Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

Не штедете кога се работи за Македонија!

Dan 1,365, 17:31 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Makedonija (FYROM) od Severchanec


Пишувам статија после точно 53 дена.Овојпат нема да да ви барам претплати,нема да организирам ММ акции или акции за додавање на пријатели...
Со оваа статија сакам да пренесам порака до голем број играчи,да им дадам неколку совети!
Ќе бидам краток и јасен...прочитајте,нема да боли ви ветувам!

Се враќам јас од Охрид и гледам нешто за дигање востание сега треба 10 луѓе и 1000 локални пари.Брзо сватив за што станува збор ама не сватив како можат наши државјани да го подржуваат непријателското востание.Толку ли сте лакоми за тие медали? Толку ли сакате 5 голд? Не вреди да се продава татковината за пари верувајте ми!

Втора работа што многу ме разочара е тоа што ние губиме битки додека нашите државјани пукаат за Аргентина и што ти знам јас кои други држави од кои немаме никаква корист,а уште помалце од битката во која се борат.Баталете ги сите други држави кога ние губиме! Удри против Македонскиот непријател!!!

Трета работа што не ми се допаѓа е тоа што луѓево штедат од базуките,тенковите,лебот,парите за еден ден БХ медал да земат во којзнае која држава,во којзнае која битка! Прееска докажав дека мене БХ медалот не ме интересира толку.Во битката со Грција јас направив 122 илјади штета без користење на злато.Тоа можете да го видите кликнувајќи тука.BTW тоа е мојот рекорд во штета од еден напад... Сакам да кажам дека ова е ИГРА овие пари не се вистински,не вредат затоа троши ги додека можеш и додека ги имаш!!! Не штеди,помогни и на Македонија и батали го тој црн БХ медал!

Четврта работа што премногу ме изнервира е преместувањето на пиволендот xD

За крај имам еден совет до сите играчи:
Не се замарајте премногу со играва,затоашто вие ништо не добивате.По цели денови се нервирате за ова за она и ги губите вашите пријатели, девојката/дечкото...
Мене ми е мило што намалив со играва и да ви кажам право гајле ми е што ќе се случо...

Ете после 53 дена си го кажав и јас своето.Ви поделив неколку совети од кој важно е да го запамтите следниот: Не штедете кога се работи за Македонија!
Ваше е дали ќе ме послушате или не...
Ако ви се допадна статијата гласајте ја (vote) и шаутирајте статијата за да ја прочитаат повеќе играчи! Поздрав!!!

Северчанец.

За shout:
Не штедете кога се работи за Македонија!
http://tinyurl.com/3apaq4f 

Komentari

Mitko Makedonecot
Mitko Makedonecot Dan 1,365, 17:45

Е арно им кажа.... а за Пиволендот си во право.

aquaMKD
aquaMKD Dan 1,365, 18:14

bravo

Gorantec
Gorantec Dan 1,366, 00:00

Ama na koj mu zboras be gabe e se poveke od 50% mislat deka igraat FARMA 🙂

kocc
kocc Dan 1,366, 01:47

Se ubavo si napisal ama......

milevski
milevski Dan 1,366, 04:05

o7

TheReal0ne
TheReal0ne Dan 1,366, 04:22

o7

Stef40
Stef40 Dan 1,366, 04:22

o7

MihajloRi
MihajloRi Dan 1,366, 04:36

o7

Amphaxitis
Amphaxitis Dan 1,366, 07:51

Алал да ти е брат

Severchanec
Severchanec Dan 1,366, 11:10

Фала фала. Ај кој може шаут...

Shockedyci
Shockedyci Dan 1,366, 11:25

tuka te cenam : )

EnisMK
EnisMK Dan 1,366, 11:29

o7

BloodyKillerMKD
BloodyKillerMKD Dan 1,366, 11:30

Misiite ni se vo taa drzava!!

przulj is leaving erep
przulj is leaving erep Dan 1,366, 12:03

a be, svi imaju pravo da igraju kako sakaju. Ako neko saka da ima sve medalje onda neka ih zema... Ti igraj kako najvise sakas a ja cu kako mi se saka XD lol trol

Omega razer
Omega razer Dan 1,366, 12:20

Koj crn pivolend be brat..Se znaj kaj se pravi toj vestival..PRILEP i nikade na drugo mesto..ne e to to,a i nema da bidi nikogas to to 😃
v+s

Severchanec
Severchanec Dan 1,366, 12:26

@przulj епа ако е така ова е мој весник и ќе пишувам што сакам затоа ако не ти се свиѓа не читај и не замарај!

SaJrUs
SaJrUs Dan 1,369, 18:20

секој се знае и пак не не бива...замислете да не знаеме...

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.