Външно говори

Day 1,117, 22:38 Published in Bulgaria Bulgaria by Ministry of Foreign Affairs BG


Здравейте,

Искам да започна с благодарности към всички, които проявиха интерес към посланическа дейност. За първите пет дни имаме представители в 36 държави или над половината от страните в ерепублик. От МВнР вярваме, че дадения тласък на институцията има тепърва да се развива, отвърждава и да носи девиденти за страната при последователна политика.

I.Посланици

Виждате сами и всекидневното наличие на статии от нашите посланици, което ще обогати представата на обществото ни за реалната картина в света.

Списъкът с имената на държавите и нашите посланици там както имената на държавите, които все още очакват своя български представител може да намерите тук. От МВнР призоваваме отново всички, които имат нужното време и интерес да се свържат с нас и да помогнат на България.

Както знаете в момента международните контакти са в своя апогей. След въвежедането на новите региони се активизира усилено комуникацията между националните правителства и на двата съюза. За това е жизнено важно да имаме контакти и добре развити връзки с максилно повече държави. От МВнР се надавяме да отркием играчи с интерес в следните южноамерикански и европейски страни:

Аржентина
Боливия
Венецуела
Колумбия
Перу
Парагвай
Уругвай
Чили

И

Германия
Полша



II.Нова идея

Президентът одобри идеята за създаване на организация за българските посланици, от където те ще могат да извършват своята дейност в чужбина без нуждата от смяна на гражданства. Организацията на посланиците е Bulgarian Diplomatic Corps, моля всеки да се абонира за вестника, за да имаме повече гласове в чуждите медии. Можете да го направите от тук.

Ministry of Foreign Affairs BG ще продължава да се използва за контакт на министъра на външните работи с гражданите, посланиците и международните правителства.
Като заключение за посланическата част искам отново да благодаря на всички ангажирали се и полагащи труд. От МВнР насърчаваме активно българските посланици за колкото се може по тесни връзки с правителствата по света. Периодът е изключително важен и от лобито ни в чужбина ще зависи много и бъдещото международно полежение на България.



III.Иран

През последните няколко дни от МВнР бяхме насочили вниманието си почти изцяло на ситуацията в Иран. Определено срещнахме трудности и резултатите не са такива, към които се стремим. Преговорите продължават и се прави всичко възможно за достигане до максимално удовлетворяващо решение за нас. Проблемът се крие в смяната на властта в България и Иран и в комуникацията между двете правителства и иранското население. Първончалната идея бе да заменим селитрата с нефт, а след това да си набавим нова от Пакистан, с който сме постигнали съгласие. За тази цел планът трябваше да бъде одобрен от иранското правителство, което отнема минимум 24 часа. На толкова време са и автоматичните атаки. За да не се стига до нецеленасочени атаки и за да не се губи време беше пусната атака по ирански регион, граничещ с нефта с одобрението на иранските преговарящи, но иранското население и иранския министър на отбраната не са били информирани за договореностите и изпадат в паника. Действието също така не е предлагано за гласуване в Иранския конгрес и бе счетено за незаконно и като опит на президента да действа на своя глава. Иран бе тласнат в политическа криза. След оказания натиск от иранските конгрес и опозиця се наложи да дадем нужните 24 часа за дебат и гласуване. За тази цел нова атака над Керман бе пусната преди началото на автоматичната с идеята тя да се загуби и така да осигурим достатъчно време на иранската страна. Като знак на добра воля и за да докажем, че не сме агресор Южен Корасан бе върнат. По-късно планът за размяна бе одобрен, но коридорът ни до Пакистан бе отказан. В следващите 24 ще бъде пусната атака по Southwestern Iran, а Esfahan ще бъде върнат на иранците. От МВнР продължаваме контактите с иранското правителство и правим всичко възможно за достигането на пакистанската граница. Политическата криза в азиатската страната обаче продължава да се задълбочава. Обществото е силно разделено по въпроси като членството във Феникс, българското присъствие и взаимоотношенията с Турция, което води до нестабилност и несигурност в преговорите. В момента и самите иранци търсят отговори по кой път е най-добре да тръгнат и е може би добре да им се даде време. Важно е да се отбележи, че Сърбия е една от страните, с които Иран има най-обтегнати отношения, а сегашното правителство е и във временна криза и с Турция.

В същото време Китай, САЩ и Индия са сключили сделка и бавно навлизат в Пакистан. Китай и САЩ ще окупират част от оригиналните индийски региони и ще освободят останалите. Това означава, че при евентуално одобрение на Иран ще ни се наложи да преговаряме/конкурираме с нови три играча в региона. Никак лесна, но не непостижима задача.



IV. Новият Ред

Феникс и Еден са неофициално мъртви. В момента Великите Сили, независимо от принадлежността на съюза, водят преговори, делят териториите и решават бъдещето на малките играчи. Неофициални преговори се водят навсякъде. Виждате вече първите резултати тук в новата Американска доктрина и наближаващата Бразило-Американска хегемония в Северна и Южна Америка.

От МВнР правим всичко възможно, за да имаме максимален избор на алтернативи. От нас зависи това да сме на масата за преговори, а не в плановете за подялба.

Като заключение искам да отправя призив за малко търпимост към частта от опозицията, която все още не се е примирила със своята загуба. Всекидневната помия и злоба, която се излива в медийното пространство не спомага за конструктивната работа на правителството. Доверие и мандат беше даден на сегашния екип. Трудно е да се изтърве кокалът, когато си привикнал с властта, но е време да се даде шанс и на новите лица да се докажат. Конструктивната критика винаги бива уважавана, но злобата за някаква виртуална власт просто отвращава.

Ако имате въпроси не се колебайте да ни пишете, ще се радваме да Ви разясним и помогнем.

С уважение,

Boyan