Latar Belakang on/off

Join the new world

 

Кандидатура за Претседателka на е-Македонија [TashaMKD]

Hari ke 1,826, 16:40 Diterbitkan di Republic of Macedonia (FYROM) Republik Makedonia (FYROM) oleh TashaMKD


Кандидатура за Претседателka на е-Македонија [TashaMKD]

Добар ден Македонки и Македонци! Ви се обраќам со цел да Ви ја преставам официјално мојата кандидатура за Претседателka на е-Македонија.

Мојата кандидатура нема да е прва за претседател-ка на е-Македонија, но се надевам дека ќе е прва со која ќе е избрана девојка за претседател.

Овде само ќе ги изнесам мотивите за мојата кандидатура ,а целата платформа и тимот кој ќе стои зад мене ќе бидат дополнително објавени.

Играва ја почнав одамна, по иницијатива на брат ми Stanojoski. По кратко играње сфатив неколку работи по кои ќе ја водам мојата кандитатура и претседателство. Во оваа игра не ни требаат политичари како во вистинскиот живот, туку искрени и вредни, а не МЕДАРИ.

Силата на Македонија лежи во самите Македонци!
Силни и Обединети Македонци - Силна Македонија!

Затоа се пријавив да бидам Министер за Здраство и да делам секој ден лепче и тенкчиња на новите играчи. Да ги дигнеме на нозе и понатаму самостојно да се борат со нас рамо до рамо. Многу од бебињата веќе се рамноправни борци со нас и многу сум горда на нив.

Воедно, лично ќе се заложам, заедно со министерот за образование, да се формира ЛИГА НА МЕНТОРИ. Тоа ќе се доброволци, истакнати играчи, кои ќе превземаат по едно бебе и ќе се грижат за него до 28 ниво. Потоа ќе превземат ново бебе. Така бебињата ќе имаат и татковци и мајки 🙂 Образованието на бебињата, а воедно и на сите, е најјакото оружје што може да го имаме. Образование за битките, фармите, тактиките и помагањето.
Целта ми е да ги задржам и мотивирам постоечките играчи, а воедно и регрутираме нови бебиња, кои ќе ги нараниме, наоружаме и израсниме.. и еден ден ќе бидат новиот Scimex, Aexil ili El Che. Постоечките играчи сакам да ги обединам, да бидат вистински другари. Затоа во мојот мандат, еден ден од неделата ќе организирам собиранки, да се дружиме, да размениме мислења и стратегии за иднината на нашата е-Македонија. На собиранките ќе бидам упорна да присуствуваат сите министри и заменици, кои ќе дадат извештај за секој тенк, злато и пара што ја потрошиле.
Исто дел од идејата на мојот мандат е интегрирање на што повеќе девојки во играта, но и во самата власт. Да.. во власта! Рамноправни сме на маркетот, на фармата, на бојното поле, време е да сме рамноправни и во власта! Затоа секое министерство ќе има, министер и двајца заменици. Од нив, во зависност од искуството, еден ќе биде обавезно девојка. За да стекнат повеќе искуство за следните мандати. За таа цел, ќе лобирам лично до секој претседател на партија, и командир на единица, да постават заменик девојка, која ќе се обучува и ќе стекнува искуство.

Се разбира, собиранката за е-републик девојки. која е моја дамнешна идеја, ќе ја реализирам за време на мојот мандат.

е-Македонија ќе ја водам чесно и искрено. Во преден план ќе бидат интересите на е-Македонија, се за неа!

Целиот детален тим ќе е подоцна објавен.
Благодарност на сите што ме предложија за оваа функција и за нивната подршка!
Се надевам на подршка од сите Вас, e-граѓаните, е-партиите и е-единиците.


TashaMKD
Силни и Обединети Македонци - Силна Македонија!
Кандидатура за Претседател [TashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2160366/1/20
-shout-

 

Komentar

Kevin09
Kevin09 Hari ke 1,826, 16:41

прФ со среќа Ташааа 😘 😘 😘

elAngelo
elAngelo Hari ke 1,826, 16:42

o7

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Hari ke 1,826, 16:43

so sreca o7

Darkman87
Darkman87 Hari ke 1,826, 16:44

so srekja ama i gresis 😃 posle taa funkcija 80% na igrava ke te pcujat 😃

TRTE T
TRTE T Hari ke 1,826, 16:45

o7

Laze Milacev
Laze Milacev Hari ke 1,826, 16:45

secno
o7

Boban Panovski
Boban Panovski Hari ke 1,826, 16:45

nema podrska

GoodBeer
GoodBeer Hari ke 1,826, 16:45

o7

DexterMKD
DexterMKD Hari ke 1,826, 16:45

so sreka, samo za koj mesec se kandidiras ? xD

Baniran na pravdina
Baniran na pravdina Hari ke 1,826, 16:45

Кандидатура за Претседател [TashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2160366/1/20
-shout-

o7

Aragorn MKD
Aragorn MKD Hari ke 1,826, 16:46

o7 so tebe sme 😉

ivan.sk
ivan.sk Hari ke 1,826, 16:48

toni be nosi ja na star trek ne i treba CP da bide : )

NotSoEvil
NotSoEvil Hari ke 1,826, 16:48

o7 со свеќа !! :DD

TheNikola
TheNikola Hari ke 1,826, 16:49

o7

ZecOrigins
ZecOrigins Hari ke 1,826, 16:51

da a ?? leee +1 so srekja

e Vladimir
e Vladimir Hari ke 1,826, 16:52

Со среќа Таша... о7

Princess Emily
Princess Emily Hari ke 1,826, 16:54

Со среќа o/

AsT89
AsT89 Hari ke 1,826, 16:54

o7

BucephalusIII
BucephalusIII Hari ke 1,826, 17:11

со среќа!

M.I.K
M.I.K Hari ke 1,826, 17:13

\o

Kliton C.T
Kliton C.T Hari ke 1,826, 17:13

so sreka nate samo mnogu rano objavena kandidatura ima uste pola mandat CAB

ibey
ibey Hari ke 1,826, 17:17

good luck \o/

TashaMKD
TashaMKD Hari ke 1,826, 17:21

Не е рано нека се знае....
Јас сакам добар тим да спремам од сега, а не 5 до 12

Glamche
Glamche Hari ke 1,826, 17:22

o7

B a z e
B a z e Hari ke 1,826, 17:24

со среќа

eMacedon
eMacedon Hari ke 1,826, 17:30

srekno!

Axwell69
Axwell69 Hari ke 1,826, 17:32

o7

Kliton C.T
Kliton C.T Hari ke 1,826, 17:44

abe sakav da kazam da ne se naljuti CAB site nakaj tebe sto ke se svrtat i nikoj vise nema da go pluka pa krivo da ne mu stane

nd89
nd89 Hari ke 1,826, 17:53

srekno
o7

Plainswalker
Plainswalker Hari ke 1,826, 21:08

Со среќа, а и памет ; )

Aleksandar l Makedonski
Aleksandar l Makedonski Hari ke 1,827, 23:07

Со среќа 🙂

ajvaRmen
ajvaRmen Hari ke 1,827, 23:19

So sreka Tasha o7

Pejoski WarMaster
Pejoski WarMaster Hari ke 1,827, 23:45

Имаш голема подршка од целиот еМакедонски народ!

Со среќа!

о7

KocoskiMKD
KocoskiMKD Hari ke 1,827, 23:46

Srekno o/

kokan p
kokan p Hari ke 1,827, 00:06

so sreka o7

Light Angel
Light Angel Hari ke 1,827, 00:23

ooo good luck girl , you have my vote 😑

goce.bs
goce.bs Hari ke 1,827, 00:24

so sreka i imas edno golemo VOTE od mene

BranislavMKD
BranislavMKD Hari ke 1,827, 00:34

Angela Merkel

El Che G
El Che G Hari ke 1,827, 00:39

o/

Ace Veles
Ace Veles Hari ke 1,827, 00:44

Srekno , no go imas mojot glas samo dokolku me pokanis na sobirankata za e-republik devojki 😃:D:D

Apo Nenormalnio
Apo Nenormalnio Hari ke 1,827, 00:51

Гуд Лак \o

tonikuze
tonikuze Hari ke 1,827, 01:06

so sreka

Felllix
Felllix Hari ke 1,827, 01:06

Srekno
o/

Damjan988
Damjan988 Hari ke 1,827, 01:08

Merkel ... Srekjno!!!

SaJrUs
SaJrUs Hari ke 1,827, 01:18

o/

Ghost of Styx
Ghost of Styx Hari ke 1,827, 01:19

so sreka

Staniskov
Staniskov Hari ke 1,827, 01:36

o7

ПОДРШКА!!!

viktor159
viktor159 Hari ke 1,827, 01:36

o7

Brigate Rossonero Born Brigate
Brigate Rossonero Born Brigate Hari ke 1,827, 01:39

o7

mane komita
mane komita Hari ke 1,827, 01:51

JAS MISLAM DEKA KAKO I VO RL TAKA I TUKA ZENA NE E USTE SPREMNA DA JA VODI MAKEDONIJA

 
Posting komentar anda

Apa ini ?

Anda sedang membaca artikel yang ditulis warga eRepublik, sebuah game multiplayer berbasis negara di dunia nyata. Buat sendiri karaktermu dan bantu negaramu untuk mencapai kejayaannya sambil membentuk dirimu sebagai pahlawan perang, penulis yang terkenal atau raksasa finansial.