Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

Кој верува, нека верува... кој не здравје

1,826 jour, 15:05 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Émirats Arabes Unis de LuCy MK
Здраво на сите по долго време пауза...

Неодамна земав акаунт кој е во голем минус 80k и стварно немам начин како сама да го решам тој проблем иако се одлучив да го земам и покрај минусот во кој што беше влезен претходниот сопственик. Инаку може некој од вас ме знае може некој не, јас имав акаунт одамна ArenaMK ( некои ме знаат како Lucy ), но ме банираа, ма да тоа сега не е важно и повеќето ме знаат како чесна
личност која не лаже и не се занимава со измами... така да ако некој ја осетил оваа ситуација, го молам да ми помогне колку толку, не барам многу, секоја донација е добредојдена, меѓутоа кој не сака да донира или не верува го молам ниту да коментира ниту пак да пробува да ги убеди другите дека сум направила фотошоп или незнам што бидејќи ама баш врска немам од тоа... кој
сака и пасворд и меил ќе му дадам за да провери дали лажам или не...


Ве молам за разбирање, здравје да излезам од овој минус јас лично на сите ќе ви вратам колку што сте ми дале... ви благодарам однапред...

Поздрав драги еМакедонци...
Ваша Lucy MK ( ArenaMK )
Еве доказ дека има доста луѓе на играва што ми помогнаа и тоа никогаш нема да им го заборавам, се надевам дека уште некој ќе ми помогне за да можам да излезам од оваа ситуација и потоа на секој што ми пратил ќе му вратам ако треба и тродупло...

Ви благодарам најмногу за помошта...


 

Commentaires

mandanata
mandanata 1,826 jour, 15:09

И јас ви ти помогнал но видиме мене
http://www.erepublik.com/en/article/-mandanata-1-2152124/1/20
Читај статија 😕

S P L I N T E R
S P L I N T E R 1,826 jour, 15:10

Da imav ke ti pomozev ....jas sum mnogu polos od tebe http://prntscr.com/k4ipa isto taka ako ima nekoj mozi i mene da mi prati vi blagodaram odnapred!

LuCy MK
LuCy MK 1,826 jour, 15:11

okej fala vi za podrshkata sepak 🙂

dimzaaa
dimzaaa 1,826 jour, 15:16

да не ме сфатиш погрешно ама слика од цицки многу ќе ти помогнеме

Antic Macedonia
Antic Macedonia 1,826 jour, 15:19

saglasen sam sas dimzaa!!!

TheTrooper69
TheTrooper69 1,826 jour, 15:19

голем долг си наследила...ахххх

dimzaaa
dimzaaa 1,826 jour, 15:20

помогне***

AL Soldier95
AL Soldier95 1,826 jour, 15:21

topless slika i za 1 den gi sobiras !!!!

Mr.Santino
Mr.Santino 1,826 jour, 15:21

da fatev CH ke ti dades 2-3 altani 😒

LuCy MK
LuCy MK 1,826 jour, 15:22

da da vazhi ! xP

AL Soldier95
AL Soldier95 1,826 jour, 15:25

slusaj mi sovet :😁 i internacional ke otides + 80 k ahhahah

LuCy MK
LuCy MK 1,826 jour, 15:27

hahahaha ako de kazhav jas sekoja pomosh e dobrodojdena ...

smekerot
smekerot 1,826 jour, 15:33

За nipples јас ќе дадам 10.000 мкд

Dragonce
Dragonce 1,826 jour, 15:45

Dimzaaa ti si bolen
Hahahahah

LuCy MK
LuCy MK 1,826 jour, 16:05

od bolen pobolen e on ama aj ... xP

TheTrooper69
TheTrooper69 1,826 jour, 16:10

замисли сеа ко ќе ја стаам на коштаплерс зидот статијава, а ти ја надоградиш статијава со некоја си слика...сиромави ќе останиме.

LuCy MK
LuCy MK 1,826 jour, 16:11

hahahahhaha mentalni ste

Tet0ec
Tet0ec 1,826 jour, 16:28

http://www.youtube.com/watch?v=bLpROhIg9eA

Nipples Nipples... huuhhhhh... Nipples Nipples haaaahhhh...

Omega razer
Omega razer 1,826 jour, 16:34

Jas sum brat -272 703 momentalno,daj pomognimi?🙂

WhiteAngels
WhiteAngels 1,826 jour, 16:49

WB Lucy i da ti ja bacam levata cicka 😉

IronLionMK
IronLionMK 1,826 jour, 16:57

Prativ kolku sto mozev 🙂

LuCy MK
LuCy MK 1,826 jour, 17:10

fala

Angelique.A
Angelique.A 1,827 jour, 03:10

hahahahahhaha

MikiArhangel
MikiArhangel 1,827 jour, 03:21

Утрински цицки?

The D0ct0r
The D0ct0r 1,827 jour, 04:26

Ne dava cicki a? Na suvo treba da i platime..... 😉

Tenkovi biva, ili samo pari primas?

LuCy MK
LuCy MK 1,827 jour, 05:47

bilo shto .. ne se bira vo vakva situacija

Macedonian lion best
Macedonian lion best 1,827 jour, 14:53

o7

cicko kumplug
cicko kumplug 1,827 jour, 16:23

Lucy MK oslobodi go magacinot za da ti pratam nesto

Aleksandra Dimanovska
Aleksandra Dimanovska 1,827 jour, 16:34

ne me bendisuva edinicata ama pomognav klku mozev

Tuco el Macedonio
Tuco el Macedonio 1,827 jour, 17:20

Ako stais slika so cicki, ti prakam 10 golda so imam i plus ke napravam multi profili samo za poveke pari ako treba i ke kupam gold 😉

LuCy MK
LuCy MK 1,827 jour, 18:31

fala vi na site do sega... a ti tuco idi izlechi se pa pishi mi posle okii xP

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD 1,827 jour, 19:06

o7

😁))

Stev4o
Stev4o 1,828 jour, 05:31

kako go pravat dolgot?

Draknar
Draknar 1,828 jour, 05:46

Братче јас ти пратив 420 мкд. толку имам моментално

PhilipMKD
PhilipMKD 1,828 jour, 06:20

цициња и имаш 2 голд 😁)

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD 1,828 jour, 08:10

Aman be vie so tie cicinja i zarem ne ste videle cicinja ebago i site znaete kako izgledaat taka okrugli i nezni na dopir 😁)))

Koj saka ke mu postiram eve licno ovde edna mlada dadicka i na nejze i se gledaat i cicinja i toa dole,neli znaete na sto mislam,da ne kazam sega javno,zatoa sto i deca ja igraat igrata 😁)))

A problemot e toa sto i tie deca porasnaa epten mnogu brzo i znaat sto se toa cicinja 😁)))

LuCy MK
LuCy MK 1,828 jour, 09:00

vo pravo si anakin mnogu brzo rastat deneshnive deca no toa e toa... koj ne videl ke bara tuka... malce li zhenski ima fatete si po edna i ete vi cicinja ))))

Antic Macedonia
Antic Macedonia 1,828 jour, 09:23

lucyy cicenca i 5 gold imas..............

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD 1,828 jour, 09:36

@ Antic Macedonia

Eee druze abe ti epten si bil skromen covek koj sto ne bara mnogu :DDDDD

TranoMKD
TranoMKD 1,828 jour, 10:07

a zosto sve vo minus po 15687985658494 MKD nesto Plato matit ili .... ?

NeoPsychedelic
NeoPsychedelic 1,828 jour, 11:28

Zaradi obrabotivanje na gold od multi acc plato kaznuva vo minus mkd zavisi kolku gold si ukral, za sreka ne go odzima acc davaa vtora sansa no koj go ebe,

TreFko
TreFko 1,828 jour, 17:11

dimzaaaaaaaaaaaa xD

MikiArhangel
MikiArhangel 1,829 jour, 15:44

Уште нема цицки?

LuCy MK
LuCy MK 1,830 jour, 02:10

chekaj ti PPP

TheWickY
TheWickY 1,830 jour, 07:32

Нема цицки нема донација
ПРЦ

LuCy MK
LuCy MK 1,830 jour, 15:53

pa od tebe ako chekam znam deka ke bidne ( ako se lazham ) ama ke barash i tiiii

RomantichaR
RomantichaR 1,830 jour, 16:14

a cicki? BTW ide neso gold na tvoja smetka..MKD nemam..

Antic Macedonia
Antic Macedonia 1,830 jour, 16:16

Anakin Skywalker

ja sum najskromen na erepov xD

angelkooo
angelkooo 1,831 jour, 08:22

Successfully transferred 30 item(s) to LuCy MK.

LuCy MK
LuCy MK 1,831 jour, 13:21

falaaa na siteee

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.