Ambijent uključi/isključi

O mojim novinama

Otvori Wiki stranicu

Весник во кој ќе ги прочитате најновите промени и официјални информации од eRepublik

[MoI] Interview with the MoFA of eRomania

40 prije 4 dana Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeThis article will contains interview with Romanian MOFA googoodoll and expressing gratitude to Romanian … čitaj više »

Информации и мотивации [МЗИ]

27 Dan 3,196, 10:32 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeЗдраво на сите.

Статијата ќе биде посветена на досегашните случувања во тековниов месец и мандат.

Без многу церемонии да преминам на главните точки.


čitaj više »

Отчет и поглед кон иднината [МЗИ]

38 Dan 3,184, 06:31 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeЗдраво на сите.

Пред да ја започнам статијата сакам да изразам сочувство до загинатите во стравичното завчерашно невреме во Скопје, а на тие кои се повредени и претерп … čitaj više »

Нов министер и нова индустрија [МЗИ]

13 Dan 3,160, 10:20 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeПочитувани.
Благодарение на Стеф имам можност да бидам дел од владата за чија што досегашна работа се надевам дека сте задоволни. Ова ми е прво искуство и се надевам дека … čitaj više »

Добитници на помош 6 [МЗИ]

10 Dan 3,134, 02:28 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Financijsko poslovanje Financijsko poslovanjeПочитувани,
Пред нешто повеќе од 48 часа беше објавена статија за помош на играчите од дивизија 1, 2 и 3 при купување пакети.
Набрзо по истекувањето … čitaj više »