Ambient on/off

Join the new world

 

Не штедете кога се работи за Македонија!

Day 1,365, 17:31 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Severchanec


Пишувам статија после точно 53 дена.Овојпат нема да да ви барам претплати,нема да организирам ММ акции или акции за додавање на пријатели...
Со оваа статија сакам да пренесам порака до голем број играчи,да им дадам неколку совети!
Ќе бидам краток и јасен...прочитајте,нема да боли ви ветувам!

Се враќам јас од Охрид и гледам нешто за дигање востание сега треба 10 луѓе и 1000 локални пари.Брзо сватив за што станува збор ама не сватив како можат наши државјани да го подржуваат непријателското востание.Толку ли сте лакоми за тие медали? Толку ли сакате 5 голд? Не вреди да се продава татковината за пари верувајте ми!

Втора работа што многу ме разочара е тоа што ние губиме битки додека нашите државјани пукаат за Аргентина и што ти знам јас кои други држави од кои немаме никаква корист,а уште помалце од битката во која се борат.Баталете ги сите други држави кога ние губиме! Удри против Македонскиот непријател!!!

Трета работа што не ми се допаѓа е тоа што луѓево штедат од базуките,тенковите,лебот,парите за еден ден БХ медал да земат во којзнае која држава,во којзнае која битка! Прееска докажав дека мене БХ медалот не ме интересира толку.Во битката со Грција јас направив 122 илјади штета без користење на злато.Тоа можете да го видите кликнувајќи тука.BTW тоа е мојот рекорд во штета од еден напад... Сакам да кажам дека ова е ИГРА овие пари не се вистински,не вредат затоа троши ги додека можеш и додека ги имаш!!! Не штеди,помогни и на Македонија и батали го тој црн БХ медал!

Четврта работа што премногу ме изнервира е преместувањето на пиволендот xD

За крај имам еден совет до сите играчи:
Не се замарајте премногу со играва,затоашто вие ништо не добивате.По цели денови се нервирате за ова за она и ги губите вашите пријатели, девојката/дечкото...
Мене ми е мило што намалив со играва и да ви кажам право гајле ми е што ќе се случо...

Ете после 53 дена си го кажав и јас своето.Ви поделив неколку совети од кој важно е да го запамтите следниот: Не штедете кога се работи за Македонија!
Ваше е дали ќе ме послушате или не...
Ако ви се допадна статијата гласајте ја (vote) и шаутирајте статијата за да ја прочитаат повеќе играчи! Поздрав!!!

Северчанец.

За shout:
Не штедете кога се работи за Македонија!
http://tinyurl.com/3apaq4f 

Comments

Mitko Makedonecot
Mitko Makedonecot Day 1,365, 17:45

Е арно им кажа.... а за Пиволендот си во право.

aquaMKD
aquaMKD Day 1,365, 18:14

bravo

Gorantec
Gorantec Day 1,366, 00:00

Ama na koj mu zboras be gabe e se poveke od 50% mislat deka igraat FARMA 🙂

kocc
kocc Day 1,366, 01:47

Se ubavo si napisal ama......

milevski
milevski Day 1,366, 04:05

o7

TheReal0ne
TheReal0ne Day 1,366, 04:22

o7

Stef40
Stef40 Day 1,366, 04:22

o7

MihajloRi
MihajloRi Day 1,366, 04:36

o7

Amphaxitis
Amphaxitis Day 1,366, 07:51

Алал да ти е брат

Severchanec
Severchanec Day 1,366, 11:10

Фала фала. Ај кој може шаут...

Shockedyci
Shockedyci Day 1,366, 11:25

tuka te cenam : )

EnisMK
EnisMK Day 1,366, 11:29

o7

BloodyKillerMKD
BloodyKillerMKD Day 1,366, 11:30

Misiite ni se vo taa drzava!!

przulj is leaving erep
przulj is leaving erep Day 1,366, 12:03

a be, svi imaju pravo da igraju kako sakaju. Ako neko saka da ima sve medalje onda neka ih zema... Ti igraj kako najvise sakas a ja cu kako mi se saka XD lol trol

Omega razer
Omega razer Day 1,366, 12:20

Koj crn pivolend be brat..Se znaj kaj se pravi toj vestival..PRILEP i nikade na drugo mesto..ne e to to,a i nema da bidi nikogas to to 😃
v+s

Severchanec
Severchanec Day 1,366, 12:26

@przulj епа ако е така ова е мој весник и ќе пишувам што сакам затоа ако не ти се свиѓа не читај и не замарај!

SaJrUs
SaJrUs Day 1,369, 18:20

секој се знае и пак не не бива...замислете да не знаеме...

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.