Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

Кандидатура за Претседателka на е-Македонија [TashaMKD]

Día 1,826, 16:40 Publicado en Republic of Macedonia (FYROM) República de Macedonia (ARYM) por TashaMKD


Кандидатура за Претседателka на е-Македонија [TashaMKD]

Добар ден Македонки и Македонци! Ви се обраќам со цел да Ви ја преставам официјално мојата кандидатура за Претседателka на е-Македонија.

Мојата кандидатура нема да е прва за претседател-ка на е-Македонија, но се надевам дека ќе е прва со која ќе е избрана девојка за претседател.

Овде само ќе ги изнесам мотивите за мојата кандидатура ,а целата платформа и тимот кој ќе стои зад мене ќе бидат дополнително објавени.

Играва ја почнав одамна, по иницијатива на брат ми Stanojoski. По кратко играње сфатив неколку работи по кои ќе ја водам мојата кандитатура и претседателство. Во оваа игра не ни требаат политичари како во вистинскиот живот, туку искрени и вредни, а не МЕДАРИ.

Силата на Македонија лежи во самите Македонци!
Силни и Обединети Македонци - Силна Македонија!

Затоа се пријавив да бидам Министер за Здраство и да делам секој ден лепче и тенкчиња на новите играчи. Да ги дигнеме на нозе и понатаму самостојно да се борат со нас рамо до рамо. Многу од бебињата веќе се рамноправни борци со нас и многу сум горда на нив.

Воедно, лично ќе се заложам, заедно со министерот за образование, да се формира ЛИГА НА МЕНТОРИ. Тоа ќе се доброволци, истакнати играчи, кои ќе превземаат по едно бебе и ќе се грижат за него до 28 ниво. Потоа ќе превземат ново бебе. Така бебињата ќе имаат и татковци и мајки 🙂 Образованието на бебињата, а воедно и на сите, е најјакото оружје што може да го имаме. Образование за битките, фармите, тактиките и помагањето.
Целта ми е да ги задржам и мотивирам постоечките играчи, а воедно и регрутираме нови бебиња, кои ќе ги нараниме, наоружаме и израсниме.. и еден ден ќе бидат новиот Scimex, Aexil ili El Che. Постоечките играчи сакам да ги обединам, да бидат вистински другари. Затоа во мојот мандат, еден ден од неделата ќе организирам собиранки, да се дружиме, да размениме мислења и стратегии за иднината на нашата е-Македонија. На собиранките ќе бидам упорна да присуствуваат сите министри и заменици, кои ќе дадат извештај за секој тенк, злато и пара што ја потрошиле.
Исто дел од идејата на мојот мандат е интегрирање на што повеќе девојки во играта, но и во самата власт. Да.. во власта! Рамноправни сме на маркетот, на фармата, на бојното поле, време е да сме рамноправни и во власта! Затоа секое министерство ќе има, министер и двајца заменици. Од нив, во зависност од искуството, еден ќе биде обавезно девојка. За да стекнат повеќе искуство за следните мандати. За таа цел, ќе лобирам лично до секој претседател на партија, и командир на единица, да постават заменик девојка, која ќе се обучува и ќе стекнува искуство.

Се разбира, собиранката за е-републик девојки. која е моја дамнешна идеја, ќе ја реализирам за време на мојот мандат.

е-Македонија ќе ја водам чесно и искрено. Во преден план ќе бидат интересите на е-Македонија, се за неа!

Целиот детален тим ќе е подоцна објавен.
Благодарност на сите што ме предложија за оваа функција и за нивната подршка!
Се надевам на подршка од сите Вас, e-граѓаните, е-партиите и е-единиците.


TashaMKD
Силни и Обединети Македонци - Силна Македонија!
Кандидатура за Претседател [TashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2160366/1/20
-shout-

 

Comentarios

Kevin09
Kevin09 Día 1,826, 16:41

прФ со среќа Ташааа 😘 😘 😘

elAngelo
elAngelo Día 1,826, 16:42

o7

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Día 1,826, 16:43

so sreca o7

Darkman87
Darkman87 Día 1,826, 16:44

so srekja ama i gresis 😃 posle taa funkcija 80% na igrava ke te pcujat 😃

TRTE T
TRTE T Día 1,826, 16:45

o7

Laze Milacev
Laze Milacev Día 1,826, 16:45

secno
o7

Boban Panovski
Boban Panovski Día 1,826, 16:45

nema podrska

GoodBeer
GoodBeer Día 1,826, 16:45

o7

DexterMKD
DexterMKD Día 1,826, 16:45

so sreka, samo za koj mesec se kandidiras ? xD

Baniran na pravdina
Baniran na pravdina Día 1,826, 16:45

Кандидатура за Претседател [TashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2160366/1/20
-shout-

o7

Aragorn MKD
Aragorn MKD Día 1,826, 16:46

o7 so tebe sme 😉

ivan.sk
ivan.sk Día 1,826, 16:48

toni be nosi ja na star trek ne i treba CP da bide : )

NotSoEvil
NotSoEvil Día 1,826, 16:48

o7 со свеќа !! :DD

TheNikola
TheNikola Día 1,826, 16:49

o7

ZecOrigins
ZecOrigins Día 1,826, 16:51

da a ?? leee +1 so srekja

e Vladimir
e Vladimir Día 1,826, 16:52

Со среќа Таша... о7

Princess Emily
Princess Emily Día 1,826, 16:54

Со среќа o/

AsT89
AsT89 Día 1,826, 16:54

o7

BucephalusIII
BucephalusIII Día 1,826, 17:11

со среќа!

M.I.K
M.I.K Día 1,826, 17:13

\o

Kliton C.T
Kliton C.T Día 1,826, 17:13

so sreka nate samo mnogu rano objavena kandidatura ima uste pola mandat CAB

ibey
ibey Día 1,826, 17:17

good luck \o/

TashaMKD
TashaMKD Día 1,826, 17:21

Не е рано нека се знае....
Јас сакам добар тим да спремам од сега, а не 5 до 12

Glamche
Glamche Día 1,826, 17:22

o7

B a z e
B a z e Día 1,826, 17:24

со среќа

eMacedon
eMacedon Día 1,826, 17:30

srekno!

Axwell69
Axwell69 Día 1,826, 17:32

o7

Kliton C.T
Kliton C.T Día 1,826, 17:44

abe sakav da kazam da ne se naljuti CAB site nakaj tebe sto ke se svrtat i nikoj vise nema da go pluka pa krivo da ne mu stane

nd89
nd89 Día 1,826, 17:53

srekno
o7

Plainswalker
Plainswalker Día 1,826, 21:08

Со среќа, а и памет ; )

Aleksandar l Makedonski
Aleksandar l Makedonski Día 1,827, 23:07

Со среќа 🙂

ajvaRmen
ajvaRmen Día 1,827, 23:19

So sreka Tasha o7

Pejoski WarMaster
Pejoski WarMaster Día 1,827, 23:45

Имаш голема подршка од целиот еМакедонски народ!

Со среќа!

о7

KocoskiMKD
KocoskiMKD Día 1,827, 23:46

Srekno o/

kokan p
kokan p Día 1,827, 00:06

so sreka o7

Light Angel
Light Angel Día 1,827, 00:23

ooo good luck girl , you have my vote 😑

goce.bs
goce.bs Día 1,827, 00:24

so sreka i imas edno golemo VOTE od mene

BranislavMKD
BranislavMKD Día 1,827, 00:34

Angela Merkel

El Che G
El Che G Día 1,827, 00:39

o/

Ace Veles
Ace Veles Día 1,827, 00:44

Srekno , no go imas mojot glas samo dokolku me pokanis na sobirankata za e-republik devojki 😃:D:D

Apo Nenormalnio
Apo Nenormalnio Día 1,827, 00:51

Гуд Лак \o

tonikuze
tonikuze Día 1,827, 01:06

so sreka

Felllix
Felllix Día 1,827, 01:06

Srekno
o/

Damjan988
Damjan988 Día 1,827, 01:08

Merkel ... Srekjno!!!

SaJrUs
SaJrUs Día 1,827, 01:18

o/

Ghost of Styx
Ghost of Styx Día 1,827, 01:19

so sreka

Staniskov
Staniskov Día 1,827, 01:36

o7

ПОДРШКА!!!

viktor159
viktor159 Día 1,827, 01:36

o7

Brigate Rossonero Born Brigate
Brigate Rossonero Born Brigate Día 1,827, 01:39

o7

mane komita
mane komita Día 1,827, 01:51

JAS MISLAM DEKA KAKO I VO RL TAKA I TUKA ZENA NE E USTE SPREMNA DA JA VODI MAKEDONIJA

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.