Ambient on/off

Join the new world

 

Се дигна! Сега гордо се вее!

Day 1,916, 06:17 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Bulgaria by TheTrooper69Како што најавив во предходната статија за која заработив фп и имав казна од 3 дена, Ќе се еве! Ќе се дига!, која што после 300 и кусур РЕАЛНИ гласови и преку 120-130 коментари беше декларирана како спам...еве ме со новости.

Сакам да најавам дека можно е да организираме и една ЕРЕПУБЛИК СОБИРАНКА само малце да се затопли. За тоа потака, сега да видиме како се одвиваа настаните предходно.

Денес се дигна и се развеа. Целосната изработка беше од самите жители. Од основата за јарболот, финансиите па се до изработката на самиот јарбол. Навидум, каде што се спојуваа цевките, изгледаше голем, но не онолку колку што денес не болеа вратовите на сите. Кога се дигна на самото место, сите останавме без зборови, дури и тие кои дено-ноќно работеа на изработката на самиот јарбол, кои го знаеа секој сантим од чудовиштето.

Како што напоменав, се работеше дено-ноќно.


Чудовиштето од 20 метра и тешко повеќе од тониполовина едвај дури го потпиравме.


Некои коштаплери на работна акција

(Ја и мојата послаба половина)


Големото знаме со димензии 6м х 3м


Поставувањето на таблата "Добредојдовте во Мислешево" на која има и големо македонско знаме, а исто така и мини мапа со позначајните знаменитости во селото.На лице место, испраен и голем.
Панорамски поглед

Поздрав од Мислешево, Струга.

п.с. Нешто што многу ме "запали" е тоа што прочитав неколку коментари на една фан група на фејсбук дека не било ова за браво и дека истакнување на македонски јарбол во нашата држава било нормална работа. Се надевам вие знаете барем каква ни е ситуацијава во државава и кои какви права имаат. Ако некој има прашање од таков вид, слободно нека пише ќе му образложам накнадно.

~Трупер

 

Comments

simmonna
simmonna Day 1,916, 06:34

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,916, 08:32

SELLING MU IN MACEDONIA. VERY CHEAP.

ПРОДАВАМ MU !! ЦЕНА - ПОВОЛНА.

PM ЗА ПОВЕЌЕ ИНФО!

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Day 1,916, 06:34

Кој само и ќе помисли да го симне да ми го јаде топо волнен : )

Empiree
Empiree Day 1,916, 07:25

Още ли си жив бе? я Рук за тебе. Рук и за БЮРМ .

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Day 1,916, 07:29

Емпи брате цигане ај не замарај и касни ми од топов волнен xD

Strumjanin
Strumjanin Day 1,916, 07:37

Емпи, как е тати?

Empiree
Empiree Day 1,916, 10:27

Я Стругарин - и ти ли си бил жив бе :д
Добре е - не се притеснявай,хабер ти праща хаахахха

GoodBeer
GoodBeer Day 1,916, 08:04

empi tapanaru eden

povratnikot
povratnikot Day 1,917, 05:12

TOPOV VOLNEN boooooooooooooooooooooo...jadi empi hahahhaah

AntitalenaT
AntitalenaT Day 1,916, 06:37

Еднаш дигнат, не се спушта.

MKDpedza
MKDpedza Day 1,916, 06:40

i posle trooper ne bil patriot o7

ORIGINAL MKD
ORIGINAL MKD Day 1,916, 06:41

Еднаш и засекогаш !!

Circless
Circless Day 1,916, 06:44

МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!

3v3rything
3v3rything Day 1,916, 06:44

Ke te bidne 😃

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,916, 06:47

o69

AexiI Kong
AexiI Kong Day 1,916, 06:52

\o/

Memo Aga
Memo Aga Day 1,916, 06:55

KE SE DIGNE VO SITE OPSTINI NA REPUBLIKA MAKEDONIJA ! NA OVOJ ILI NA ONOJ NACIN, TREBA DA SE ZNAE VO KOJA DRZAVA SE NAOGJAME !

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Day 1,916, 06:56

тие шо сакаат да го спуштат, да ги качите на него...

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,916, 06:57

ќе ги нaдeнaм јас на јaрбoл, ама не ваков.

Memo Aga
Memo Aga Day 1,916, 06:58

nikoj nema da se osmeli da go spuste, ako veke se podgotveni za repriza od 2001 neka go spustat!

Only one Macedonia
Only one Macedonia Day 1,916, 06:59

Za merak, shto ubavo prilega. )))

I6or
I6or Day 1,916, 06:59

o7

United Macedonians
United Macedonians Day 1,916, 07:02

Браво o7

viktor159
viktor159 Day 1,916, 07:07

Alal da im e na site sho go napraja i sho finansiraja i sho se obedineti i se!!!
Ushte mnogu vakvi da ima niz MAKEDONIJA, oti ako nekoj ima shetano niz Zapadna Makedonija, che misli deka e vo shiptarija, oti na sekoja bandera ima shiptarsko zname vo site gradoj/sela !!!
o7

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Day 1,916, 10:59

Грешка си 😉

Sok1rac
Sok1rac Day 1,916, 07:08

MOra da se veee 😁)))) o7

SAMO DOKOLKU NE GI PRODAVAME NASITE IMOTI I ZIVEEME NA ZEMJA PRADEDOVSKA MAKEDONIJA KE E VECNA, A VO ODNOS NA BILO KOJ MORA SEKOGAS ZA SE RECIPROCITET, TAKA KOLKU IMA ZA KAVKAZI VO MAKEDONIJA TOLKU MORA DA IMA I ZA MAKEDONCI VO EMATIJA (ALBANIJA), KOJA BESE MAKEDONSKA I VO VREME NA FILIP II MAKEDONSKI I VO VREME NA CAR SAMOIL MAKEDONSKI, A MAKEDONIJA NIKOGAS NI BESE NI KE BIDI SHIPTARSKA, AKO NEKOJ SAKA TERITORII I SLOBODA TOGAS TOA SME NIE MAKEDONCITE KOI BARAME SLOBODA ZA MAKEDONSKA EMATIJA OD DIVOTO KAVKASKO PLEME KOE DOJDE NA MAKEDONSKI POLUOSTROV 16 VEK, DOKAZ ZA TOA E STO VO SKOLI VO EMATIJA (ALBANIJA) 15 VEK SE UCI ISKLUCIVO NA MAKEDONKSI I LATINSKI JAZICI.

warriorMKD
warriorMKD Day 1,916, 07:13

Македонија на Македонците! о/

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,916, 07:14

Македонија на Македонците! о/

Hackyman
Hackyman Day 1,916, 07:14

Viktor159 +1
BRAVO!

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Day 1,916, 12:56

159+1 е еднакво на 160.

GeneraI Maximus
GeneraI Maximus Day 1,916, 07:15

69тиот глас од мене xD

Македонија на Македонците !

Lebarot
Lebarot Day 1,916, 07:15

да сте ми живи и здрави!

The Argead
The Argead Day 1,916, 07:16

Македонија над се!

Macedonian Power
Macedonian Power Day 1,916, 07:17

bravo

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 1,916, 07:18

Браво Македонци !
Да живее Македонија !

BugsMoney
BugsMoney Day 1,916, 07:18

браво Македонци о7

GOOFYmkd
GOOFYmkd Day 1,916, 07:23

Ubavo pisale deka ova e normalna rabota na svoja zemja i tocka.
Tuku sega cuvajte straza zosto za da pokazat "pravna" drzava ke pratat dzandari i toa samo makedonci da se demontira. Se nadevam deka gresam, no toa e realnosta kaj nas.

Aj se gledame na leto pod jarbol, pod senka 🙂

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,916, 07:31

да да, нека дојдат да го рушат. Ќе ги оставиме.

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,916, 07:24

Браво Македонци !

Да живее Македонија !

Македонија над се!

thedragon
thedragon Day 1,916, 07:26

Поздрав од Тетово !!!!

aquaMKD
aquaMKD Day 1,916, 07:27

Македонија !

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 1,916, 07:28

Bravo o7

BUcER
BUcER Day 1,916, 07:33

bravo
aj pobrgu i vo struga

dimzaaa
dimzaaa Day 1,916, 07:33

Секогаш е убаво да е кренат

Biropiec
Biropiec Day 1,916, 07:35

Bravо o7
Da se veee!

Emperor Gaozu
Emperor Gaozu Day 1,916, 07:35

Честитки до мислешевци!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.