Казанок задоволення або «Пекельна кухня P.S.»

Day 4,910, 00:04 Published in Ukraine Ukraine by Bogorodcnahu

Усім привіт! Конкурс «Пекельна кухня» вже закінчився і я, на жаль, не зміг прийняти в ньому участь, бо був надто зайнятим.
Водночас відчуваю непереборне бажання поділитись з вами одним з моїх рецептів.

А готуватимемо ми з Вами дууууже смачну, хоч і об’ємну за часом приготування страву, а саме - БОГРАЧ.
Досить зухвало, та все ж можна назвати його авторським, бо до істинного рецепту, мабуть, далеко, але буде не менш смачно.


Хотів ще розповісти свою любов до процесу готування їжі, про те, що часто втрачаю апетит коли готую, про те як подобається готувати для когось більше ніж для себе, але се мало кому цікаво і, взагалі, як кажуть в Прип’яті: «Не будемо тягнути кота за роги».
Отож, вйо до діла!
Бограч - страва, яку готують на високій температурі. Нам потрібна добряча ватра і казанок. Його раджу підібрати об’ємом не менше 6 літрів і щоб він був зроблений з чавуну або чугалю (сплав чавуну з алюмінієм). У них зручно готувати, бо вони добре тримають жар і їжа в них не пригорає. Я використовую 6-ти літровий казанок з чугалю.

1) Казанок підвішуємо над вогнем і нагріваємо. Беремо ~300 грам сала і нарізаємо його кубиками 1,5-2 см. Топимо смалець і жаримо шкварки.



2) Як тільки шкварки почнуть рум'яніти додаємо три великі цибулини і дві морквини порізані крупним кубиком.



3) Смажимо до прозорості цибулі і додаємо помідори й перець. В мене було 4 великі помідори 3 болгарські і 1 перець чилі. Раджу нарізати все великими шматками (крім перцю чилі).
Не забувайте підтримувати вогонь.



4) Овочі починають віддавати сік. Переходимо до зілля. У мене був пучок свіжого кропу і петрушки, я покришив усе й поділив на дві купки. Першу купку додамо зараз.



5) Точних грамівок я, даруйте, не скажу, бо й сам не знаю. Все додаю на око. Тут у нас: cіль, чорний мелений перець, коріандр, кмин, копчена паприка (підійде й звичайна), лавровий лист. Вкидаємо у казанок.





6) Далі 4-6 зубчиків часнику розчавлюємо ножем і подрібнюємо. Їх туди ж.



Ммм, відчуваєш запах? Се діло можна і вже до столу подавати до вареної картопельки, гречки чи рису, але май терпіння!

7) Переходимо м’яса. У мене близько 1 кілограма свинних ребер, орієнтовно по 600-700 грам пацячого ошийка і телятини. Дуже класно вписується сюди ще й яловичина, але в той день мені не вдалось її знайти.
Не забудьте зняти плівку з ребер! Мясо я нарізаю крупними кусками. Відправляємо всю цю худобинку в казанок і добре перемішуємо.



8 ) Заливаємо все водою і додаємо картоплю. Її було штук 8-10 середніх.



9) Доводимо до кипіння і туди ж 1-1,5 столої ложки сметани і 30-50 грам масла.





Варимо до готовності м’яса і картоплі. Періодично куштуйте, бо м‘ясо і картопля мають властивість втягувати сіль. Додавайте її за смаком.

Вітаю! Ти на порозі гастрономічного екстазу! Залишилось тільки додати те, без чого вся оця затія не смакуватиме! Жартую, звісно 🙂 Ні.
10) Вносимо повен кілішок самогону, або ж менш благородної горілки.



11) Накриваємо кришкою і хвильку-дві тримаємо на лагідному вогні.
Пам’ятаєте про другу купку зелені? Так от, знімаємо казанок з вогню, додаємо решту зелені і, накривши кришкою, дамо страві трішки відпочити.

12) Все, подаємо до столу і насолоджуємось насиченим і неповторним смаком нашого з вами творіння. СМАЧНОГО!



Дякую за допомогу з оформленням статті HorizontFray.
Усім веселих свят і спекотного літа!