Ambiente de fondo si/no

Join the new world

 

Се дигна! Сега гордо се вее!

Día 1,916, 06:17 Publicado en Republic of Macedonia (FYROM) Bulgaria por TheTrooper69Како што најавив во предходната статија за која заработив фп и имав казна од 3 дена, Ќе се еве! Ќе се дига!, која што после 300 и кусур РЕАЛНИ гласови и преку 120-130 коментари беше декларирана како спам...еве ме со новости.

Сакам да најавам дека можно е да организираме и една ЕРЕПУБЛИК СОБИРАНКА само малце да се затопли. За тоа потака, сега да видиме како се одвиваа настаните предходно.

Денес се дигна и се развеа. Целосната изработка беше од самите жители. Од основата за јарболот, финансиите па се до изработката на самиот јарбол. Навидум, каде што се спојуваа цевките, изгледаше голем, но не онолку колку што денес не болеа вратовите на сите. Кога се дигна на самото место, сите останавме без зборови, дури и тие кои дено-ноќно работеа на изработката на самиот јарбол, кои го знаеа секој сантим од чудовиштето.

Како што напоменав, се работеше дено-ноќно.


Чудовиштето од 20 метра и тешко повеќе од тониполовина едвај дури го потпиравме.


Некои коштаплери на работна акција

(Ја и мојата послаба половина)


Големото знаме со димензии 6м х 3м


Поставувањето на таблата "Добредојдовте во Мислешево" на која има и големо македонско знаме, а исто така и мини мапа со позначајните знаменитости во селото.На лице место, испраен и голем.
Панорамски поглед

Поздрав од Мислешево, Струга.

п.с. Нешто што многу ме "запали" е тоа што прочитав неколку коментари на една фан група на фејсбук дека не било ова за браво и дека истакнување на македонски јарбол во нашата држава било нормална работа. Се надевам вие знаете барем каква ни е ситуацијава во државава и кои какви права имаат. Ако некој има прашање од таков вид, слободно нека пише ќе му образложам накнадно.

~Трупер

 

Comentarios

simmonna
simmonna Día 1,916, 06:34

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Día 1,916, 08:32

SELLING MU IN MACEDONIA. VERY CHEAP.

ПРОДАВАМ MU !! ЦЕНА - ПОВОЛНА.

PM ЗА ПОВЕЌЕ ИНФО!

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Día 1,916, 06:34

Кој само и ќе помисли да го симне да ми го јаде топо волнен : )

Empiree
Empiree Día 1,916, 07:25

Още ли си жив бе? я Рук за тебе. Рук и за БЮРМ .

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Día 1,916, 07:29

Емпи брате цигане ај не замарај и касни ми од топов волнен xD

Strumjanin
Strumjanin Día 1,916, 07:37

Емпи, как е тати?

Empiree
Empiree Día 1,916, 10:27

Я Стругарин - и ти ли си бил жив бе :д
Добре е - не се притеснявай,хабер ти праща хаахахха

GoodBeer
GoodBeer Día 1,916, 08:04

empi tapanaru eden

povratnikot
povratnikot Día 1,917, 05:12

TOPOV VOLNEN boooooooooooooooooooooo...jadi empi hahahhaah

AntitalenaT
AntitalenaT Día 1,916, 06:37

Еднаш дигнат, не се спушта.

MKDpedza
MKDpedza Día 1,916, 06:40

i posle trooper ne bil patriot o7

ORIGINAL MKD
ORIGINAL MKD Día 1,916, 06:41

Еднаш и засекогаш !!

Circless
Circless Día 1,916, 06:44

МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!

3v3rything
3v3rything Día 1,916, 06:44

Ke te bidne 😃

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Día 1,916, 06:47

o69

AexiI Kong
AexiI Kong Día 1,916, 06:52

\o/

Memo Aga
Memo Aga Día 1,916, 06:55

KE SE DIGNE VO SITE OPSTINI NA REPUBLIKA MAKEDONIJA ! NA OVOJ ILI NA ONOJ NACIN, TREBA DA SE ZNAE VO KOJA DRZAVA SE NAOGJAME !

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Día 1,916, 06:56

тие шо сакаат да го спуштат, да ги качите на него...

TheTrooper69
TheTrooper69 Día 1,916, 06:57

ќе ги нaдeнaм јас на јaрбoл, ама не ваков.

Memo Aga
Memo Aga Día 1,916, 06:58

nikoj nema da se osmeli da go spuste, ako veke se podgotveni za repriza od 2001 neka go spustat!

Only one Macedonia
Only one Macedonia Día 1,916, 06:59

Za merak, shto ubavo prilega. )))

I6or
I6or Día 1,916, 06:59

o7

United Macedonians
United Macedonians Día 1,916, 07:02

Браво o7

viktor159
viktor159 Día 1,916, 07:07

Alal da im e na site sho go napraja i sho finansiraja i sho se obedineti i se!!!
Ushte mnogu vakvi da ima niz MAKEDONIJA, oti ako nekoj ima shetano niz Zapadna Makedonija, che misli deka e vo shiptarija, oti na sekoja bandera ima shiptarsko zname vo site gradoj/sela !!!
o7

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Día 1,916, 10:59

Грешка си 😉

Sok1rac
Sok1rac Día 1,916, 07:08

MOra da se veee 😁)))) o7

MACEDONIANS THE OLDEST NATION
MACEDONIANS THE OLDEST NATION Día 1,916, 07:12

SAMO DOKOLKU NE GI PRODAVAME NASITE IMOTI I ZIVEEME NA ZEMJA PRADEDOVSKA MAKEDONIJA KE E VECNA, A VO ODNOS NA BILO KOJ MORA SEKOGAS ZA SE RECIPROCITET, TAKA KOLKU IMA ZA KAVKAZI VO MAKEDONIJA TOLKU MORA DA IMA I ZA MAKEDONCI VO EMATIJA (ALBANIJA), KOJA BESE MAKEDONSKA I VO VREME NA FILIP II MAKEDONSKI I VO VREME NA CAR SAMOIL MAKEDONSKI, A MAKEDONIJA NIKOGAS NI BESE NI KE BIDI SHIPTARSKA, AKO NEKOJ SAKA TERITORII I SLOBODA TOGAS TOA SME NIE MAKEDONCITE KOI BARAME SLOBODA ZA MAKEDONSKA EMATIJA OD DIVOTO KAVKASKO PLEME KOE DOJDE NA MAKEDONSKI POLUOSTROV 16 VEK, DOKAZ ZA TOA E STO VO SKOLI VO EMATIJA (ALBANIJA) 15 VEK SE UCI ISKLUCIVO NA MAKEDONKSI I LATINSKI JAZICI.

warriorMKD
warriorMKD Día 1,916, 07:13

Македонија на Македонците! о/

KocoskiMKD
KocoskiMKD Día 1,916, 07:14

Македонија на Македонците! о/

Hackyman
Hackyman Día 1,916, 07:14

Viktor159 +1
BRAVO!

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Día 1,916, 12:56

159+1 е еднакво на 160.

GeneraI Maximus
GeneraI Maximus Día 1,916, 07:15

69тиот глас од мене xD

Македонија на Македонците !

Lebarot
Lebarot Día 1,916, 07:15

да сте ми живи и здрави!

The Argead
The Argead Día 1,916, 07:16

Македонија над се!

Macedonian Power
Macedonian Power Día 1,916, 07:17

bravo

Alexander Macedon
Alexander Macedon Día 1,916, 07:18

Браво Македонци !
Да живее Македонија !

BugsMoney
BugsMoney Día 1,916, 07:18

браво Македонци о7

GOOFYmkd
GOOFYmkd Día 1,916, 07:23

Ubavo pisale deka ova e normalna rabota na svoja zemja i tocka.
Tuku sega cuvajte straza zosto za da pokazat "pravna" drzava ke pratat dzandari i toa samo makedonci da se demontira. Se nadevam deka gresam, no toa e realnosta kaj nas.

Aj se gledame na leto pod jarbol, pod senka 🙂

TheTrooper69
TheTrooper69 Día 1,916, 07:31

да да, нека дојдат да го рушат. Ќе ги оставиме.

Persej Makedonski
Persej Makedonski Día 1,916, 07:24

Браво Македонци !

Да живее Македонија !

Македонија над се!

thedragon
thedragon Día 1,916, 07:26

Поздрав од Тетово !!!!

aquaMKD
aquaMKD Día 1,916, 07:27

Македонија !

CobeMakedonski
CobeMakedonski Día 1,916, 07:28

Bravo o7

BUcER
BUcER Día 1,916, 07:33

bravo
aj pobrgu i vo struga

dimzaaa
dimzaaa Día 1,916, 07:33

Секогаш е убаво да е кренат

Biropiec
Biropiec Día 1,916, 07:35

Bravо o7
Da se veee!

Emperor Gaozu
Emperor Gaozu Día 1,916, 07:35

Честитки до мислешевци!

 
Publicar tu comentario

¿Qué es esto?

Estás leyendo un artículo escrito por un ciudadano de eRepublik, un juego de estrategia multijugador inmersivo basado en países reales. Crea tu propio personaje y ayuda a tu país a alcanzar todo su esplendor mientras tú te consolidas como un héroe de guerra, un reconocido editor o un gurú de las finanzas.