Ambient on/off

Што се дешава денес [Boko Komita]

13 Day 2,310, 15:56 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysisПослем многу долго време се решив да пишам една статиа.Оваа статиа не е конкретна и ќе зборувам за за се што се случува во последно време во о … read more »

Macedonian Army-СИТЕ НА ЧАТ !!! [Boko Komita]

12 Day 2,223, 06:31 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Battle orders Battle orders
Добар ден мои драги емакедонци и емакедонки.Денес во 16:15 ке се дигне востани во Источна Македонија на кое се замолува сите активни играчи … read more »

ПЕРО АНТИЌ ДЕБИТИРАШЕ ЗА АТЛАНТА

1 Day 2,149, 01:14 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Првиот Македонец во НБА лигата, Перо Антиќ го имаше своето деби за Атланта Хокс. Поранешниот капитен на кошаркарската репрезентација на Македонија одигра 15 минути на првиот претсезонски натпревар и тоа против шампионот Мајами.

[img]http://[/img] … read more »

AVATAR ZA SITE SKOPJANI

33 Day 2,148, 13:36 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Social interactions and entertainment Social interactions and entertainment

Знам дека ве има едно 50 ду … read more »

Избори за Конгрес [еГерманија] 25/8/2013

3 Day 2,107, 03:37 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Political debates and analysis Political debates and analysisКако амбасадор во еГерманија имам должност да ви пренесувам што се случува.
Пред некој ден беa одржани избори за конгрес.Германските поголем … read more »