Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

Luftetar te SPA !

Dan 1,893, 05:24 Objavljeno u Albania Albanija od Cerciz.Topulli

Ju falenderoj qe me besuat komanden e nje nder MU-ve me te mira ne eShqiperi.
Qe sot e ne vazhdim SPA do te marre nje organizim ndryshe nga cka eshte bere deri me sot (jo se ka qene keq 🙂 ) por do te sjellim ca risi edhe ndima me shum se sa jane dhene deri me sot .

1.Ndimat
Sic dihet deri me sot jane ndare nga 5 tanke per cdo person qe aplikon dhe qe ka kryer DO e nje dite me pare .
Nga data 28 e ne vazhdim numri i tankeve do te jete 10 tanke q7 ne dite .

2.Organizimi
Cdo kapiten do te jete me prane komanderit . Duke mbajtur paster regjimentin e tije dhe ndimat per cdo regjiment do ti ndajne kapitenet .
Do te zgjidhen edhe 2 2nd Comander ne menyre qe chati i SPA te mos jete i heshtur dhe pa nje Komandant ne te , te interesuarit te me cojne pm .
Keto jane disa gjera qe kam ne projet per te ndruyhuar.
Seshpejti do kemi edhe avatarin e ri


2 Fjale per POLITIKEN....
Qe nga ky moment politika per mua eshte bere e bezdishme dhe acaruese .
Ketu nuk ka nje politik te drejt falsin per bashkime dhe ja fusin nejri-tjetrit pas kraheve . Une ju jap fjalen se per nje kohe te mire nuk do te merem fare me politik . Sepse jam i lodhur prej saj . Kete gje e thash edhe kure dhash dorheqien pas humbjes ne betejen per CP . Por kesaj rradhe u mbush kupa perfundimisht nuk mundem me te besoj tek politika ne vendin tone.

Luftetar te S.p.a mbushni pushket se beteja te medha kemi perpara .

Ju bej thirrje te bashkoheni me ne pa dallim feje partie ideje .
http://www.erepublik.com/en/main/group-show/2461?page=1

Komandanti i SPA
Cerciz.Topulli (Klitoni92)

 

Komentari

ArnoldDjin
ArnoldDjin Dan 1,893, 05:26

Me pelqen qe e ke mor ti komanden...

spiderwii
spiderwii Dan 1,893, 05:59

Mendoni se do ja arrini me e mbajt 10 q7 ne dite per gjithe kete divizion? Mendoj qe edhe 5 ne dite mund te mjaftonin per te bere DO. Gjithashtu si mund te kihet siguria qe personi ka kryer DO?

Per politiken jam dakort me ty.

Dible21
Dible21 Dan 1,893, 06:05

Spiderwii jan mar masat un e lash se fillo sezoni provimeve tani kshuqe 😛 po njs ai po ec me plane

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Dan 1,893, 06:15

Mu-ja ti jep infot sa vrasje ka bere diten e kaluar 🙂
Ndersa djemat qe po meren me tanket do me sigurojne vetem 5 ne dite , te tjerat do ti siguroj une 🙂

DarDan 81
DarDan 81 Dan 1,893, 06:17

Un them ti beni ndihmat me 10 Q6 ne dite, q te veme edhe n pune fabriken..suksese !! o/

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Dan 1,893, 06:18

Loris fabrika ne pune eshte ato tanke shiten dhe blien Q7 😉

DarDan 81
DarDan 81 Dan 1,893, 06:22

10 Q7 bejne 27 Q6, gjithsesi ti e di 😛

bushiAL
bushiAL Dan 1,893, 07:06

v + s vazhdoni kumandon mir

spiderwii
spiderwii Dan 1,893, 07:23

Ndonjehere ato te dhenat e MU-se qe dalin aty jane icik te cuditshme sepse nxjerrin numra vrasjes te koheve te ndryshme! Gjithsesi, mendimi im ishte qe te behej dicka qe te zgjaste. Gjithsesi 5 q7 ne dite nuk jane pak nese ideja eshte per te plotesuar DO. Nejse, perderisa e keni bere ne plan, atehere asnje problem dmth 🙂

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dan 1,893, 09:02

"Qe nga ky moment politika per mua eshte bere e bezdishme dhe acaruese"
hahahhahaha you read my mind:P

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Dan 1,893, 09:45

Kris djali nuk e kam per te gjithe politikanet dhe ti kte e di fort mire 😉

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dan 1,893, 09:52

un e kisha per vete ne fakt qe me esht shpifur politika, dhe do i kthehem me se shumti zanatit te vjeter, ushtris.

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Dan 1,893, 10:49

o7 Ashtu shpresoj ....

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,893, 11:31

pa e hequr ashklen qe na eshte ngulur dhembja nuk do te na pushoj kurre sado qe te perpiqemi qe ta harrojme !!!

Kthetra Alb
Kthetra Alb Dan 1,893, 12:11

E si do ta heqesh ashklen o Arius argiri? T'i pushkatojme gjith Simpsonat? T'i eliminojme? Apo t'i djegim te gjith te gjalle? Atehere do mbarojne hallet ne Shqiperi?

AgimRamadaniGL
AgimRamadaniGL Dan 1,893, 13:50

v

ismail.qemali
ismail.qemali Dan 1,894, 00:44

V
shum bukur ! po te vendosni dhe ushqime ne ndihma nuk do ishte keqe

Gentian A Berbati
Gentian A Berbati Dan 1,894, 02:47

vote hard

Crazy Alboz
Crazy Alboz Dan 1,894, 02:48

Shum bravo Cerciz ide te bukura!

BubullimaAl
BubullimaAl Dan 1,894, 04:50

Anetare te SPA,ju uroj me te miren,dhe uroj qe komandatet dhe kapitent tuaj te jen korrekt cdo dite,dhe te beht ajo pune qe kam bere Ujku76,une dhe gjith kapitenet dhe personat e autorizuar per kete pune ne regjimentet e MU-s "Shpata e Kastriotit" Ju pershendes te gjithve Pijani Dado (bubullima) 2nd Commander i "Kastrioteve" http://www.erepublik.com/en/article/ne-vend-te-lamtumtumires--2200979/1/20#comments

AqifPasha
AqifPasha Dan 1,894, 08:45

o7 komandant

Nameless99
Nameless99 Dan 1,894, 10:23

Urime, edhe tempizmi eshte i perkryer me kete baby boom qe do vere ne prove gjithe kapacitetin e shqiptareve, privateve dhe shtetit.
Nqs humbasim edhe kete baby-boom me te vertete qe eShqiperia s'ka per t'u bere ndonjehere.

Me 10 q7,ne dite, gati -gati po kaloj tek SPA-ja edhe une xD.

LEKSENDER
LEKSENDER Dan 1,894, 15:43

Kujdes Çerçiz djali me ato qe shkruan se do te mbushet MU me luftetar dhe sdo e mbash dot fjalen se do duhen shum lek dhe çmimi i tankeve dhe mund te ngrihet

Hajdaraga
Hajdaraga Dan 1,894, 15:49

me 5 Q7 ne dite me veshtiresi e mbate Ujku "Shpaten e Kastriotit" qe shpenzonte goxha leke,keshtu qe keto premtime mua per vete me duken si tullumbace.
Sidoqofte ju uroj suksese

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Dan 1,895, 01:28

Deri ne 100 luftetar i mbaj por nqs mbuhet me shume eshte vertet e pamundur 🙂
Por kemi edhe fabriken keshtu qe na ndimon edhe ajo pak .

Zeau
Zeau Dan 1,895, 03:00

o7 komandant 🙂

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.