиња кои секојдневно се помагаат од лични средства.

Исто така во прилог ги давам следниве докази за измамите кој сака да ги направи дотичниот "gordmakedonec"
1.http://mibpaste.com/EAOlyx
2.http://www.erepublik.com/en/article/podelba-na-q7-tenkovi-1-2206716/1/20
(Никој не доби тенкови!)
3.
Има уште многу разговори, само да стигнам до нив ќе бидат истите и споделени со вас, уште еднаш докажавне дека сме верни и чесни луѓе!
4.http://justpaste.it/1x1n - се фали на цела единица дека купил голд во износ од 30 голд.(А во неговата статија не обвини дека администрацијата на МЦФ му го одзела т.е измамила кога дошол во единицата )

5.Се прави нетокму како данебил тој:


Има уште неколку докази, се чека „главата“ да дојди да ги додаде останатите!


Ве молам за шаут, да не изгори уште многу луѓе!
gordmakedonec или тако звани izmamnikot od makedonija!
http://www.erepublik.com/en/article/gordmakedonec--2207657/1/20

 

Komentar

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Hari ke 1,905, 05:35

гомно македонец.

Macedonian Power
Macedonian Power Hari ke 1,905, 05:55

od takvi ne ne biva

tole pasaII
tole pasaII Hari ke 1,905, 06:15

Уште едно тофтаче од еМКД, 🙂

Loyal Redcoat
Loyal Redcoat Hari ke 1,905, 06:41

v+s+shout.

Gord Makedonecmmm
Gord Makedonecmmm Hari ke 1,905, 09:04

Mozete site da laete kolku sakate jas nesum izmamnik

mojov
mojov Hari ke 1,905, 09:54

@ Gordiot
kade ti e statijata ?

Gord Makedonecmmm
Gord Makedonecmmm Hari ke 1,905, 09:55

nesum ja gord kako covek tuku gord sum sto sum makedonec i taka e i kje umram ja za moite brakja makendonci kje dadam sve sto imam sve sto imam

mojov
mojov Hari ke 1,905, 10:17

ne mi odgovori na prashanjeto, Kade ti e statijata za MCF ?

Red Stefan
Red Stefan Hari ke 1,905, 10:18

А колку браќа Македонци ќе поткрадеш наклеветиш?

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Hari ke 1,905, 10:23

Г*рд Македонец, од вакви „патриоти“ како тебе си патиме како нација. Велиш ќе умреш за браќата Македонци, ама дури да умреш, ќе ги опелешиш солидно.

Gord Makedonecmmm
Gord Makedonecmmm Hari ke 1,905, 10:24

nikad brate nikad toa nee vistina ova e izmislica ama ja sumn eden oni cela edinica koj ce mi verue mene toa e :🙁

Red Stefan
Red Stefan Hari ke 1,905, 10:30

Абре човече неразбрано на слики и пак лажеш, бришеш статии, не делиш тенкови.

Gord Makedonecmmm
Gord Makedonecmmm Hari ke 1,905, 10:44

ne delim tenkoi ?? dodeka imav delef be brat sega nemam vise i nesakam da se raspravam so barakjata makedonci ja ve sakam vas ❤ i nemam 11 godini nego 18 evevigo mojot fb profil proverite

https://www.facebook.com/aleksandar.b.noveski

Butikman
Butikman Hari ke 1,905, 11:08

@Darko Dimkovski. Ti beshe vo statijata shto kaza deka i na tebe ti bilo pobarano gold za da vlezesh u MCF. Nemoj sega i ti tuka da se praish naiven v+s tin. Drug pat da ne zboruvash nevistini.

mojov
mojov Hari ke 1,905, 11:41

Eve ti ja statijata ako neznaesh ti kade ti e, ke ti kaze nekoj samo prashaj si ti.
slikite od statijata na "gordiot" so site komentari pred da ja izbrishe samiot http://tinyurl.com/StatijataNaLazgoto
ajde od clenovite na MCF komentarite no shto pravime so drugite komentari od drugi ne clenovi na MCF ?

Samo na zborovi nemoze da ti veruva nekoj, procitan si no sega i od site drugi.
i da ne zaboravam PRC

Gord Makedonecmmm
Gord Makedonecmmm Hari ke 1,905, 11:51

ne se zamaram so tebe be brat misli so sakas

mojov
mojov Hari ke 1,905, 12:49

ne e bitno jas shto mislam za tebe. mnogu pobitno e shto site vidoa koj si ti i kakov si.
ako ne se zamarash so mene shto barash da mi pishuvash privati poraki ?

neznaesh shto pishuvash, se izgubi totalno (:

eDnopmk
eDnopmk Hari ke 1,905, 21:54

Нема што да мисли што сака, кога ќе биде оформена листата на непожелни еМакедонци, ќе бидеш ти првиот што ќе земе таму место! И на фејс се цимкаше мимкаше, ќе ги објавам и тие разговори, МЦФ е чиста како солза, а ти си едно детиште со многу голем криминален мозок!

ambarche
ambarche Hari ke 1,907, 05:28

http://www.erepublik.com/en/newspaper/newspap3r-258857/1
Акција за SUBSCRIBE ! Биди и ти информиран !(Првата статија)

 
Posting komentar anda

Apa ini ?

Anda sedang membaca artikel yang ditulis warga eRepublik, sebuah game multiplayer berbasis negara di dunia nyata. Buat sendiri karaktermu dan bantu negaramu untuk mencapai kejayaannya sambil membentuk dirimu sebagai pahlawan perang, penulis yang terkenal atau raksasa finansial.